Koliky a dojčenie. Mám dávať radšej umelé mliečko?

susik77
3. únor 2008

Ahojte, mala mala od 3 tyzdnov hrozne koliky-az do 3.5 mesiaca.Potom sa zacala hybat, takze sa to zlepsilo, ale este aj teraz pri kojeni kope nozickami a obracia sa na brusko.Vsimla som si, ze ked ju dokrmim nutrilonom, lepsie to znasa ako MM.
Myslite, ze nie je vhodnejsie pri tazkych kolikach radsej davat UM?
Ja som totiz nikdy pri kojeni nezazila taky super pocit, ako vsade citam, ze byva 😕 .A mala mi tiez pripada po cely cas ako kojim dost nespokojna...

johanda
3. únor 2008

susik, zkusila jsi před kojením odstříkat? Některé děti jsou dost citlivé na laktózu, která je hlavně v tom předním mlíku

suki
3. únor 2008

Ahojky malá měla taky hrozné koliky a ve 4 měsících ji skončili, taky jsme měly vždycky divoké kojení, ale nikdy je UM nedávala, když můžu kojit, prostě kojím dokud to jde.ještě teď se někdy u kojení kroutí, ale rozhodně po skončení kojení už ji bříško nebolí. Já bych UM nedávala, zvlášť když kojit můžeš 😉 😉 😉 malé dáváš to nejlepší.

tanja61
3. únor 2008

nie ja si nemyslim ze UM je lepsie ako to MM,moj drobcek je tiez niekedy pri kojeni nervozny ale nieje nad MM 😉

majaaita
3. únor 2008

Susik, pokud je po dokrmení klidnější, spíš bych uvažovala o tom, že si z prsu vytáhne málo a má ještě hlad - takže se spíš vzteká, že to teče málo nebo tak.
Když jen kojíš, přibývá dostatečně?
Konzultovala bych s doktorkou.
Kojení je hodně o pocitech, o tom žádná. Za chvíli začneš přikrmovat, možná jí to taky uklidní, kojení se omezí, to uklidní aj tebe.
Klobouk dolů, že takhle bojuješ.

listicka20
3. únor 2008

Susíku, mám podobnou zkušenost, Katrinka trpěla na bolení bříška hrozně, ať jsem jedla, co jsem jedla, a navíc byla pořád nějaká hladová. Asi od desátýho týdne přikrmuju UM a obrat o 180 stupňů. Teď jedeme tak půl napůl (MM versus UM) a naprostá spokojenost. Je pravda, že to může být i tím, že je starší, ale s první podanou lahvičkou skončilo kroucení a pláč.

markeeta
4. únor 2008

kdyz ctu tady ty diskuse, tak vsechny miminka maji trimesicni koliku do 3mesicu, jen ta nase Natasa ji ma az tedka v 5ti mesicich 🙂 . Ona je u prsa v klidu, ale potom se zacne kroutit a nejhorsi to je v noci. Bereme 'antifoam' pred kazdem kojenim uz nekolik dni a nevim, kdy zacne fungovat. Tedka o vikendu mela kasicky a prislo nam, ze ji brisko boli jeste vice (musela sem pracovat a je to nejjednodussi a chutnalo ji to), tedka uz ji zase jenom kojim a pristi vikend nevim jak vyresit. Flasku nechce.
Ja zkusim to odstrikavani predniho mleka.

kacka.va
4. únor 2008

nám o těch problémech říkala laktační poradkyně, že vznikají nejvíc první 2 měsíce a když jmenovala, co by se nemělo jíst, protože to ovlivňuje právě ty koliky u mimísků, tak jsem si v duchu říkala, že asi budu jen polykat vzduch 😉 😀

markeeta
4. únor 2008

kacka: co se nema jist? my jime celkem zdrave, akorat se vyhybam majonezam, lusteninam, koreni, cesneku a cibuli

kacka.va
4. únor 2008

luštěniny, kořenová zelenina prý málo, cibulová zelenina by se neměla vůbec, jen zelená zelenina by se taky prý moc neměla. takže jediné co mi zbylo byla rýže, tvarohy, jogurty a těstoviny ☹

kamajka
5. únor 2008

no ja som nejedla fakt nič len ten vzduch 😅 takmer,
a moj maly bol zduty ako somalske dieťa.
dojčila som len 2 mesiace, museli sme prestat,
nezaberalo odstriekavanie, nič...
Aj ked lekarka kazala nadalej dojčit, predpisala malemu aj Nutrilon Omneo.
Postupne som ale MM uplne vysadila, lebo to vobec nepomahalo.
Akonahle začal jest len UM tak problemy zmizli.

berynka
5. únor 2008

Naše malá se při kojení hrozně nalokala vzduchu. Zkoušela jsem různé polohy, ale nic nepomáhalo. Od 4 měsíců jsme začly přidávat UM. Nevím, jestli pomohlo zrovna tohle, ale bříško už jí tolik netrápilo. Asi to bylo jedno s druhým... už se víc hýbala, naučila se tlačit a k tomu UM.
Kacka: já to svoje jídlo při kojení taky pořád řešila, ale pak jsem někde na netu četla rady doktorky a ta psala, že prý se to přeceňuje . Tak nevim. Vzpomínám si, že nám v porodnici dali na výběr, jestli chceme sekanou nebo segedín 😀 😕

mikula
5. únor 2008

Ahoj holky,nás asi taky trápí ty koliky 😒 malá se mi po 5 minutách kojení začne kroutit,pak se pouští,nemůže se pořádně chytit a tak je to dokola.když ji oddělám tak řve jak tur.takže jí zase dám,no a končí to tím,že se poblinká a plače stejně.přibírá krásně,tak si myslím,že snad problém s mlíkem nebude.asi ty koliky,co myslíte?

andilek
5. únor 2008

mikula, mě se to děje posledních 14 dní a to nám je už víc měsíců 😉 , Ondra se mi začne vždycky u kojení kroutit a odtrhávat, tak ho odpojím, položím si ho na gauč, promasíruju mu břicho, někdy počkám až se vykadí a když nějak moc netlačí, tak ho zase zkusim přiložit 😉
ale zkus se podívat na www.kojeni.net, tam najdeš hodně podobných dotazů, hodně štěstí a držím palce, aby se to brzy srovnalo 😉

anney
5. únor 2008

Mikulo, já tohle zažívala s malým od tří měsíců.Do té doby krásně pil a krásně přibýval.A pak se to zvrtlo, no s kojením jsem bojovala do 6. měsíců, pak jsem musela začít přikrmovat , bo malý nepřibíral.Mě nechce pít moc žádné mlíko, hlavně nechce UM.Koliky máme strašné hlavně v noci, kroutí se a škube sebou.A to je mu 7 měsíců.Už 4 měsíce nevím co je to spaní v noci.A nikdo mi neporadí, zkoušeli jsme probiotika a nic.Snad se tvé malé brzy uleví a bude to lepší.My dopadli tak, že skoro nekojím, malý radši mlíko nechce. ☹ ☹ ☹

andilek
5. únor 2008

anney 😔

mikula
5. únor 2008

andilek děkuju,doufám,že se to brzy srovná

mata79
5. únor 2008

Neviem, ci ste o tom niektora pocula, ale mne bolo odporucene upravit moju stravu podla krvnej skupiny. Idealne, ak dieta ma rovnaku KS. Po 2 dnoch s upravenou stravou nas koliky presli, a problem bol len ked som neodolala svokrinemu cucoriedkovemu kolaciku 🙂
www.dadamo.cz

elise
5. únor 2008

môj malý mával koliky iba prvé mesiace ked som zjedla kukuricu, hrach kapustu rajčiny a papriku. teraz stále kojím a jem už všetko a je to uplne v pohode. umelé mlieko odmieta všetky druhy aj značky.existuje taká mastička volá sa pupík a pomáha to ale ja som ju nedávala iba mi to radila kamoška ja som mu dávala feniklový čajík ale tak že som zaliala feniklové zrnká 2-3 ks orúcou vodou a nechala vyluhovať asi tak minút dala som to do fľašky a vil to ale robila som si ho aj ja a to som použila jednu čajovú lyžičku feniklu a dostalo sa mu to mliečkom.
dokina mi poradila že si mám v lekárni kúpiť kvapky pre malého SAB Simplex a dávať mu na lyžičku 3x 15 kvapiek a to zabralo úplne super

mata79
5. únor 2008

Elise, nam ten Sab zabral len prvy den. Velmi sme sa potesili, ale druhy den uz ako keby som nic nedala.

anney
5. únor 2008

Malý koliky neměl skoro do 4 měsíců, pil a spal krásně, i do půl pátý.Pak obrat o 180 stupnů a nespí skoro vůbec.Porád se nějak kroutí a je vidět , že mu to nedá kvalitně spát.Myslím, že nebýt toho , tak chrní celou noc v poho. 😨

lyzenka
5. únor 2008

my do troch mesiacov sme mali koliky a potom ako keby utalo... 🙂 teraz zas idu zubky...tak sme nervoznucky....ale to je nic oproti kolikam....

kacka.va
6. únor 2008

mato: já jsem někde četla článek o různé stravě a doktor tam psal, že strava podle krevních skupin není úplně ideální, že tomu tělu pak stejně něco chybí a mělo by se jíst všechno, jinak se časem projeví nedostatek některé složky.

silvika
6. únor 2008

maminy a ako kakaju vase deticky lebo moj velmi riedko a zapacha aj ked si prdka, davam mu pred jedlom infacol ale mava aj take nafuknute brusko ked si chce prdnut strasne place nehovoriac o kakani a este mu aj bubloce v brusku ale ci je to klasicka kolika alebo uz nieco ine pre ten zapach .... zatial nevieme.

mata79
6. únor 2008

Kacka.va, ked si precitas to rozdelenie stravy, tak je tam siroky vyber. Tak ked napriklad nemozes jednu potravinu, mozes jest inu, ktora obsahuje rovnake vitaminy a mineraly. Mne napr. nerobia dobre mliecne produkty, maly ked zjem jogurt - (pretoze niekedy neodolam) zacne mat hlieniky. Mal by mi teda chybat vapnik. Ale zase mozem niektore strukoviny - zel. strucikova fazulka, soja a maly na nu dobre reaguje a nenaduva ho, takze dostavam dost vapnika. Napr. aj v odstavenej mrkve je ovela viac vapnika nez v mlieku.......
Ale hlavne som sa vyhybala niektorej zelenine - rajciny, paprika, kukurica....
Viem, ze sa pise, ze sa ma jest vsetko a strava ma byt pestra, ale povedz mi, ktora mamina, ked ma babo problemy, vsetko je.
Ked mal maly uz pol roka a travenie mal vyvinute, zacala som jest normalne. Ale na rajciny mam aj tak alergiu 😉

listicka20
6. únor 2008

Mato, promiň, ale podívala jsem se na ty stránky a připadá mi to jako money making byznys. Za 500 Kč ti řeknou, jakej jsi genotyp a co máš jíst... trochu podivný. Já se někde dočetla, že krevní skupina 0 by neměla jíst mléčný výrobky a měla by se cpát co nejvíc masem, no nevím, když nejím pravidelně jogurty, tak mám hroznou zácpu, a mého otce (taky 0) přešly všechny neduhy až ve chvíli, kdy se stal vegetariánem... 😀

anney
6. únor 2008

Souhlasím s lištičkou, ty stránky jsou fakt nějakej bussines. 😝

mata79
6. únor 2008

Anney, Listicka, to mate pravdu. Ale toho si nevsimam. Ak sa tam chvilu popozerate, su tam odporucane potraviny podla krvnych skupin pre tehulky, dojciace maminy aj pre snazilky. To sa da pozriet zadarmo.
Mne to odporucila laktacna poradkyna.
Ked mal Matej problemy s bruskom, tak som si davala pozor na nevhodne potraviny a pomohlo nam to.
A to je pre nas podstatne... 🙂
Za skusku to niekedy stoji. Nie? 😉

tanitko
8. únor 2008

ahojky..ja bych se chtela zeptat..moje malicka neodkrkava..nevim jak uz ji polozit aby si odkrkla a pak ji z toho boli brisko a breci mi..vi nekdo nejakou lepsi metodu?????????????
a taky jaky cajicky ji na bolest briska muzu davat..nemuzu ji videt takhle brecet..je mi ji lito....

jarka28
8. únor 2008

Ahojky,moj malinky ma teraz 5 mesiacov,kojila som len dva tyzdne lebo sa to nedalo viacej vydrzat co robil...od vtedy je na UM,a kupila som mu spec.protikolikovu flasku vo vnutri s rurkou co berie vzduch,a mame pokoj...chvalabohu,ale nieje nad kojenie...sem tam to ale nevijde...

listicka20
8. únor 2008

Tanitko, a jak máš velkou holčičku? Naše si první tři týdny taky neuměla odkrknout a moc jsme se natrápily. Co by mohlo trochu pomoct, je zvednout jí jednu stranu postýlky, aby ležela trochu našikmo a mlíčko se jí drželo v bříšku, nevracelo se do krku. Ale to se do mě asi pustěj bojovníci za správný vývoj páteře.
Holky, jinak jsem z toho krmení už zoufalá. S těma dokrmama je telátko sice spokojené, ale pro změnu zase překrmené. Kvůli značnému přírůstku váhy musíme ubrat - takže zase skoro plně kojím, ale zase máme staré známé prdíky. Myslíte, že by mohlo pomoct, kdybych si mlíko odstříkala a dala jí ho v lahvi?