Kontaktní čočky u dětí, od kolika let je mohou používat?

gabik78
20. led 2013

Od kolika let lze čočky u dětí používat? Máte někdo zkušenosti?
Holčičce bude 5 let, nosí brejličky. Ale, když jde na gymnastiku, tak brýle sundáváme, ovšem potom se hůř orientuje 😒.
Děkuji za odpovědi Gábi

ludva
20. led 2013

@gabik78 Ahoj, kolik má malá dioptrií? Náš doktor čočky přímo nesnáší, ale na pár hodin v týdnu by snad nevadily... Nebo pořídit sportovní brejličky 🙂 Ale chápu, mohla by se zranit.

gabik78
autor
21. led 2013

Má 2,5 dioptrie na obou očkách. Nedávala bych je pořád. Jen výjimečně. S doktorkou jsme to zatím neprobírala, myslím si, že také nebude nadšená 😒

zamilovanadonej
21. led 2013

@gabik78 Já nosím kontaktní čočky 12 let, a upřímně by mě zajímalo, jak byste je chtěla dceři nasazovat a sundavat? Musí se překonat přirozený reflex oka při dotyku cizího předmětu, a i když začne čočky používat dospělý tak mu aplikace trvá třeba půl hodiny. Mám šestiletého syna a při představě že mu nasazuju čočky mi jde mráz po zádech. To už bych snad raděj oželela tu gymnastiku. 🙄

naomi6
21. led 2013

@gabik78 Myslím si, že čočky pro tak malé dítě nejsou vhodné. Sama je mám od 15 let a dělalo mi chvíli problém naučit se je nandavat. Navíc oči čsto slzí, škrabou, jsou červené. Není to rozhodně nic zdravého. Ale třeba vám doktorka vyjde vstříc. Jsem zvědavá, jak pochodíte, tak pak napište. Držím palce 😉

baris
21. led 2013

já nosím kontaktní čočky již řadu let. Taky se s tím peru (mám syndrom suchého oka), astigmatismus ...

Děti by neměly nosit kontaktní čočky, ALE na tak krátkou dobu - jako je ta gymnastika bych je dala. Tím, že tvoje dcera nosí už brýlky, tak je zvyklá vidět a 2,5 dioptrie při sundání brýli už udělá svoje - může špatně doskočit, odhadnou vzdálenost a zraní se.

Zašla bych na oční a domluvila bych se s nimi - a objednala bych si "startovací sadu" - jsou tam pouze jedny čočky (né hned 6 balení) a zkusila bych je dceři nasadit. Uvidíš, jak bude šikovná. Pokud to neprodje, příjdeš cca o 3stovky.

Od bývalé kolegyně dcera taky sportovala - od mala rovněž nosila brýle a očař jí taky řekl, že i když není pro nošení čoček u dětí, tak by jí je na sport měla dávat.

tymothy
21. led 2013

@gabik78 Kontaktní čočky děti nosit můžou - pokud je důvod, používají se i u malinkých miminek. U dětí samozřejmě s čočkou manipulují rodiče. Chce to probrat s lékařem, asi z Vás nadšený nebude, ale jde to. Nadruhou stranu nevím, jestli to bude mít až takový přínos - děti většinou mají vadu "plusovou", takže + 2,5 D by neměl být až takový problém (Pokud je to vada mínusová, nebo vada vyšší než 2,5, je to už o něčem jiném).
Ještě existují dětské brýle určené na sport (jsou pružné a sedí pevněji), dají se ale nosit i jako běžné brýle. Kdybych měla scaner, tak ti pošlu obrázek, takle alespoň zkusím pogooglit, jestli je najdu. 😉

tymothy
21. led 2013

@gabik78 http://coloroptik.com/30-Detske-bryle/34-Active...
Na obrázku chybí na stranicích ještě koncovky, kterými se brýle dají stáhnout za ušima, aby pořádně drželi. Nebo se dá k podobnému typu zazadu upevnit gumička za hlavu.

gabik78
autor
21. led 2013

Děkuji za příspěvky, ty sportovní brýlky jsou fakt super, asi je pořídím a jednodenní čočky určitě také. 🙂 Dcerka je hrozně temperamentní a jakýkoliv sport jí baví. Jen běhá a skáče. Bylo by škoda jí nechat zahálet. Jen to nasazování bude asi peklo 😲......
Zrovna jsem se dnes dozvěděla, že paní ve školce také dává holčičce čočky a dokonce na celý den. Ale ona má ještě naslouchadlo a brýle jí už bolely za ouškem. 🙄.

rozarka65
21. led 2013

@gabik78 od miminka....A dcerka už je velká,rozumná,tak by to už nemusel být problém, je to otázka chvilinky... 😉

baris
21. led 2013

jo a spíše si myslím, že očaři nejsou nadšení z nočení čoček u dětí, protože to přece jenom vyžaduje "disciplínu" - nešahat do oka. nemnou si ho, hlídat vytahování a nasazování do oka. Ale podle mě je to všechno o zvyku a cviku. 😵

A jednodenní čočky - to je docela pálka. Když jsem s čočkama začínala, dala mi očařka (která se specializuje jenom na kontaktní čočky), že ikdyž mí dá nyní 14-ti denní, tak je nemusím po 14-ti dnech vyhodit, když je nemám v oku každý den.

rozarka65
21. led 2013

@gabik78 souhlasím s @baris ....když jsem hledala nového očního lékaře,tak mne všude odmítali...neradi dávají kontaktní čočky malým dětem...