Krátká uzdička pod jazykem, máte zkušenost?

klaraalucka
30. kvě 2013

Milé maminky, mám otázku, dcerka má pod jazýčkem velmi krátkou uzdičku, tudíž se jí nedaří pořádně dát jazyk na horní patro i na rty a myslím, že celkově jí to brání ve správném vyslovování. Máte s tím některá zkušenost a případně s jejím nástřihem na orl? Děkuji za názory a připomínky.

hojda
30. kvě 2013

U vás řešit, co nejdříve, kvůli výslovnosti.

betuse
30. kvě 2013

Kamarádka ted byla na nastřižení s 4 letým klučinou, měl krátkou uzdičku, špatně vyslovoval, a jak píšete problém dát jazyk na hrní patro.Když byste zašla k pediatrovi nebo logopedovi, určo vám poví co a jak 🙂

bonavoxa
30. kvě 2013

U nás to stríhali ješte v porodnici. Za pár sekund bylo po všem a malá ani nekričela 🙂

anina32
30. kvě 2013

Staršímu ji stříhali poprvé v porodnici a pak znovu asi ve čtyřech letech protože mu znovu srostla, normálně na ORL, je to otázka okamžiku 😉

mukyna
30. kvě 2013

synovi ustřihli v porodnici, nicméně určitě řešit. Chodíme teď kvůli tomu na logopedii, neuměl L, R, Ř protože ta uzdička potřebovala i přes ustřižení protáhnout

blahova_andrea
30. kvě 2013

Nám to oznámil pan primář hned v porodnici a dal mi na výběr. Prý mu to šmikne a nebo nechá, ale to pak právě může mít časem problémy s mluvením a mohly by se mu děti ve školce smát, že šišlá atd...pamatuju si, jak jsem byla mimo 😀 bylo to jedno z prvním velkých rozhodnutí o něm - šmikli jsme.

audi1986
30. kvě 2013

Byli jsme střihat teď v úterý a i když jsem měla veliký strach, tak to nakonec nebylo horší než očkování -) i toho pláče bylo jen trošku -) každopádně na zprávě máme napsané, že si tři dny nemá strkat do pusinky ručičky a hračky, tak je to teď boj -)

pejtho
31. kvě 2013

Určitě řešit ihned! Synovec měl problém stejný, ale švagrová měla pocit, že by mu tím ublížila a nechtěla aby trpěl, tak to nechala být. Kluk, ale hrozně špatně mluvil a nakonec na nátlak okolí a logopedky šli na přepálení laserem asi v 6ti letech. Dnes je klukovi 8, chodí do první třídy a není mu absolutně rozumět co říká. Neumí vyslovovat, některá písmenka se nenaučil pořádně doteď. Ve škole jsou z něj nešťastní, logopedka to pomalu vzdává také... Kdyby šli na zákrok hned, jak lékaři doporučovali, mohli se tomuto vyhnout!
Dělají to ambulantně, je to prý i téměř bezbolestné. Spíš se pláče kvůli tomu strachu a že je to asi nepříjemné. Musí se pak také hodně s jazykem hýbat, aby uzdička zase nepřirostla.

luckaba
31. kvě 2013

Já jsem byla s malým nastříhávat, když měl asi 4měsíce. Bylo to za pár minut hotové a než začli, tak mu to pod jazíčkem umrtvili.

jana2907
6. čer 2013

Ahoj,mému bráškovi to dělali taky myslím,že neměl rok.Už je to 20let skoro.Mámě se špatně chytal k prsu a přišla na to naše babička.Sice plakal,nechtěl papat jak ho to asi bolelo.Rozhodně na to jděte!A držím palce ať jste brzo ok!

hekaba
6. čer 2013

malá se narodila v dubnu a uzdičku jí střihli hned v porodnici měla 6 dní.

honzulka
6. čer 2013

U nás střihali až v 5 letech a docela mě štvalo,že to nezjistili dříve.. ☹ Nedařilo se nám kojit a myslím,že to bylo i tím..Střihali mu to na ORL,měl z toho trošku trauma-bylo to sice rychlé,ale bylo mi ho dost líto.. ☹ Takže za mne-udělat co nejdříve.. 😉