Kratší dolní končetina. Setkaly jste se s tím?

mama08
28. čer 2009

Moje 10měsíční dcera má kratší nohu asi o 1,5cm. Na ortopedii zjistili, že má šikmou polohu pánve. Setkali jste se někdy s takovou vadou?

iluminace
6. dub 2010

Prosím,mohla byste se mi sem ozvat?Mám syna,který má také kratší končetinu a chtěla bych si vyměnit nějaké postřehy,informace.Děkuji.

klara.t
7. dub 2010

zkušenost s tím nemám, ale toto se často vidí u dětí se skoliozou, která vlastně vznikne tím, že ta pánev je na šikmo. Já skoliozu mám docela velkou a vždy mi měřili nohy, jestli je mám stejně dlouhé. Naštěstí mám, ale vím, že to s tím souvisí. Takže bych doporučila dát na záda velký pozor.Dávat dceři do boty tu vložku až bude chodit, aby byla pánev v rovině a taky cvičit na záda, at tam má zpevněné svaly. Prostě hlídat si její záda, aby nemusela ak nosit korzet atd.

bara78
7. dub 2010

Bohužel nemám zkušenost s kratší končetinou u takto malého dítěte. Nicméně mě zjistili asi ve 13 letech, že mám jednu nohu asi o 1 - 1,5 cm kratší. Mám skoliózu. Bylo to tak, jak píše klara.t. Měla jsem chodit na rehabilitaci a nosit speciální vložky do bot. Nutno říct, že jsem na to tehdy dost kašlala, ale naštěstí žádné problémy se nikdy neobjevily. Asi jsem moc nepomohla, jen píšu zkušenost. Určitě by měli poradit na té ortopedii co a jak dál.

mama08
autor
19. pro 2010

Tak jsem po dlouhé době nakoukla na téma, které jsem zde zakládala. Ani nevím, že tu byly nějaké reakce.
Šikmou polohu pánve jsme nakonec rozcvičili vojtovou metodou, byl to boj, cvičili jsme zhruba rok a výsledek stál za to. Samozřejmě jsme pořád sledovaní na ortopedii, další kontrola nás čeká v létě tak uvidíme.