Krev a hlen ve stolici - je to možné ze zahlenění?

knobloska
25. dub 2012

Ahoj maminky,
minulou středu se naší holčičce objevil hlen s krví v plence. Letěla jsem za dr a ta poradila posečkat. V pátek to tam ale měla znovu, takže po vyšetření výtěry na bakterie negativní, trhlinku v zadečku nemá. Celiakie to není, ostatní alergie ještě nejsou. Pijeme Nutrilon Allergy care, práve od toho pátku, co tam krvičku měla podruhé. I když zrovna stolice s krví a hlenem, stejně je ošklivá, zapáchá. Krevní obraz vč. crp je naprosto v pořádku. Dr čeká na zbylé výsledky alerga, dost sází na mléko, ale to to není, protože i přes dietní mlíčko to tam má. Dneska je to zase ošklivé, tak nevím, co dělat. Už od Velikonoc je strašně zahleněná, v noci i kašlala, ale nic hrozného. Nicméně dneska jsem si všimla, že hleny i ublinkává, asi jí zatéká nějaká zadní rýma.
Chci se zeptat - je tady někdo, u koho byl podobný problém? Protože jsem už zoufalá, budu ráda za každý příspěvek. Zatím je na dietě jako u průjmu, i když průjem nemá, dávám probiotika a si přidám i Smectu, třeba se ty hleny lépe vyloučí. Myslíte si, že to fakt může mít podrážděné z hlenů natolik, že má krev ve stolici?
Děkuji Lenka

knobloska
autor
28. dub 2012

@katyxq u nás byl v noci průjem s krví, odpoledne jsem jí dala polovinu přesnídávky banán jablko.
I z toho to může být?

katyxq
28. dub 2012

@knobloska Tak buď banán nebo jablko - zásada je, když nevím, co vadí, tak cca 5dní po sobě zkouším jen jednu potravinu zaráz.
Dávejte dál AC Nutrilon, vynechte banán i jablko, po vymizení příznaků zkuste dávat 5 dní po sobě buď normální UM nebo banán nebo jablko (prostě jedno z toho), ať se doberete k tomu, co vadí, samozřejmě, pokud se objeví příznaky, tak tu potravinu přestat dávat - máte viníka. Další potraviny, ty, co jste už dávali, i ty, co budete zkoušet úplně nově, otestovat stejným způsobem.

amallie
28. dub 2012

@knobloska tohle dietni mliko nemusi stacit, zkusila bych jeste nutrilon allergy digestive care, to je jeste dietnejsi a pokud nepomuze, tak existuji jeste mleka uplne bez bilkoviny, ja bych sazela na toto, u alergii na ovoce jsou spis vyrazkya jiny projevy, my jyme tohle mely na mleko
A trva, nez se to upravi, cca 10 dni po nasazeni diety

knobloska
autor
28. dub 2012

@katyxq já vi, jsem blbá, já už jsem tuhle přesnídávku dřív testovala po lžičkách a nic jí nebylo, ale asi to vzniklo až s větší dávkou. Včera ráno kadila 2x bobana úplně čistýho a večer už tam krev měla, v noci pak průjem s krví, tak mi to připadá, že na vině je ta odpolední přesnídávka.

@amallie to už jsem taky četla, my jsme asi na začátku cesty. AC mlíko už 10 dní má a nejsem si jistá, jestli to z mlíka je. No banán i jablko jsou málo pravděpodobné alergeny, ale včera se prudce zhoršila po té přesnídávce.

Tak jako tak do gastro poradny půjdeme.

katyxq
28. dub 2012

@knobloska A nebo jak píše @amallie , malá může patřit mezi těch procent alergiků, co musí přejít na Neocate.
@luthien.k Já zas takový odborník nejsem, nejsem si jistá, co poradit. Dávat dva týdny jen AC nebo ADC Nutrilon a vynechat úplně příkrmy? Netuším, jestli by jim někdo předepsal Neocate, protože sice se dá koupit bez předpisu, ale ta cena je fakt šílená.

knobloska
autor
28. dub 2012

@katyxq jste odborník. Já bych s ní nejradši hned zajela do nemocnice, ale oni budou nejdřív zkoušet na chirurgii náhlou příhodu břišní - to nemá že jo a než se dostanou k vyšetření střev alespoň sonem, tak uplyne pár dní. Já pořád myslím na toho Crohna, nejradši bych aspoň to sono měla hotový, aby mi někdo řekl, není to zánět střeva, je to potravinová alergie. A budu to řešit dál. Takhle jsem na nervy, protože nevím, co jí je.

Neocate nám dětská nedá, už mi nenapsala ani ten AC, protože testy na mléko jsou pro ní negativní, prostě už vůbec nepočítá s tím, že by byla alergická na mlíko. Připadá mi, že neví, co s ní.

luthien.k
28. dub 2012

@knobloska občas se vyskytne Neocate někde v inzerátu, že někdo prodává, zkus pohledat. Já osobně bych nasadila u takových problémů u svého dítěte do doby, než se dostanu k lékaři nebo do nemocnice jen rýži (kaši), králíka, zatím nic z ovoce a zeleniny (nejméně mrkev, která začíná být dost agresivním alergene) a na pití rýžové mléko (reis drink natur), pokud není ochota napsat Neocate. Banán a jablko jsou naopak dost obvyklé alergeny, banán 100%, vadí mnoha dětem a dcerka mojí kamarádky a "učitelky" přes ekzémy kam.zyk měla z jedné lžicky anafylaktický šok.
Crohnem se nestresuj - co rodinná anamnéza, je tam něco? Co důkladné vyšetření na patogeny, bylo?

luthien.k
28. dub 2012

@katyxq k těm Tvým příkrmům jsem se ještě nedostala... ☹

knobloska
autor
28. dub 2012

@luthien.k dík, udělám to jak říkáš.

katyxq
28. dub 2012

@luthien.k V pohodě 🙂, my se k příkrmům stejně ještě nechystáme, mám sice cukání začít zavádět lepek, ale jen kvůli tomu, že se malá hrozně sápe po našem jídle - a pak se vrhne s výrazem vlkodlaka na prso, když nic jiného nedostane 😉. Nicméně dokud se jí trávení nedá zas do kupy, tak zůstanu u cukání a nic kromě MM nedostane. Jsem to ale matka, nic jí nedopřeju 😀.

knobloska
autor
28. dub 2012

@luthien.k teď se zase zhoršila, má fakt srágoru a krev trochu. Na pohotovosti nás poslala na infekční. Paráda, tam se fakt dostat nechci, a nenechají si to vysvětlit.

luthien.k
28. dub 2012

@knobloska tak dej vědět, jak jste dopadly.

@katyxq 😀Jdi do toho 🙂

knobloska
autor
28. dub 2012

@luthien.k nijak, nejela jsem tam, protože od 11 nekakala. Na infekční nemá co dělat, ale jak dr slyší krev ve stolici, hned že je to salmonela a musí být nejlépe izolovaná na infekci. To bych tam absolvovala kolečko výtěrů a dověděla bych se stejný prd jako teď. Marně jsem jim to vysvětlovala. No nic, vypadá to asi na to ovoce. Potřebujeme nějak přežít do pondělí, pak naběhnu na dětské pro doporučení do gastro poradny.

Můžu jí dávat piškoty?

Ještě jsem si uvědomila, že pila ovocný čaj, tak jsme přešly na vodu a pije jí, tak jsem ráda.

knobloska
autor
28. dub 2012

Jo tak jsem to zakřiknula, teď kadila trochu úprdek, s hleníkem, ale aspoň ťuk ťuk bez krve. To je ještě asi následek podráždění. Chjo ☹

luthien.k
28. dub 2012

@knobloska piškoty určitě ne, lepek, vejce, cukr, co nepříznivě ovlivňuje střevní flóru - dodnes nechápu, kdo vymyslel, že je to jídlo vhodné pro děti... To už raději nějakou neslanou rýžovou či kukuřičnou křupku, když už něco do ruky.

luthien.k
28. dub 2012

@knobloska jinak za průjem, pokud vím, se bere stolice alespoň 6x denně, a to by myslím teda při salmonele bylo... Ale nejsem doktor, to víš...

knobloska
autor
28. dub 2012

@luthien.k to je jasný, že nemá salmošku, ta dr byla hrozná, jenom jsem tam volala a ona mě ani nevyslechla a hned že musíme na infekční. Kravka.
Pak jsem volala přímo na dětské oddělení k nám do fakultky, tam se mnou mluvila sestra, už byla rozumnější a taky mi říkala, že spousta dětí alergii má a testy je neprokážou. Že tedy máme přijet, ale možná nás dr taky na infekční pošle. Jo ale já neměla žádnou plenu s krví, protože ty nitky jsou za pár hodin vsáknuté nebo změní barvu a vidět tam nejsou.
Do háje to ti dr nemůžou sledovat aktuální výzkumy? Nebo proč rovnou nepošlou na alergologii? Naše dětská mi tvrdila, že na banán a jablko a mrkev určitě alergie není. Ha. Dneska z manži vypadlo, že ho pálí pusa i po mrkvi a ne jenom po jabkách, broskvích atd.

slundo
28. dub 2012

Hlen z rýmy být může, ale krev ne. Často to bývá právě u alergie na kravské mléko. Po vysazení mléčných výrobků se to brzy upraví 🙂

luthien.k
29. dub 2012

@knobloska stačilo by, kdyby si všichni přečetli knihu od dr. Martina Fuchse Alergie číhá v jídle a pití a viděli by, jak se to s těmi alergiemi má. Hlavně pediatři, kteří toto nejvíc mají tendenci podceňovat.

knobloska
autor
30. dub 2012

@luthien.k tu si koupím já. Dneska jsem mluvila s mudrou a než nás přijme gastro poradna, musí se udělat všechna vyšetření znovu - kultivace stolice, krevní obraz, serologie. Neskutečný. Takže potrvá nejmíň další týden než se něco začne dít. To nevím, jestli to moje nervy zvládnou. Pokračujeme v AC mlíku a dieta. Opět mi řekla, že z banánů a jablka to mít nemůže. Nicméně včera byla OK.
Já moc děkuju za podporu, kterou mi tady poskytujete, jinak bych se zbláznila. Manžel se ke mně staví jako k hysterce, že jí nic není a já jsem fakt už uzlíček nervů.
@katyxq

katyxq
30. dub 2012

@knobloska Není zač, já si tím taky prošla 😉 - jen jsem to s dětskou v určité fázi přestala řešit, haha, prý normální kojenecké koliky a při ekzému sledujte, po čem to má, samozřejmě, že jsem vysledovala úplné blbosti (rajčata i papriky nakonec můžu, celou dobu do bylo kravsky mlíko), jak se objevily hleny ve stolici, tak jsem k dětské ani nešla hned jsem najela na dietu.

ivuu
30. dub 2012

@knobloska ahoj...a proč jsi ji dal znova ten banan??ikdyž jen v přesnidavce? 😲 😲

ja nevím ale kdybych odmitala naky vyštření at už a infekčním nebo někde jinde..asi by tu mala nebyla 😕
v gastroporadně te střejně proženou všema vyšetřenima..crohn si myslim že to nebude když ma krev ok a jeji stav je dobrej...myslela bych pravdu asi na nakou alergii..
každopadně dětská ti nesmí předepsat neocate..musí tam byt gastro razítko..a ted nevím jestli k tomu fakt musí byt přiklepnuta naka diagnoza...neocate-lék je opravdu drahej..ale pro nas třeba nezbytnej...
ted jsme měli přidat tvaroh na sladko nebo slano ale ta stolice taky nic moc..jsme na dovči na chatě a taky tady občas sni co nema....ted ve čtvrtek jsme měla řeč s primařem gastro a řikal že děti s nemocnyma střevama malo toleruji jogurty.. 😨 ikdyž žadnou alergii nemaj...

knobloska
autor
30. dub 2012

@ivuu mně trochu zvyklala dětská, že je opravdu dietní a ještě k tomu když je to přesnídávka, tak tím spíš jí vadit nemůže.
On ten její stav byl dobrý, proto jsem na infekční nejela. Kdyby kadila hodně a bylo to ohrožující tak bych samozřejmě jela. Ale byla veselá,mlíko i obídek s chutí snědla, tak jsem počkala. Volala jsem tam trochu v naději, že jí udělají třeba i jiná vyšetření přímo na gastrologiiu nás ve fn, ale ne. Věděla jsem, že infekci nemá, a že infúzi nepotřebuje.
Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli Sára neměla po tom banánu jen takové černé nitky, protože to je normální a mají to asi všechny děti, je to zbytek z banánu, ne krev.
Neocate vím, že musí předepsat gastrolog, asi ho ale nepotřebuje, dneska a včera zase normální stav, všechno ukazuje na to ovoce, i když si spíš myslím, že to jabko. No nechci se na to upínat, ale zase kdyby měla nějaký zánět střev, tak asi by to měla pořád ne?

ivuu
30. dub 2012

@knobloska ja nevím jesti je banán dietní-je to samej sacharid ale je to exoticke jižní ovoce a ta reakce muže být i u zdraveho dítěte natož u nějakeho problemu s traktem..

ne Sara měla najednou hlen ve stolici a s červenou jasnou krví..nitky i cucky..dala jsem ji ho 2x po sobě a pak mě to napadlo a pak to hned zmizelo..pak mi to na kontrole gastrodr řikala že to obsahuji zrale banany..že to střevo oteče a podraždí...

jasný že když mimi prospiva a nějak ho to neomezuje v životě neni to alarmujicí...ale určitě bych šla do gastro poradny a na děstkou se vyprdla..neni to jeji specializace..naše dr nema žadne takove dítě jako jsme my ..
ja myslim že to neni nic chronickeho jen se musi přijit na to co ji zpusobuje ten hlen a krev..

knobloska
autor
30. dub 2012

@ivuu aha, tak to jo, to měla z banánu.

Já jdu do gastro poradny, dětská tam dneska volala, musíme projít ještě jednou kolečko vyšetření na salmošku, krev atd a pak nás přijmou. Asi tak, protože její stav není akutní. Dá mi pak zprávu a odešle nás dál. Standardní postup. Právě v sobotu, když se zhoršila, tak jsem si myslela, že tohle přeskočíme a dostanu se s ní rovnou na oddělené, ale prdlajz.
Naše dětská asi taky žádné zkušenosti nemá, vždycky, když mělo dítě krev ve stolici, byly to roťáky nebo abkm. Teď byla bezradná.

luthien.k
30. dub 2012

@ivuu zajímavé s těmi jogurty, já mám tu zkušenost, že se na mě obrátila už slušná řádka maminek, co jejich děti netolerovaly z mléčných výrobků právě jen jogurty, obvykle je zvracely. Já si to laicky vysvětluju tím, že jogurt je co do složení hodně podobný KM, samozřejmě s nízkým obsahem laktózy (která je změněna fermentací na kys. mléčnou), ale jinak téměř stejná palba bílkovin (částečně jsou denaturované, ale zatím jsem nenašla, nakolik významně), plná palba minerálů... Přitom KM se na pití nedoporučuje (já tedy vůbec ho nedoporučuju, nikdy a nikomu), zato jogurt už malým prckům defacto po půl roce věku...

katyxq
30. dub 2012

@luthien.k Jen teda nepochopím u těch maminek s jogurty jednu věc - proč to tém dětem pořád dávají, kdyz po nich zvrací. Už jen i to, že dítě si k jogurtu vypěstuje psychický odpor, že mu to dělá zdravotní problémy, o tom radši ani nemluvím.

luthien.k
30. dub 2012

@katyxq dělají to reklamy a taky že prostě neznají alternativy... Na běžném českém stole je mléčný výrobek k snídani, svačině, obědu a často i k večeři 😝

katyxq
30. dub 2012

@luthien.k Tak já taky jela v mléčném a neznala alternativy, ale i tehdy bych dítěti pravidelně nedávala něco, po čem by se mi x-krát pozvracelo 😕.
A psychika děla hodně - v mateřské školce jsem se pozvracela po rajský polívce s ovesnýma vločkama, vnutili mi ji hned znovu se stejným výsledkem (nikdy víc jsem ji k jídlu potom ve školce nedostala, mamka si to s nima vyříkala), rajskou polívku jsem nejedla přes dvacet let a teď si ji jen občas dám, rozvařený ovesný vločky nesnáším doteď, jím je jen v muesli a to ještě nesmí být moc rozměklé 😉.

luthien.k
30. dub 2012

@katyxq to samozřejmě taky nechápu, ale prostě ta mazáš od médií, kdy se zdá, že bez mléčného se nedá přežít, dělá svoje... A pak taky ty lákavé regály s vyskládanými mléčnými výrobky 😉
Jinak máš pravdu, mně nutili znojemnskou omáčku a dodnes, když cítím tu vůni teplé kyselé okurky, tak se mi zvedá žaludek. A mám dost kamarádek s podobnými zkušenostmi se školními jídelnami 😝 Takže ovesná kaše u Tebe neuspěje, co? 😀