Krev a hlen ve stolici - je to možné ze zahlenění?

knobloska
25. dub 2012

Ahoj maminky,
minulou středu se naší holčičce objevil hlen s krví v plence. Letěla jsem za dr a ta poradila posečkat. V pátek to tam ale měla znovu, takže po vyšetření výtěry na bakterie negativní, trhlinku v zadečku nemá. Celiakie to není, ostatní alergie ještě nejsou. Pijeme Nutrilon Allergy care, práve od toho pátku, co tam krvičku měla podruhé. I když zrovna stolice s krví a hlenem, stejně je ošklivá, zapáchá. Krevní obraz vč. crp je naprosto v pořádku. Dr čeká na zbylé výsledky alerga, dost sází na mléko, ale to to není, protože i přes dietní mlíčko to tam má. Dneska je to zase ošklivé, tak nevím, co dělat. Už od Velikonoc je strašně zahleněná, v noci i kašlala, ale nic hrozného. Nicméně dneska jsem si všimla, že hleny i ublinkává, asi jí zatéká nějaká zadní rýma.
Chci se zeptat - je tady někdo, u koho byl podobný problém? Protože jsem už zoufalá, budu ráda za každý příspěvek. Zatím je na dietě jako u průjmu, i když průjem nemá, dávám probiotika a si přidám i Smectu, třeba se ty hleny lépe vyloučí. Myslíte si, že to fakt může mít podrážděné z hlenů natolik, že má krev ve stolici?
Děkuji Lenka

katyxq
30. dub 2012

@luthien.k Ovesná kaše, pomóc, fakt blé (se mi málem začlo navalovat) - ale dceři ji klidně jednou uvařím 😀 a abych jí šla příkladem, tak možná i trochu sním.

Jinak u nás už zas skoro dobrý, hleny ve stolici minimálně 🙂. A manžel už to s tou alergií snad pochopil, si dává bacha.
Jen se trochu děsím léta, budem celý červenec a půlku srpna na cestách (půjčené auto, spaní po motelech) - bude to s jídlem pro mě docela bojovka 😒, příkrmy pro malou budem muset zvládnout na skleničkách.

luthien.k
1. kvě 2012

@katyxq ty jo, to jste teda dobrodruzi, takto vyrazit s miminem, ale na druhou stranu prckové to cestování kolikrát snáší lépe, než my, nicméně s jídlem při dietě je to na cestách blbý, my loni byli "jen" v Chorvatsku a moc se to nedalo (byla jsem tam prakticky na vepřových steacích s bramborama či hranolkama, co se obědů venku týkalo - a to jinak teda doma pěstujeme dost hodně zdravou stravu 😅 😀). Jinak v podstatě jen samé alergeny všude - já jsem teda kromě BKM držela celou tu tabulkovou dietku od Věry...

katyxq
1. kvě 2012

@knobloska Pak dej vědět, jak jste dopadly 😉.

knobloska
autor
2. kvě 2012

@katyxq dám, dneska jsem s ní byla na těch kontrolních náběrech, výsledky budou do pátku, ale myslím si, že na nic objevného nepřijdou. Z našich potravin - tak mrkev to není, dávala jsem jí 3 dny a nic, brambory, rýže, krůtí a kuřecí maso taky v pohodě. Myslím si spíš to ovoce. Když si tak vzpomenu na zavádění odpo ovocných svačinek, tak jsem dávala od Sunárku tuším jablko banán, pak začala dost kadit, ale normálně, skoro tuhoše, tak jsem si říkala, konečně se zajedla tak holt víc kadí. Pak ale začaly problémy s krví ve stolici, ale asi až 3 dny po tom, co jsem to začala dávat. Asi to chvilku trvá. Nerada bych, aby jí sondovali střívka, možná s nima na gastru bude řeč a domluvíme se třeba na zátěžovém testu s ovocem. Uvidím, vůbec nemám zkušenost.

knobloska
autor
17. kvě 2012

@katyxq prosim tě potřebovala bych poradit. U nás se krev ani hlen od vysazení jablečno-banánových přesnídávek neobjevily, stále pije AC mlíko. Teď jsme trochu na mrtvém bodě, já prostě tipuju ta jablíčka, dr stále mlíko. Takže se s ní teď nějak nemůžu domluvit, pořád čeká...nevim na co.
Já bych začala dávat normální (tedy HA) mlíko a když cca měsíc dobrý, dala bych to jablíčko. Protože třeba manžel má alergii jenom na některá jablka a to dokonce někdy ano, někdy ne, tak budu těžko odhadovat, jaká přesně jí dát. A protože ta přesnídávka byla smíšená jablko-banán a banán již 3 týdny v pohodě dávám, bude v případě výskytu krve a hlenů jasné, že je to z jablek. Co myslíš? Jaký doporučuješ postup? Já bych nejdříve vyloučila to mlíko.

katyxq
17. kvě 2012

@knobloska Asi bych taky začala u mlíka, přecijen jen to potravina, kterou dítě jí každý den, tak ať u ní máte jasno co nejdřív 😉.

knobloska
autor
26. kvě 2012

Ahoj holky, tak je to zase v čudu, protože dneska zase kadí ty ošklivý hovínka, sice tam ještě nemá krev ale přesně tak to minule začalo. Z jablek to tedy asi nemá ☹ a to jsem se radovala, že se to konečně vyřešilo. Držte nám palce, ať tam tu krvičku nemá a je to jen banální problém třeba z rýmičky.

jennyska
8. lis 2013

@knobloska @ivuu @slundo @katyxq @amallie

Ahoj maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s hlenem ve stolici? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/hlen-ve-stolici/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím se svými nejmenšími a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča