Krev a hleny ve stolici 2,5 letého dítěte

bobinna
11. lis 2010

ahoj mamky a všichni ... máme delší dobu problém a to hleny ve stolici ... naše Dr. ať jsem s ní sebevíc spokojená mi tvrdí bez jakéhokoliv vyšetření že trošička hlenu ve stolici je normální. Neudělala jí ani výtěr nic jen nám doporučila probiotika... je pravda že máme problémy s velice tuhou stolicí ať dáváme co dáváme ... a dneska když se po usilovném tlačení konečně vykakala ( po dvou dnech 3 bobečky...) tak ten jeden byl od hlenu a krve ...hned jsem jí naložila a jeli jsme za Dr. a ta nás na zítra objednala na vyšetření do nemc.

Do žádanky napsala jen o tuhé stolici s příměsí krve o hlenu nic a říkala mi že ten hlen nemám prý řešit že to nic není ... tak jsem z toho jelen ...
máte některá zkušenost??? prosím o radu a díky moc za cokoliv🙂

sebestka
11. lis 2010

Tu krev může mít z toho, že ji praskne žilka, z toho, jak se snaží kakat, když jí to moc nejde. Dr. říkala, že když je ta krev pěkně čirá a červená světle, tak to nic není. Horší by byla krev hodně tmavá nebo černá. Ten hlen míval synovec, když měl rýmu a neuměl smrkat. Sopel polykal a pak byl i ve stolici, dokonce ikdyž blinkal, tak tam byl hlen, ale jen, když měl ru rýmu.Ale rozhodně, když jdete zítra na vyšetření, je lépo to doktorům říct, ať se nic nezanedbá. Určitě to dopadne dobře a budete mít klid.

berenika39
11. lis 2010

ahoj. petr měl před drhuhým rokem krev ve stolici,hlen, a to dost, samozřejmě mě to vyděsilo. nench se odbýt, je potřeba výtěr. způsobila to bakterie, campilobakter, která se usídlila ve střevě. nic strašného to není, byli jsme sice dva dny na infekčním v nemocnici, ale spíše kvůli dehydrataci a aby vyšetření mohla být podrobnější. při běžném výskytu této bakterie to na hospitalizaci není, pokud malá není v nějakém akutně špatném stavu, to petr právě byl...jinak bychom tam nemuseli. já samozřejmě nevím, jestli se jedná o stejný problém, ale neboj a trvej na vyšetření.
jinak se to nijak neléčí, kontroluje se pravidelně výtěrem, zbavil se toho asi po měsíci, jiné další potíže už po týdnu neměl.
jen mě pak naháněla hygiena, připadla jsem si velmi nepříjemně, ale omlouvali se, že je to standardní postup - ta bakterie je ze syrového nebo špatně upraveného masa, jakéhokoliv, ze zeleniny, ovoce bez mytí...nic takového doma nepěstujeme a stalo se. ale vím, co jsem provedla, tedy asi🙂. často se mnou vaří na lince a pomáhá, mohl samozřejmě mít v ruce utěrku, něco, co přišlo do kontaktu s bakterií...jsem opatrná, čistotná🙂))), a stejně🙂.
tak držím palce, at to je jen tahle breberka, uteče sama.

bobinna
autor
11. lis 2010

ahoj,
děkuju moc za podporu, je fakt že starší syn měl často kašel a když se z toho pozvracel tak to bylo samý hlen ale že by až ve stolici? nevím... jj ta krev byla úplně jasně červená jakoby růžová... doufám že to nic nebude a rýmu máme jako trám, jenže ty hleny má již asi 14 dní a rýmu 3 dny ☹

bobinna
autor
11. lis 2010

ahoj tobě taky děkuju ... prcek je taky pomocnice je fakt že vše co krájím tak by nejradší ochutnala a rukama všude šmejdí po prkýnku a lince to mě nenapadlo že by to bylo z toho ... zítra se na to zeptám ... holky moc děkuju jsem trochu klidnější

kijonkova.k
11. lis 2010

Hlen ve stolici,z důvodu rýmy je hrozná hloupost!!!!!Chápu,že při velké rýmě dítě ty sople polyká,vyzvracet je může,alůe ve střevě po nich nezůstane ani památka.On se ve střevě rozloží a tělo ho stráví,takže tohle není příčina.Většinou jde o zánět,ať už třeba jen slabý.Divím se,že Dr.neudělala výtěr a hned Tě žene s prckem do nemocnice.

berenika39
11. lis 2010

nene, z rýmy to není, krev je známka toho, že je něco špatně ve střevě, mají tu sliznici hodně citlivou. tak dej pak vědět, hm?

kijonkova.k
11. lis 2010

Odb. asistent MUDr.Tomáš Honzík, Ph.D.
Dětský lékař
Přední český odborník v oboru dětského lékařství a metabolických onemocnění

Dobry den. Nezlobte se,ze vam potreti pisu ohledne me dcery s podezrenim na abkm. Psala jsem vam 15.8 a 17.8.. doporucol jste mi,at 14 dnu mlecne vyrobky uzivam a uvidi se. Dnes v noci ale dcera tolik chrcela,ze jsem myslela,ze se udusi a nepomohlo ani nakojeni ci libenar. Chrci takhle asi 3tydny,ale tolik poprve. A dnes mela hlen ve stolici,tak mi to nedalo a sla jsem k Dr.a ta mi rekla,ze hlen je napolykany z toho,jak chrci. A na obliceji ma asi 5 novych pupinku. Tak se chci zeptat,zda zvolit postup vychat mlecne vyrobky a ocekavat zlepseni(stolice,chrceni..) a nebo vyrobky uzivat dal a cekat,zda se to zhorsi. Eventuelne jak dlouho dietu drzet a pak zkusit nove uzivani mleka? a jestli drzet dietu opravdu velmi prisne? dekuji za odpoved a hezky den.

Váš lékař nemá pravdu v tom, že hlen ve stolici je napolykaný. Hlen který projde kyselým prostředím žaludku, trávicími enzymy dvanáctníku a dále celým střevem, prostě nemůže vyjít ven neporušený. To zkrátka není možné. Pokud jsou to příznaky takto dominující zaveďte si přísnou bezmléčnou dietu již nyní (se suplementací vápníku u vás v dávkách 500-750/den) a dále kojte. Pokud bude zlepšení, tak bych dodržoval tuto dietu dlouhodobě. První zátěž bílkovinou kravského mléka se dělá nejdříve po 3 měsících diety, spíše však až kolem 9 měsíce věku. Pozn. nic nebrání zavést standardní nemléčné příkrmy po 6 měsíci, tak jak se má.

kijonkova.k
11. lis 2010

To jen,že hlen ve stolici z rýmy je fakt blbost.I když mně se to naše Dr.taky snažila namluvit 😉 Je smutné,že někteří Dr.neberou na vědomí nové poznatky a ohánějí se něčím takovým.

artuse
12. lis 2010

ahoj,

ještě mě napadlo, jestli má malá zácpu, tak může mít v konečníku trhlinku od tlačení, proto ta krev, teoreticky od toho může být i hlen, protože jak pořád tlačí a má zácpu, tak ta trhlinka se nemůže zahojit a myslím, že se tam může utvařit i nějaký ten hlen, bylo by dobré, kdyby dr. i pořádně zkoukli ten konečník...
moje dcera měla taky trhlinku, mazali jsem to jen gelem z dubové kůry...kontrolovali nám to na chirurgii...

papavlapa03
5. čer 2014

Přeju hezký den,,četla jsem tady vaše příspěvky a chci se zeptat dcera 2,5 roku ted mela ve stolici krev,,byla světlá ,,ale šlo jí krásně kakat,,nemusela ani tlačit a ta krev tam byla ☹ tak jsem z toho poplašená :( děkuji za info 🙂

ivapo
31. říj 2016

@papavlapa03 a jak to dopadlo..mala 3 leta bojuje uz 3 mesice.dekuji

misana91
7. zář 2021

@ivapo Dobrý den, mohla bych se zeptat na podrobnosti? Jak to dopadlo? Případně jak jste řešili?

misana91
7. zář 2021

@papavlapa03 Dobrý den, mohu se zeptat jak to dopadlo? Případně jak jste řešili? Děkuji