Krev v moči u dítěte, máte zkušenost?

janulininecka
23. lis 2016

Holky, maminky, je tady některá s Vás, která by měla zkušenosti s červenými krvinkami v moči u dětí???
Malá má 2 roky. Měla teploty první 39.3, potom už "jen" 38,5. Třetí den jsme jeli na pohotovost. Řekli angínu, dostala antibiotika. Nedělali ani crp, ani moč. Po třech dnech antibiotika nezabírala a šla jsem k naší doktorce. Malá měla červené krvinky v moči (80) a crp kolem 16ti, nic hrozného. I tak to bylo prý hraniční s nemocnicí. Dostali jsme jiná antibiotika, která zabrala. Podle výsledků se prokázal zánět močových cest. Každý den jsme chodili na kontrolu s močí. Červené krvinky se zastavili na hodnotě 25.Takže jsem byli na ultrazvuku ledvin a následně nefrologii. Řekli, že je vše v pořádku, další opatření jako hodně pít apod. Od zabrání antibiotik měla stále přes 37-37,5. To nikdo neřešil. Poslední tři dny malé kolísala teplota kolem 38, dnes ráno už 38, takže jsme šli k doktorce. Hodnota krvinek 220!!! ale crp nízké. Naše doktorka volala konzultačně na nefrologii. Myslím si, že by nás nejraději poslala do nemocnice. Každopádně nefroložka jí řekla něco ve smyslu, že pokud nebude mít 40tky horečky a vysoké crp, tak s námi nic dělat nebude. Prý může mít virozu a červené krvinky se "jen" množí...
Já už vyšiluju. Pořád ji hlídám, mám strach, aby někdo něco nezanedbal. Nic jí není, nemá rýmu, kašel, je jen unavenější, protivnější, lítostivější...
Zažil někdo něco podobného???
Prosím zoufale o podobné zkušenosti, ať můžu být klidnější

23363
23. lis 2016

Já moc nepomůžu, ale připojím se... taky mě to zajímá... máme to podobné...

lajla
23. lis 2016

Moc nechápu nízké crp a atb...podle čeho prokázali zánět mocaku? B yla bílkovina, bakterie?
Proč utz jen ledvin? Utz mocaku nedělali?

cumacekmh
9. lis 2017

Dobry den, muzu se jen zeptat, na co vam nakonec prisli? resim nec podobneho, jen to uz trva 3 tydny. Poprve dotal z niceho nic horecky, 1.den vylitly az na 39,9 ale hned dalsi uz jen kolem 38 a dalsi uz bez teplot. Jak pisete,nemel rymy, kasel, nic h neblelo. Nechala jsem ho tedy jeste 3 dny doma a pak dala do skolky. Po dvou dnesch opet horecka, tentokrat jen 38,5 . Opet nic k tomu. ty horeckymel celkem dost kolisave. nezdalo se mi to normalni, tak jsme sli v pondeli k dr. Crp ani zadne jine testy nedelala,moc byla cista. Jen mu nasla uplne nakoreni jazyka afty, tak ty teploty pry jsou k tomu. Dala nam priodni antibiotyka Kaloba a nic vic. Kdyby teploty stale kolisaly, meli jsme prijit v patek na kntrolu. Jenze teploty uz od druheho dne nemel. Na nic si nestezoval, takze jsme v pondeli opet vyrazili do skolky. Opet na 2 dny. Vcera v noci se mi zdal teplejsi, ale neresila jsem to a zmerila ho az rano pri buzeni. Opet mel 38.5 takze jsme na nic necekali a jeli k dr. Bez moci , nejak me to nenapadlo. Ona mu nabrala zkumavku krve, ze posle do laborky a moc stejne vzala. A mel v ni prave cervene krvinky. Zitra mame prijit znova a prinest rovnou 2 zkumavky moci. Ze uz to neni normlni, ze ty teploty nema z toho, ze by byl nemocny, ale ze v sobe musi neco mit. Tak se hrozim toho, na co mu prijdou. Dekuji za odpoved, Monca

zuzanastr
19. lis 2019

@cumacekmh dobrý den, můžu se prosím zeptat, jak to nakonec dopadlo? Dcerka taky po nemoci měla krvinky v moči. Zítra jdeme na kontrolu a bojím se. Doufám, že to bylo "jen" z důvodu virózy, 3 celé dny měla nad 39,4, dvakrát teploměr naměřil i 40. 😔 Pak jsme šli na kontrolu a krvinky v moči se objevily.
Děkuji za jakoukoliv odpověď.