Krev ve zvratkách po ATB Augmentin DUO. Poradíte?

stovinda
26. led 2011

Dobrý den, maminky. Synek 17 měs. dostal včera od dokotry ATB, nelíbil se jí poslech kašle, má vysoké horečky už 4.den. Dostali jsme Augmentin DUO, zatím měl 2 dávky, ráno trochu ublinknul po Sunaru a byla v blinkání krev (čerstvá i natrávená-hnědší). Teď odpoledne po svačině (blažená jsem do něj dostala aspoň trochu ovoce) zas trochu ublinknul s natrávenou krví. Doktorka mi ráno po telefonu řekla, že je to možné, že se to může stát. Ale Honzík je od rána vyřízený, možná kvůli těm horečkám, i hodně špatně spal v noci. Skoro pořád dnes spí a když je chvíli vzhůru, nejradši by asi taky ležel.
Máte někdo zkušenost, že by po Augmentinu nebo při podobné nemoci (horečky, kašel, rýma), někdo zvracel i trochu krve? (bereme k tomu Stoptussin na kašel - bohužel ne vždy pořádně po jídle, protože nechce skoro jíst, a léky na horečku). Mám z toho špatný pocit. Díky za rady. Dana

jitta
26. led 2011

@stovinda to se mi u malé nikdy nestalo a je fak, že už měla celkem hodněkrát antibiotika- mě když se něco nezdá, tak si raději zavolám do nemocnice, kde vím, že je dětská pohotovost a poradím se i s nimi. Buď řeknou, že máme počkat, nebo že se máme přijet ukázat.

stovinda
autor
26. led 2011

Hm. Díky. Doktorka (náš pediatr) se tvářila suverenně, že si z toho nemám dělat hlavu, tak nevím. fakt je, že se Honzík prospal (dnes 3x) a začíná už mít i trochu náladu a sílu, tak snad to opravdu nic nebude a byl jen vyčerpaný a potřerbuje nabrat síly a ta krev snad přejde. pokud by se celkově zlepšoval, tak by to snad nic být nemělo, ne? Lenka neměla mimo pamykonu do nosu ještě atb žádná, jsou jí 3a3/4... A Honzík poprvé. Tak nemám zkušenost. Díky za radu. kdyby se mi v noci nezdál, zavolám na tu pohotovost.

janapavlik
26. led 2011

@stovinda no, já bych určitě nečekala do noci a jela na tu pohotovost, protože s tím nemám zkušenost a určitě by mě to dost vyděsilo...

stovinda
autor
26. led 2011

to chápu, Honzík byl odpoledne už mnohem víc v pohodě. A hlavně... v cca 5 měsících měl krev ve stolici a šlo jen o podráždění konečníku z měření teploměrem po očkování (měl teplotu). A to doktorka řešila, ať jí to přinesu ukázat, a pak jestli to není alergie na mléko atd. atd. a nakonec z toho nebylo nic. Tak doufám, že to opravdu nic nebude. Zkusím jí důvěřovat. Bez porady s ní bych byla taky vyděšená, to mi věřte. takhle jsem "jen" nejistá ☹