Kruhová vyrážka. Nemůže to být díky klíštěti?

shaula
6. srp 2009

Zdravím!
Prosím o radu - mému ročnímu synovi se objevila na noze u kotníku podivná vyrážka - vypadá to jako vpich od nějakého kousnutí, kolem něj je cca půl centimetru volného místa a pak kruhová začervenaná drobná vyrážka. Nejsem si vědoma, že by ho tam kousnul třeba komár, protože komáří kousnutí mu obvykle trochu oteče a trvá několik dní, než zmizí - a ničeho takového jsem si na tom místě nevšimla. Má to celkem na 3 místech, všechno na nožičkách u kotníku.
Před 10 dny měl klíště, tak mě trochu leká, jestli to není něco z těch klíštěcích nemocí. Nesetkali jste se s tím někdo? Zvažuju, že zítra zaskočím radši k doktorce...

bobulle
10. zář 2009

No tak my tu vyrážku máme taky a dle Dr. je možné, že je to borelioza.... teď čekáme na výsledky kr. testů.... 😔

petja
12. zář 2009

ano,plíseň je častá diagnoza 😒

bobulle
16. zář 2009

Tak testy máme a je to skutečně borelioza (nebo boreliosa) ☹ , nevím jak se to správně píše 😖

jabber
16. zář 2009

bobulle - dobře, že se na to brzo přišlo 😉 a jaké jsou na to léky?

bobulle
17. zář 2009

Jabb, no přišli jsme na to po haluzi... dle naší dr. alergie na potraviny 😠 . Naštěstí jsem to tel. konzultovala s jinou dr. a ta upozornila na to, že by to mohla být borelioza. Dostali jsem silná atb, ale nezdá se nám to dávkování 😒 ... no asi to budeme ještě nějak řešit ☹

jabber
17. zář 2009

Sice se na to asi teda dalo přijít i dřív, na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůř 😒 mojí kamarádce na to přišli, až když jí ochrnula ruka. Chodila k mudr dost dlouho, že jí je blbě, že má teplotu, mudr jí cpala paraleny a že prý viróza a když jí najednou ochrnula jedna ruka, tak jí teprve laskavě nechala udělat krevní testy a najednou z toho bylo velké haló a ležela měsíc v nemocnici než jí z toho dostali 😅 🙄 Někteří doktoři by měli vrátit diplom 🙄

Já jsem nedávno o borelióze mluvila s naší dětskou a ona v té souvislosti říkala, že máme dávat velký pozor na komáry, že jsou častými přenašeči 😒 A hlavně říkala, že s tou vyrážkou je to dost zrádné, protože ona se třeba objeví až několikátý den po štípnutí (nebo taky vůbec) a může být na úplně jiném místě než byl štípanec, takže to člověk s komárem (klíštětem) ani nespojuje 😅 A dokonce může být jen chvíli, třeba pár hodin přes den, takže si jí člověk nemusí zrovna ani všimnout 😒 Tahle zas*aná havěť by neměla vůbec existovat 🙄

jennyska
30. říj 2013

@shaula @lentilka11 @jabluncanka @milik75

Ahoj maminky,

na MK máme svou vlastní Wiki knihovničku, do které si spolu s ostatníma maminkama píšeme vše ohledně těhotenství, snažení a mateřství a k nim i cenné zkušenosti. No a i vy se můžete přidat! 😉 Právě v ní totiž přibylo téma, které zde rozebíráte a sice Borelioza.

Proto bych Vás chtěla poprosit, zda byste mohly svou zkušeností přispět na https://www.modrykonik.cz/borelioza/ . Pomůžete tím ostatním maminkám, které si právě u sebe a nebo svých dětí prochází touto nemocí/infekcí a hledají radu, tip, podržení, zkušenost...

Děkuji Vám, že nám pomáháte pomáhat 🙂
Janča