Krupička na nohou a zadečku. Co by to mohlo být?

anieanne
9. pro 2011

Ahoj maminky, je to pár dní, co se malému udělaly na nohou červenější flíčky. Zkoušela jsem to mazat Bepanthenem, kalciovkou, indulonou, prostě jsem toho vyzkoušela spoustu. Pediatr mi řekl, že to je jen suchá kůže, abych to promazávala, tak jsem koupila Excipial, a mažu tím. Jenže včera se mu krom těch flíčků udělala na nohou krupička, a teď při přebalování jsem zjistila, že má krupičku i na prdce. Příští týden s ním zajdu na kožní, ale chci se zeptat, zda nevíte, co by to mohlo být ? Zda mám do té doby pokračovat v Excipialu, nebo koupit něco jiného... Jinak evidentně mu to nevadí, neškrábe si to, nic. Nový prášek nemáme, žádné nové potraviny jsme v poslední době nezaváděli... Děkuju za odpovědi.

luthien.k
9. pro 2011

@anieanne Diagnostiku kožního projevu bych určitě nechala na kožním lékaři...
Máte v rodině nějaké alergie, astma, ekzémy?

anieanne
autor
9. pro 2011

@luthien.k Akorát já alergii na ampicilin a včelí/vosí bodnutí... Ale to ono určitě nebude...

luthien.k
9. pro 2011

@anieanne jde mi o to, zda máte v rodině dispozice k atopii, což máte. A co nějaký infekt, nemá? Nerostou mu zuby? Nebylo nějaké očkování? Nesnědl nějaké potraviny větší množství než obvykle?

luthien.k
9. pro 2011

Ještě jedna věc - nemá někdo z rodiny aktuálně kvasinkovou infekci? Nebo malý tměny ve stolici, bílý povlak v pusině?

hancazivocich
9. pro 2011

@anieanne - ahoj, já právě řeším to samé. Kikouš má na vnitřní straně stehýnka červený flíček, velký asi jako nehet u malíčku. Včera červeně zářil, dnes je to bledší.. A po nožičkách a ručičkách vyskákala krupička - jakoby ,,husí kůže". U nás to přičítám pěně do koupele, kterou si tam madam v nestřeženém okamžiku hojně přilila.. Je sice dětská, ale po koupání měla uplně rudé nožičky - jako opařené... A při zpocení se to horší - jsem si všimla.. Já mám lupenku, bratr měl atopák, tak se fakt děsím... Čeká nás tříletá, tak se domluvím s dr.

anieanne
autor
9. pro 2011

@luthien.k Zuby ho momentálně netrápí, a s tím jídlem mě teď napadlo, že od začátku prosince dostává každý den jednu čokoládku z adventního kalendáře, tak jestli nemůže mít alergii na čokoládu 😒

hancazivocich
9. pro 2011

@luthien.k - člověče! Mně se naládovala kyselýma okurkama...

luthien.k
9. pro 2011

@anieanne
@hancazivocich

Tak to může být tzv. histaminoliberační reakce, jsou potraviny, které obsahují hodně histaminu a nebo látek, schopných ho v těle vybudit (tyramin atd.) a když se jich sní více, tak ten histamin v nich obsažený může vyvolat vyrážky, nevolnosti, bolesti hlavy... Čokoláda a kvašené/nakládané potraviny patří mezi typické potraviny s tímto účinkem... 😉

anieanne
autor
9. pro 2011

@luthien.k I v tak malém množství jako je to jedno okénko denně ? Každopádně od zítra už ji nedostane, a uvidíme, zda to zmizí..

hancazivocich
9. pro 2011

@luthien.k - splňujeme jak čokoládu, tak okurku...
A můžeš mi říct ještě něco o těch kvasinkách? Např. pokud by je někdo měl? Myslíš, že by to mohl být projev?

hancazivocich
9. pro 2011

@luthien.k - u nás se právě čokoláda moc nedávala, teď jak byl Mikuláš, tak něco dostala..

anieanne
autor
9. pro 2011

@hancazivocich @luthien.k No u nás taky proběhla čoko prvně teď ten kalendář, předtím ji neměl..

anieanne
autor
9. pro 2011

@luthien.k Jo a aktuální kvasinkovou infekci - já co jsem těhul, tak mám věčně něco, ale to asi není zrovna to, co jsi měla na mysli, že.. 😅

luthien.k
9. pro 2011

@hancazivocich
@anieanne
Infekce způsobované plísněmi jsou přenosné, u dětí se většinou projevují v místech vlhké zapářky, ale už jsem se setkala i s tou "husí kůží" po těle. To chce určitě kožního, aby se na to mrknul.

@hancazivocich, u vás to bude nejspíš kombinace toho všeho, co jsi popisovala.
@anieanne, jeden malý kousek čokolády denně by teoereticky vadit neměl, ale záleží taky, jaké další potraviny s tím vyšším obsahem histaminu za den k tomu zkonzumuje (například rajčata, citrusy, tuňák, zrající sýry, potraviny s aromaty a barvivy atd. - je toho víc).

hancazivocich
9. pro 2011

@luthien.k - já mám nějakou potravinovou alergii - byl v podezření bílek nebo citrusy.. Mám i problémy, že mě po citrusech jakoby pálí jazyk a občas afty. Ale vím, že to bylo jednou málem na kapačky. Zvracení, vyrážka.. Od té doby nic. Jen asi nesnáším mléko.. A právě malá nevím - trpí na nadýmání, teď vyskakují pupínky, já jsem alergická na lilie, mp na hmyzí jed - musí mít adrenalinové pero, malá má i po komárovi fleky, které nemizí - s otokem, zarudnutím..
U nás právě byly teď docela nervy, lupenka mi naskakuje skoro před očima... Každopádně díky za rady!

luthien.k
9. pro 2011

@hancazivocich rady se zatím žádné moc nekonaly 🙂 Určitě s malou doporučuju alergologii, aby byla hlídaná, a nadýmání, vyrážky... Vysadila bych mléko a mléčné výrobky, jako test, na 14 dní a viděla bys, zda se něco nezlepší. Rodinná anamnéza napovídá, že holt bude taky poněkud citlivější a chce to tedy trochu řešit. Jako malá neměla třeba koliky, nějaké změny ve stolici atd.? Neřešily jsme už spolu něco? Těch mamin už mi prošlo hodně, takže si nemůžu vše pamatovat 😅

hancazivocich
9. pro 2011

@luthien.k - ty brďo - a víš, že asi jo.. Mně to teď moc nepálí - starosti kolem nástupu do práce a tak... Náhlý pláč hodinu po usnutí - nebo tak něco.. Koliky měla. Mlíko nebo bílek to u ní dělá. Upozorňovala jsem na to dr. Většinou, když mléčné vysadím, tak je to lepší..Teď jsem na ni nalehla a je to kopřivka - červený flek se změnil na pupínek, plus přiskočil jeden nad pipkou. Tomu odpovídá i šílená noc na včerejšek - pořád kopala a první, co bylo po probuzení, tak se škrábala.. Ona je fakt divočák, nespolupracuje s doktory, tak jsem fakt zvědavá na tříletou a podobně..
A dozvěděla jsem se, že jako malá jsem pořád ,,kňápala", že mě bolí břícho, ale máti tomu nevěnovala pozornost - prý jsem hypochondr po babičce 😠 A mně je po mlíku fakt strašně

luthien.k
9. pro 2011

@hancazivocich prostě jasnej adept na nekompromisní vysazení všeho mléčného (u obou) a i vajec. Ono totiž ne všechny děti z toho vyrostou do dvou let...

hancazivocich
9. pro 2011

@anieanne - a co plínky? Nemáte nějaký parfémovaný? Holkám to dost dělaly pampersky...

anieanne
autor
9. pro 2011

@hancazivocich No máme Pampers Sleep&Play, takže ovoněný jsou, ale dávám je už dobře půl roku, a nic..

luthien.k
9. pro 2011

@anieanne to může nastat časem, že to začne vadit! Pampers hodně citlivých dětí nesnese. Dobré jsou třeba Babylove z DMka...