Krvácení z bradavek miminka, máte zkušenost?

krutaska
14. čer 2012

Chtěla jsem se zeptat jestli jste se některá nesetkala s krácením z bradavek miminka??? Mám 14denní holčičku a dnes odpoledne jsem jí převlékala bodíčko, protože bylo zašpiněné, myslela jsem, že jsem ho já od něčeho zamazala, nebo že se ušpinilo při přebalování, ale při večerním převlékání byl stejný flíček na stejném místě, přesně pod její pravou bradavkou. Nikde nemá žádnou prasklinku, žádný otok, nic podobného. Ale jednoznačně je to krev, nebo nějaký tmavý výtok . Samozřejmě k doktorce pujdu, jen jsem to objevila až večer, tak by mě zajímalo, jestli s tím někdo nemá zkušenost???

ronyx
14. čer 2012

@krutaska Ahojky vím že je možné že v prvních 3–5 dnech mohou mít miminka obou pohlaví zduřelé bradavky, mohou obsahovat i malé množství mléka, je to způsobeno přechodem hormonů z matčina těla těsně před porodem. Doporučuje se nechat bradavky v klidu, mléko nevymačkávat, jakmile se tělo zbaví hormonů, vše se upraví.Ale nevím,zda to může být i krev,nebo nějaký červený výtok.Určitě se co nejdřív spoj s lékaždou.Opratrnosti není nikdy dost

ronyx
14. čer 2012

Ještě jsem ti našla jeden článek.Maminka měla stejný problém jako ty a tady je odpověď lékařky: Milá maminko,
rozhodně neberte krvácení na lehkou váhu. V prsní žlázce může být shluk cévek, které mohou krvácet, zažila jsem nezhoubný nádorek ze stočených cévek u holčičky. Obraťte se na větší dětské oddělení a požádejte o vyšetření srážlivosti krve a prsní žlázky dítěte. Příčin může být ještě více. Je třeba vyloučit, o co se ve vašem případě jedná.
Zdraví M.Paulová

krutaska
autor
14. čer 2012

@ronyx jj, díky za odpověď a za článek, taky jsem ho četla i jsem našla ještě dva případy, ale jeden byl bez odpovědi a ta druhá odpověď byla trošku neurčitá. No samozřejmě, že hned ráno poletím k doktorce :( , to je jasný, jsem z toho hodně špatná, naštěstí je malá hodňoučká a vypadá to, že nemá absolutně žádný bolení, tak jen doufám, že to bude v pořádku.

zazulka
14. čer 2012

@krutaska já bych se nestyděla cinknout do porodky na šestinedělí, třeba je to nějaká běžná věc, jen o ní nevíme a Ty budeš mít špatnou noc zbytečně. Cinkni tam, za to nic nedáš a určitě Tě uklidní, že to znají