Krvácení z pochvy roční holčičky. Čím to může být?

maly_strom
7. led 2009

Holky prosim vás, nemáte zkušenost? Při přebalování jsem zjistila, že malá má na plínce krev a teče jí ještě trochu krve z pipiny. Nic masivního, ale taky si myslím nic malýho. Volala jsem doktorce, a ta mi poradila vyčkat do dalšího přebalování, že pak bychom jeli do nemocnice na gynekologii, kdyby krvácení neustalo.

Přemýšlela jsem, jestli nějak nespadla, nebo se neškrábla, ale vážně si nic neuvědomuji. Taky jsem pak prohmatala celou plínku, jestli tam není nějaký drát, ale nic ostrého jsem nenašla.

Jediný co mě napadlo je, že malá je trochu nachlazená, zahleněná, ale žádná rýmečka, ani teploty neměla a nemá.
A kdyby jí něco bylo, tak by se chovala jinak (si myslím), ale ona řádí jako obvykle, směje se, prostě jako každý jiný den.
Tak fakt nevím.
Nesetkala jste se s tím některá? Nebo nemáte nápad, z čeho by to krvácení mohlo být? Nechtěla bych něco zanedbat a pak si to vyčítat. Ale taky nechci panikařit.

junovka
7. led 2009

Skus pozriet tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... mozno sa tu dopatras 😉

marinka
7. led 2009

maly,nemůže to být hormonální problém? Slyšela jsem, že se tohle krvácení může u holčiček objevit třeba kvůli nadměrné konzumaci kuřat, která jsou u nás slušně dopovaná hormonama..

maly_strom
autor
7. led 2009

marinko kuřata právě kvůli tomuto problému skoro vůbec nejí a když tak jen ze skleničky, preferujeme, telecí, hovězí, králičí ...

alena22
7. led 2009

ahoj jedna znama mala podobny problem ked malu kojila vraj malej nejako vela hormonu islo do mliecka a to sposobilo trosku vylucenie krvi a aj prska mala tusim napuchnute ta jej mala , v kazdom pripade by som sla k lekarke, urcite sa najde pricina a vsetko bude v poriadku ak kojis myslim ze je to tym co mali aj oni. len uz si to presne nepamätam ze co za hormon a preco ale mali takyto problem.
snad to trosku pomohlo co som napisala 😉

maly_strom
autor
7. led 2009

Junovko děkuji, zkusím zapátrat

maly_strom
autor
7. led 2009

Aleno já už nekojím, né že bych nechtěla, ale nemám co (ale to je jiné téma) ...
k doktorce půjdu, to určitě, už jsem to s ní konzultovala po telefonu, jen pátrám po více informacích ...
a doufám, že to nic nebude

janicckka
8. led 2009

maly strom jak jste dopadli?

maly_strom
autor
8. led 2009

holky ufff, tak krvácení u malé pokračovalo tak jsme jeli do nemocnice na pohotovost, kde nás hospitalizovali, nejdřív se na nás dětší lékaři dívali skrz prsty, asi si mysleli, že jsme jí něco úmyslně udělali a se zprávou, že má malá poraněnou pochvu nás poslali na gynekologii. Bohužel tam nebyl dětský gynekolog, tak nás vzal primář. Poranění vyloučil, avšak nedovedl určit, proč krvácí. Takže nás nakonec 21:00 hospitalizovali. Noc šílená, malá byla ubrečená, pořád se budila. Ráno proběhla další vyšetření. Verdikt : buď předčasná puberta = menstruace (dá se zastavit hormony) nebo 2 cysty pod močovým měchýřem (nedokázali určit jestli to opravdu cysty jsou - navíc nás straší i tím, že jestli to cysty jsou, musí se určit, zda jsou zhoubné nebo nezhoubné). Takže malá byla 3x na odběrech krve, výsledky budou koncem ledna a pak se uvidí co dál. Naštěstí krvácení večer ustalo.
No každopádně jsem dost vystrašená a hotová, pokud se nic nezjistí, tak půjde na CT, magnetickou rezonanci a já nevím co ještě. Tak nám holky držte palce, doufám, že to nebude nic hrozného ☹

kalo
8. led 2009

Ufff!! Moooc držím Terezičce palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elly
8. led 2009

Maly strome, tak na vas myslim. Dej prosim pak vedet, jak jste dopadli. Drzime palecky!!!

junovka
8. led 2009

☹ ☹ STRASNE DRZIM PALCE ☹

geminis
8. led 2009

maly_strom, držím pěstičky, pěsti přináší štěstí!
Je to tedy šílená představa, obě jsou, ta předčasná puberta je neuvěřitelná a cysty nepochopitelné.
Cítím s Tebou ohledně hospitalizace. My už ji, bohužel, zažili dvakrát.
Nejhorší je pak ten návrat domů. Po prořvaných dnech a nocích v nemocnici je panický strach i doma. A hodně pláče. Tak se na to připrav. Aby Tě to nevyděsilo. Mě to teda sebralo dost. Člověk si říká, už jsme doma, v klidu, tady to zná, a stejně ječí jak na lesy a hůř spává. Trvá to tak 2 týdny, než se vše vrátí do normálu.
Já jsem jednou taky zaregitrovala krev na plínce jedné naší slečny. Vyděsila jsem se k smrti. Na plínce jsem ji našla ještě dvakrát ten den a po koupání ji i trošilinku vyteklo.
Ráno byla plínka suchá.
Nikde nespadla, nic, tak mě napadlo, zda jsem ji neškrábla při přebalování. To jediné mě napadlo.
Držím moc pěstičky, aby to nic vážného nebylo.

marinka--
velice mě zaujal Tvůj názor ohledně toho kuřecího masa. Je to naše oblíbené. Ale střídáme to s krůtím, hovězím a králičím.

Hezký večer všem!

luciauk
8. led 2009

malý strom, držím palčeky, aby to nebolo také vážne ☹ ☹ ☹

johana9
20. led 2015

@maly_strom
Ahoj, prosímtě jestli by jsi mi mohla říci, jak jste nakonec dopadli? My máme ted stejný problém u roční dcerky. Děkuji.

maly_strom
autor
20. led 2015

Ahoj @johana9 , nic nám nezjistili. Na vyšetření, které jsem psala, nás nakonec taky neposlali. Jediné co udělili, že vyloučili, že se jedná o předčasnou mesntruaci.
Akorát tedy zpětně nechápu, proč neudělali první věc a to je odebrání moči. Brali ji krev, poslali na různá vyšetření, ale krev nevzali. Můj odhad je, že to měla z nachlazení. Ale těžko říct.
Každopádně malá od té doby neměla žádné problémy.
Držím palce, ať je malá zdravá a není to nic vážného! 🙂 Hezký den.

johana9
13. únor 2015

@maly_strom Ahoj moc děkuji za odpověď, a s těmi cystami jste dopadli jak? nám teď také zjistili na sonu cysty za močovým měchýřem.

brugys
26. únor 2016

Dobrý den,mohu se zeptat jak postupovala lečba ?Dcera něco podobneho ve 2 letech a je lečena v Motole.Bere hormony a zatim léčba uspěšná. Děkuji za připadné poznatky
@maly_strom

shary
20. led 2017

@brugys Dobry den, dceri 2 roky rostou prsicka... v motole na antropologii byl zjisten zrychleny rust mohla bych se zeptat jak jste na tom vy?