Které léky pro mimčo se vám doma osvědčily?

zuzka11
21. srp 2009

Ahoj holky!

Snad nezakladam tema, kter tu uz je, nic jsem nenasla.....rada bych se poradila se zkusenejsima, ktere leky se vam osvedcily mit doma "pro strycka prihodu" uz od zacatku? Moc diky za vsechny rady.

soanpe
21. srp 2009

pokud myslíš pro mimčo,tak žádný.
potřebný věci,jalo líh atd . jsme koupili cestou z porodnice.já neměla ani kosmetiku,protož tak do 3m jsem malou myla jen ve vodě a mazala ol.olejem,ala pak se po něm začala osypávat,takže jsem ani nemazala

moda08
21. srp 2009

pro novorozence žádný a potom,když už se začne s očkováním,tak něco na teplotu (čípky), jinak Vigantol co se dává každý den vám předepíše dr. a ještě jsem doma měla něco na vytírání očiček (třeba Ophtal),protože nám hnisalo očičko

kaleilah
21. srp 2009

zuzko, určitě opthalmo-septonex na očička a paralenový nebo panadolový čípky, případně nurofen-v tom je jiná účinná látka, každý dítko reaguje na něco jinýho.Ještě jsme využili libenar pro děti, je to sterilní fyziologický roztok v plastových ampulkách a je na čištění nosánku, když měl malej ucpanej nosík tak jsem za ně byla ráda.Snad jsem ti trošku pomohla (dělala jsem zdr.sestru na kojencích 😉 mimochodeš máš stejný termín porodu jako jsem měla já a moje kamarádka minulý rok, rodila jsem 16.9.v 00.20, kamarádka porodila taky 16.9., v 4.15 🙂))

krista
21. srp 2009

Ahojky, tak já asi spíš budu psát na trošku větší dítě a vypíšu prostě věci z lékárny:
- Nurofen sirup
- Paralen čípky
- Gel na dásně (my máme Mundisal a Calgel)
- Kapky proti rýmě (my máme Nivea Baby)
- Rektální rourka
- Gázové čtverečky
- Opthalmo Septonex (dcera měla dost problémy se zánětem v očích)

Tyhle věci se vyplatí koupit i dopředu (ale nenačínat) protože vydrží dýl a obvykle se vyskytne nějakej problém právě v době kdy je většinou všude zavřeno 😉 Později jsme ještě dokupovali všechny možné kapičky na prdíky (ale to opravdu až později, až se zjistí na co jak mimčo reaguje) Babycalm, Sab Simplex, Probiotické kapky, Lefax... no a stejně nezabralo nic 😉

zuzka11
autor
21. srp 2009

Moc diky holky, presne ty leky jsem mela na mysli, kosmetiku neresim, zastavam nazor, ze min je vic....ale s lekama jsem si rikala, ze neco mit doma, prave pro chvile, kdy je vsude zavreno, se hodi......

Jeste dotaz - ten Ophtalmo septonex - mam doma masticku, je to OK? na pupik bych koupila male baleni jodisolu......a paralenove nebo panadolove cipky - je rozdil mezi tema pro miminka a nasimi? Davkovani? 😕 Moc diky, jste zlate holky......znate to, prvorodicka co chce mit vsehcno pod kontrolou 😀 ale tusim, ze to stejne nevyjde 😉

kaleilah
21. srp 2009

mastičku ne, normální kapičky, ze začátku očička hodně hnisají, tak aby jsi byla připravená 😉 paralen a panadol je to samý-účinná látka je paracetamol a určitě bych koupila ty pro děti, je tam úplně jiná gramáž účinné látky

krista
21. srp 2009

Taky určitě doporučuju kapky nebo roztok Opthal 😉
Dávkování u čípků je udělaný podle váhy miminka, to se ale dočteš v příbalovým letáku 🙂

kaleilah
21. srp 2009

jo a určitě nezapomeň na teploměr, rychloběžku nebo digitální 😉 jo a sice to nejsou léky, ale na prdíky jsou dobrý třešňový pecky, jsou v látkovým pytlíku, prodávají je v DM 😉 😉

zuzka11
autor
21. srp 2009

Kalei - diky....ty tresnovy jadra uvazuju jestli je mam koupit dopredu nebo az pak......a jeste se zaptam na teplomer - doporucis mi konkretne znacku? A kde se meri? V prdelce? jsem spis pro klasiku nez ty celni a usni, na ty jsem cetla dost negativniho ve smyslu, ze ukazuji spatne.....

zuzka11
autor
21. srp 2009

Jeste ten Libenar - jak presne se pouzival do toho nosanku? 😕

evinka
21. srp 2009

zuzka - já měla koupený jen líh na pupík + buničité čtverečky a při 1. návštěvě u pediatra jsem se zeptala, co mít doma. Doporučila Paralenové čípky a vincentku sprey do nosu. Pak mám teploměr digitální rychlobězku - Geratherm rapid a odsávačku hlenů na vysavač. Na ušním nám poradil dr. na čištění oušek borovou vodu - kápnout do ouška, nechat vytéct a to co vyteče setřít. Nic nestrkat do ucha. Pak mám (ale i pro nás dospělý) sterilní gázové čtverečky a náplast - zakrývala jsem tím prasklý vřídek po očkování TBC.
Na prdíky je nejlepší (pokud se kojí) 2 x denně fenyklový čaj - pije maminka. Je docela dobrý, nasládlý. Je dobrý i na tvorbu mlíčka.

evinka
21. srp 2009

ty ouška čistit jen občas - ne po každém koupání.

soanpe
21. srp 2009

Paralen ten se dává až od 7kg, ale v případě, že je nutnost,tak se dá kousek ukrojit.
jinak já fakt kromě lihu na pupík a čtverečků nic neměla.oči malý nehnisaly. ale je fakt, že jako na potvoru se může stát, že zrovna budeš něco potřebovat a ono ....ops a doma to není.
ve velkých městech je výhoda,že se vše dá koupit i o půlnoci

mobina
21. srp 2009

My měli pro novorozence doma jen líh na pupík a slunečnicový olej z lékárky na promazání tělíčka. Ostatní bych pořizovala po konzultaci s pediatrem. Léky tlumící teplotu a bolest jsou tuším až od 3. měsíců nebo 7 kil. Jako doma to mít můžeš samozřejmě 😉 Jinak jsme používali Sab Simplex na prdíky. Určitě mít doma odsávačku soplíků a teploměr...

zuzka11
autor
21. srp 2009

Praaaaave, vsechny doporucujete teplomer - krome Evinky nikdo neni konkretni jaky........... 😔 Jinak moc diky, zaklad poridim, pak asi po konzultaci s dr.nebo jake vubec mimco bude.......

lienka43
21. srp 2009

My mame doma digitalny teplomer iny uz ani nekupis, meria sice na prd ale je bezpecny.. Ja pri druhom dietati sa rozhodne vybavim kapickami Sab Simplex a probiotickymi kvapkami.

zoubek
21. srp 2009

zuzko, když koupíš digitální teploměr v lékárně, určitě s tím nic nezkazíš. Měří se v zadečku a nezapomeň odečítat 0,5 od teploty. Takže když třeba naměříš 37,5 v zadečku, tak má 37. Já kupovala hartman, nebo tak nějak a je v pořádku a stále funguje. Ty kapičky libenar do nosíčku, můžeš kápnout kdykoliv, když se zdá, že je nosík ucpaný. Ještě jsem si koupila krémy na masírování bříška například "pupík" - také prodávají v lékárně. Jo a bepanthen pro kojence na opruzeniny. 🙂

kaleilah
21. srp 2009

Zuzko jestli si koupíš rychloběžkutak u týžádná pořádná značka není, stojí kolem 150kč, ale moc bych nedoporučovala kvůli tomuže je rtuťovej a u většího mimča-ale i u novošků se může stát že když jsu hodně čilý,může se v nich zalomit 😒 😒 ☹ takže spíš digitální, ☹ dobrej je hartmann, koupíš ho v lékárně neb zdrav. potřebách, měří se jak v zadečku, tak i v podpaží, musíš jen pořádně držet 😉 ten libenar je plastová ampulka http://www.malypacient.cz/libenar-kapky.html dá se bez problému nakapat do nosánku, v lednici vydrží myslím dva dny otevřená-uzavírá se tím víčkem co se odtrhne, jen z druhý strany. Jinak k těm čípkům a lékům, všude se uvádí až od třetího měsíce ale je to jen "pojistka", nikde není prokázaný že y menšímu dítku ublížily, normálně se používají..samozřejmě kdyby měl novošek teplotku tak stejně letíte k mudře nebo na pohotovost a jako první pomoc jsou nejlepší obklady na schlazení

zuzka11
autor
21. srp 2009

Moc moc diky za vsechny rady holky, jste zlate........takze jdu hned do jodisolu, teplomeru a asi sacku s tresn.peckama, neverim, ze zrovna nam by se prdiky vyhnuly 😀 Jo a ten ophtalmoseptonex.......jeste jednou moc diky za rady

evinka
21. srp 2009

Mám takový pocit, že už by rtuťový teploměry neměly být k sehnání, že jsou zakázaný. Čípky mi dr. doporučila mít doma, že v okolí není nikde lékárna s nonstop provozem. Takže po konzultaci s ní, nebo na pohotovosti, tak abych je měla doma. A u novoška mi říkala, že podle váhy by se dávala 1/4.
Zuzko, kup si i nějaký ten čaj pro kojící matky nebo fenyklový čaj. Klidně si ho ven i do porodnice - je to proti prdíkům (k mimču se dostane přes mlíčko) a na podporu laktace.

zuzka11
autor
21. srp 2009

joooo, na ten jsem zapomnela, je dobry ten od Lerosu? Nebo jina znacka? A rtutovy se normalne prodava, dukaz je u nas ve skrince 😀

kaleilah
21. srp 2009

zuzko Leros neeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 Miluju všechny čaje, i malinníkovek nebo kopřivovej, ale eros je hrozně hnusnej, takovej jakoby nakyslej 😝 😝 😀 ale třeba ti chutnat bude, čaje dělá hodně značek, ale nejlepší jsou si myslím sypaný z lékárny. Jo a ty pecky třešňový si vážně pořiď, využiješ je hodně i ty 😀 fakt stačí na pár sek, do mikrovlnky, sama si musíš vychytat na kolik, každá trouba má jiný výkon, já je požívala na nahřívání prsou před kojením, to bylo super, když mě bolelo přicho při menss dokonalýýýý, na rozehřání ztuhlýho krku,danýskovi jsem je dávala i na peřinku když měl studený nožičky, je to prostě multifunkční a za pár korun 😉 😀

kaleilah
21. srp 2009

jo ještě někdo doporučuje Pupík na masáže bříška, s tím ale opatrně, hodně miminek po něm má vyrážku

zuzka11
autor
21. srp 2009

Ahaaaa, ja zavrhla predem HIPP, jako komerci, ale kdyz byste pro nej hlasovaly tak bych se treba nechala presvedcit 😀 Takze lekarna a tam, OK......a pecky jdu koupit hned zitra....na ty moje kozeeenky se to dava na kuzi, nebo na plinu? Abych si je, holky moje, nespalila 😀 Napad dat je do postylky je super, studeny nozicky ma skoro kazdy miminko, vid?

petja
21. srp 2009

léky rozhodně ne

kaleilah
21. srp 2009

zuzi já pecky používala na kůži, ale pozor aby ses nespálila, můžeš to i omotat plenou, pro mimčo určitě, pro jistotu...zrovna jsem si je nahřála a hřejou mi záda...jo a jsou perfektní i při porodu 😀 jen musí být ochotná porodní asistentka co ti je hodí do mikrovnky 🙂

martimarti
21. srp 2009

Určitě něco na snížení teploty! Malá měla na začátku týdne úžeh, v noci to překročilo 39st, naštěstí jsem měla doma Nurofen sirup, co jsem si pro jistotu pořídila při očkování hexou a nevyužili jsme ho, tak jsem za něj byla móóóc ráda. Jinak doma nemáme nic, jen sprej do nosu s mořskou vodou a vincentku ve spreji, ale zase máme hned naproti lékárnu 🙂

petja
21. srp 2009

jo a to něco by mohla být homeopatika 😉

martimarti
21. srp 2009

Nebo Nurofen sirup 😉

petja
21. srp 2009

😉 super marti!Jaktože nespíš?