Který krém je lepší?

simca128
2. únor 2022

Ahoj holky, mala ma dva mesice a ma takovy pupinky az jakoze hruba kuze neco jako husi luze kdz bych rekla a doktorka mi doporucila dva kremy. Ten uriage a linola
U uriage je napsano ze zjemni tu drsnou kuzi ale pisou ze prvni pouziti muze kuze svedet a taky tam u toho nepisou nic ze to muze pouzivat dvoumesicni mimco jo urcite by mi pediatra nedoporucovala nic co by nesmelo ti mimco ale i tak proste to tak nepisou a pak ta linola u ty zas pisou ze se osvedcila miminkum na suchou kuzi ale zadna zminka o ty hruby kuzi
Ktery krem je podle vas lepsi na tu drsnou kuzicku ma to na tvarickach tam mela pupinky ty se zahojili a zustala ji drsna tvaricka a na rucickach ma takovy pupinky a je to taky hruby podotykam pupinky nejsou nijak cerveny nic
Ktery vy ste brali
Dekuju moc

jjasmina
2. únor 2022

@simca128 za mě Uriage je top, použila jsem na vridky, zapoceny krk

hojda
2. únor 2022

švagrová mazala tu hrubou kůži na tvářích tou linolou.

mamikry
3. únor 2022

@simca128 Drsna kuze muze byt i pocatkem ekzemu, treba vadi nejaka potravina. Naseho maleho mazu Atodermem a Lipikarem. Oba super.

krisstina93
3. únor 2022

Linola je fajn, syn ji měl taky. Měl i olejicek do koupele, na tu suchou kůži to bylo jak zázrak.

simca128
autor
3. únor 2022

@mamikry ona mela pupinky ty se jakoze vyhojili ma tvarima ma to hruby ma kozni mi rekla ze muze a nemusi se stoho stat exem dostala sem masticku umichanou a ta jen zhojila ty pupinky a to hruby zistalo
Jeste mi znama co mels to sami doporucila leniens mast ta se umichava v oekarne je na recept neznas,?

mamikry
3. únor 2022

@simca128 Bohuzel ne, ja mazu loziska zinkovou masti, nic lepsiho na vyhojeni jsem zatim nenasla. Kdyz se kuze vysusi a uklidni, tak mazu tim Atodermem a syn ma ted kuzi krasnou. U nas je to ale spojene s potravinama a pomalym vyvojem traveni. Musela jsem vyradit mleko, vejce a dalsi alergeny ze zacatku. Masticky ma predpis jsem dala jenom, kdyz se ten ekzem infikoval stafylokokem, jinak ne.

simca128
autor
3. únor 2022

@mamikry jo tak mlecny veci taky nejim vajicka uz taky ne hidne veci sem vyradila ale neprislo mi ze by ji neco orave vadilo
A prosim je tahle zunkova v pohode? Ja ji objedmala protoze jak jeste neni pohybliva tak se ji pod krkem to drszdi a podpazi ze to ma cerveny mela sem od la roche posey ale to nak uz nezabralo a ma to porad
@mamikry

mamikry
3. únor 2022

@simca128 Tuhle bohuzel neznam, ja mam z DM od Puristy Vision, dobra je i od Medarka, ale jestli je to cista zinkova, snad by nemel byt problem. Pokud ma cervene i zahyby pod krkem a v podpazi, muze mit kvasinku. To je pak dobre, kdyz omezis u sebe cukry a budes jist alespon 150g zelene zeleniny, ta pomaha travit sacharidy, co tu kvasinku taky zivi.

simca128
autor
3. únor 2022

@mamikry sldky nejim vzbec jestli si dam obcas buchtu to nema jakoze zniceho nic ma to jak se ji odira kuze o sebe jak je jeste malicka a tolik se nehybe

simca128
autor
3. únor 2022

@mamikry a jakou zeleninu mam zkusit? Ja se uprimne vseho bojim abych neuskodila

mamikry
3. únor 2022

@simca128 Ona to kvasinka byt nemusi, to pisu jen pro pripad, ze by se to chtelo sirit i ta sucha mista. Ze zeleniny muzes cuketu, salat, okurky, ruzickovou kapustu, polnicek, rukolu, spenat... klidne i zeleny hrasek a brokolici, ale tam zase pozor na nadymani. Ale to je jako prevence. Je mozne, ze u vas to nic takoveho neni. Jestli nema jine potize. 🙂

simca128
autor
3. únor 2022

@mamikry hrasek nemuzu ten ji vadi co sem si vsimla
@mamikry prosim juknes na ten odkaz ty masti jestli mam dobrou

https://www.drmax.cz/medpharma-zinkova-mast-nat...

mamikry
3. únor 2022

@simca128 Je tam bambucke maslo, na to mi treba jeden syn reaguje, dalsi dva ne. Kokosovy olej by snad mel byt hypoalergenni, bisabolol alergen neni. Tak by mela byt v pohode. Je potreba ji zkusit na kousicku kuze a uvidis, jak sedne tvemu ditku.

simca128
autor
3. únor 2022

@mamikry dekuju moc😊

trek10
4. únor 2022

@simca128 my vyzkouseli vsechno, linolu, biodermu, uriage, zinkovou pastu, llipolotio. ZAzraky neprichazeji na pockani. Je treba trpelivost, ale do dnes za nas top bioderma atoderm preventive