Kulhá po probuzení, co by to mohlo být?

bocinka
7. čer 2012

Ahoj holky, dneska ráno se malá probudila a nechtěla jít s postele, tak jsem ji tam nechala a šla se chystat do práce. Chvíli na to se Sofi doplácala po čtyřech zamnou a nechtěla se postavit, myslela jsem, že si hraje ale říkala, že "nebude chodit", položila jsem ji, s nohou pohýbala, potočila a čekala reakci. Ovšem ta se nekonala, neplakala, neříkala nic, ani v kotníku, ani koleni, ani v kyčli, tak jsem šla do práce a hlídala ji tchýně.... Když jsem se vrátila za tři hoďky domů, tak babička říkala, že musela malou celý dopo nosit, že nechce chodit a kulhá.... Znovu jsem pokroutila a pohýbala nožkou a zase nic, nebolí ji to ani na zmáčknutí na nic, jen prostě kulhá a nohu vytáčí.... Nevíte co by to mohlo být???? 😔 😔 😔 Přes víkend se trochu nachladila, ale už vykašlává a je to oka, bez horeček.... Teď spí a já nevím, jestli nezajet na pohotovost.... ☹ ☹ ☹

bzubzalka
7. čer 2012

já bych na pohotovost jela. člověk nikdy neví. Není po očkování nebo tak něco?

bocinka
autor
7. čer 2012

@bzubzalka právě, že není, jen po tom nachlazení..... 😖

bzubzalka
7. čer 2012

@bocinka já bych jela k mudře, člověk nikdy neví

bocinka
autor
7. čer 2012

@bzubzalka volala jsem, ráno máme přijet, a dávat ibuprofen sirup 😒

elu
7. čer 2012

a nemá třeba na chodidle třísku nebo nějaký bebí......když nožku vytáčí, to by na to sedělo

elu
7. čer 2012

přejela bych jí chodidlo na boso...jestli zakňučí 🙂

florentina
7. čer 2012

@bocinka já bych určitě k doktorovi jela. Kamarádky syn v pondělí nechtěl chodit, kulhal. Noha na dotek a pohmat ho nijak nebolela. Raději jela k doktorovi a z rentgenu zjistili, že má výpotek na kyčelním kloubu a má nařízen klid na lůžku. Prý se to stává, když děti mají nějakou námahu a většinou v kombinaci s nějakým nachlazením....netvrdím, že je to váš případ, přeji ať jste v pořádku a co nejdřív fit, ale já bych určitě jela, člověk nikdy neví.

bocinka
autor
7. čer 2012

@elu nene, je to vyloženě kyčel 😖 😖 😖

@florentina jedem ráno, ji to jinak nebolí, ale mám dát Nuráč na noc preventivně, stejně se to ním prý bude i léčit, plus klid na lůžku, ale to nevím jak zvládnem, když ji to nebolí, jen jí nejde chodit 😖 😖

florentina
7. čer 2012

@bocinka jo jo, dostali brufen pro děti na bolest a jinak nic. Klid na lůžku /má kluka necelé tři roky/ se zajišťuje dost těžko, dokonce by neměl ani moc sedět, opravdu jen ležet, ale prý je to důležité, aby se to nerozjelo v nějaký vleklý zánět. Jinak se ptala jak se to mohlo stát a prý to prostě několik desítek dětí ročně má. Většinou kombinace nachlazení a nějaké námahy. Oni byli o víkendu na dětském dnu, tak se asi unavil tam, ale nemocný nebyl, ale možná byl prostě nějak oslaben, dovnitř nikdo nevidí. Těžko říct, já o tom předtím nikdy neslyšela, ale tohle mi přijde dost podobné.

bocinka
autor
7. čer 2012

@florentina Sofi byla právě taky na dětském dnu v sobotu, lítala tam jak drak, ale byla dobře oblečená, všechno.... Pak si ji brala na noc mamka a už hlásila, že špatně spala, to je první známka nemoci, pak rýma, hnusnej kašel, ale včera a dnes už vykašlávala a teď toto.... 😔 😔 😔 Klid na lůžku?? 😀 Ani sedět 😀 tak to ji budu muset svázat a uspat 😀

bzubzalka
8. čer 2012

@bocinka držím palce!

johanka33
8. čer 2012

Moc na vás myslíme ☹ věřím, že to bude v pořádku 🙂

florentina
8. čer 2012

@bocinka tak jak to dopadlo?

bocinka
autor
8. čer 2012

Díky holky...
Tak malá má zánět kyčle z nachlazení ☹ ☹ nastolen klidový režim, Nurofen....

leonaxyt
1. říj 2012

@bocinka Ahój, vidim že někdo řešil stejnej problém, můžu se na něco zeptat? Kam vás poslala dětská doktorka, na ortopedii? A jak přišli na diagnózu, jaký vyšetření malý dělali? U nás je to teď totiž jako přes kopírák, dětský dr. jsem volala, poslala nás na chirurgii, ale tam než nás odkázali na ortopeda nebo kohokoliv, tak šli všichni domů 🙄 🙄 a budeme to tudíž řešit zejtra ráno - pokud se bolest nějak zásadně nezhorší 😖 . Předpokládam, že dělají nějaký sono, odběr krve?

bocinka
autor
1. říj 2012

@leonaxyt no nám to právě poznal normál dětskej doktor, podle toho jak jí s tím hýbal... ale nikam dál jsme nemusely, byl pátek odpoledne, tak jsme nasadili Nurofen a klid, ale úplný, všude jsme ji nosili, pouštěli pohádky, žádný chození, lítání, ven jen v kočárku.... druhý den to bylo hned lepší a pak už pohodička v pondělí kontrola, nohy už byly pohyblivé a v poho.... takže tak... 😉

leonaxyt
1. říj 2012

@bocinka Díky, tak evidentně tady se to řeší se vší parádou.. Snad bude líp🙂

bocinka
autor
2. říj 2012

@leonaxyt tak jak je? je to lepší????

leonaxyt
2. říj 2012

@bocinka Ahoj, no absolvovali jsme ultrazvuk, rentgen a píchanec do prstu (stačilo jim CRP) a je to tam, zánět, ale neni to na ATB, jen ibalgin a hlavně klidovej režim, nechodit - už teď je to masakr 😅 😖 . A v pátek na kontrolu. Tak snad to všichni přežijem 😀

veruska007
2. říj 2012

A nemuze mit artritidu? Kamaradka ji ma od skolky ☹. Typicke je prave to, ze se nemuze poradne hybat po probuzeni.

bocinka
autor
2. říj 2012

@leonaxyt přežijete.... taky jsme to přežili, musí se to dodržet, aby z toho nebylo něco, co by se dýl vleklo.... 😉 😉

@veruska007 tu dětskou artritidu znám ☹ ☹ má ji známých dcerka, je to hrozný 😢

annazuza
5. pro 2012

@bocinka Ahoj, moc prosím, jak jsi poznala, že to dcerku bolí v kyčli? Dcera (19 měs.) od pátku kulhá - nejdřív jsem myslela, že si zvrtla kotník, protože pořád tancuje a skáče, ale na dotyk ji to nikde nebolí. Po očkování není, nachlazená teď taky dlouho nebyla. Když se jí zeptám, kde jí to bolí, tak až dneska ukázala na koleno, ale za chvíli na ťapku, tak nevím. Nicméně zítra jedeme k dětské, tak snad se to trošku pohne.

bocinka
autor
5. pro 2012

@annazuza poznala jsem to podle toho,ze nemohla chodit. To bylo prvni. Pak jsem ji s nozkou v leze vselijak -ale lehce zakrourila a pohybala. A rikala boli, boli. Tak to bylo jasne. Doktor to poznal hned jak ji na nozku sahl. Leci se to normal.sirupem na horecku. Tak ji ho zkus dat. No a pak uz jen odpocinkovy rezim,ten byl u nas dlouho.

bocinka
autor
5. pro 2012

@annazuza ale ani po hybani s nozkou neplakala, jen proste nechtela asi ji to bylo neprijemne

annazuza
5. pro 2012

@bocinka Ok, moc díky. Sirup jsem jí dala, když šla spinkat, protože nám do toho lezou zoubky, tak uvidíme. Ta kyčel mě nenapadla, právě až tady z diskuse a s nožkou jsem pořád hýbala jen v kotníku a kolínku, tak už to nechám na dr. A moc díky, snad to bude "jen" tohle. Ale fakt jsem o takovém kulhání u dětí nikdy neslyšela.

bocinka
autor
6. pro 2012

@annazuza to ani já ne, dokud se to nestalo.... 😨 ale od té doby to neměla.... 😉 😉 😉

ludva
23. dub 2013

@bocinka Ahoj, náš Matěj začal včera kulhat, dneska už skoro odmítá chodit, bolí ho tříslo při došlapu :( Mluvila jsem s ortopedem, zítra nám udělá sono. Jak dlouho tvé dítko leželo? Našemu malému jsou 3 a 3/4, je to vcelku energický drak, tak mám hrůzu ze zánětu kyčle.

bocinka
autor
23. dub 2013

@ludva asi ho budes muset hlidat.... Sofii jsem krotila tyden, ale hodne - nosili jsme ji na rukou.... Pak uz jsem jen
upozornovala at nebeha atd....

ludva
23. dub 2013

@bocinka aha, kamarádky holčička musela ležet měsíc. Každý týden jí dr. dělal kontrolní sono. Uvidíme zítra, třeba jen zbytečně plaším 🙂

bocinka
autor
23. dub 2013

@ludva Sofi mela asi mensi zanet.... Si myslim... Fakt by uz mohla po trech dnech litat... Ale to jsem nechtela... 😕