Kýlní pás pro kojence, máte zkušenost?

maudn
20. pro 2013

Přeji hezky večer. Náš týdenní mimís má podle pediatričky břišní kýlu ( mě se to taky nezdálo). Řekla mi, ze mám bříško obvázat bříško a pupik, dneska jsme raději koupili kýlní pás, ale netuším kolik hodin denně nebo jestli ho nosit celodenně . Děkuji za info

lamarika
20. pro 2013

Používali jsme na nejstaršího a jedinej účinek kterej měl, bylo to, že díky němu netrpěl na prdíky jak mu mačkal bříško. Dle mého názoru zastaralá nefunkční metoda, kterou bych už nepoužila. Kolik hodin denně ho měl ti přesně neřeknu, ale byla to převážná část dne

blahova_andrea
20. pro 2013

nám ho doporučili na noc. ale asi si dovedeš představit, že i když jsme vstávali max. po dvou hodinách, tak nikdy nebyl tam, kde měl být, takže jsem ho dávat přestala. pupík se malému krásně spravil sám...naštěstí.

hojda
20. pro 2013

TAky se to nějak přelepuju náplastí, ale švagrové tu ukazovali dva dr. a každý jinak a každý říkal, že to druhé je špatně....

arianka
20. pro 2013

Kylni pasek jsem davala rocnimu prckovi prakticky pres cely den, ale neni to sazka na jistotu, jak se hybal, mel ho pokazde jinde a kyla i tak zmizela.

kikimaruska
20. pro 2013

Já sem kýlní pás používala u prvního syna, dali mi ho už z porodnice se silnou břišní kýlou a jak hodně plakal, stále se zvětšovala. dr.radil pětikorunu nebo vatové tamponky lepit náplastí, ale i když sem měla náplast na citlivou pokožku, tak malému to vadilo dost na kůžičku a nedrželo to, odchlipovalo se to. Když už vážně hrozila operace, , která by byla silně nevhodná díky narkoze, vyzkoušeli jsme kýlní pás a teda konečně po 4 měsících rapidní zlepšení, po třech dnech byly vidět výsledky a do 14 dnů kýla postupně ustoupila, měl to opravdu strašné. Protože měl malý nedonošenecké plenky co neměly gumičky, tak byly časté nehody a pás se brzy znečistil, pravidelně sem prala...dávala sem ho vždy když byl malý trochu déle po jídle cca. 2-3x denně, ne ale na noc a ne na najezené bříško, protože i tak měl syn silný reflux. Nás kýlní pás zachránil od operace a popravdě je to mnohem lepší řešení, než lepit miminku citlivou kůžičku leukoplastí (která stejně nedržela a měl kůži skoro rozleptanou po dvou dnech). Ono také záleží kýla a kýla...někdo se hrozí nad pár mm vystouplým pupíčkem, ale když už máte několikacentimetrový pahýlek co se zvětšuje, tak to už sranda není. Za mě ano, nám pomohl 😉

arinikac
20. pro 2013

Já jsem ho používala a kýla je pryč - tak samozřejmě nevím, jestli by zmizela i bez něj, ale pás chválím. Malej ho měl nějakou dobu - třeba měsíc a půl skoro nonstop. Kýla se zatáhla a dr. říkala, že se může vrátit, až si začne stoupat, ale naštěstí je to zatím (kéž by napořád) v pořádku.. A naprosto souhlasím s tím, co píše @kikimaruska o náplasti. Za nás taky na nic. Když budeš chtít, napiš mi do SZ e-mail nebo FB, pošlu Ti pro představu fotku, jak vypadala malýho kýla. Ještě dodám, že syn netrpěl na bolesti bříška a koliky, tak pokud ho to nějak tlačilo, tak mu to naštěstí nevadilo.

mitote
20. pro 2013

Dcera nosila a krasne se ji kyla spravila. Jinak ho nosila nonstop dokud se proste nespravila