Lanolín - všetko, čo treba vedieť

silente
26. únor 2009

Tak aby se stále nemusely opakovat dotazy ohledně lanolinu, zde téma jen pro něj 😀

Zkopíruju sem pro začátek dnešní diskuzi z látkovek:

silente • 29tt • Dnes v 09:35
Vím, že se to tu psalo minimálně milionkrátosumkrát, ale mohly byste mi to napsat ještě jednou.
To jako přijdu do lékárny a řeknu - prosím litr lanolinu
Jak si o něj říct, kolik chtít a jak dlouho mi asi lanolin vydrží
kuju kuju kuju

misabenny • 2d • Dnes v 09:38
silente: bezvody lanolin, tak do kalíšku za 50,-- Kč, je to mastička , vydrží dlouho.

pikkumyy • 1d • Dnes v 09:55
silente - ten kalisek je 100 g - mne to napoprve pani v lekarne hrozne rozmlouvala, ze takovouhle mast jsem na impregnovani urcite nechtela🙂
misabenny - v nasi lekarne mi to navazej do druhyho dne, nastesti tu lekarnu, kde maj i laborku, mam skoro pres ulici

misabenny • 2d • Dnes v 10:01
pikkumyy: u nás právě lanolin nemají, tak jsem jela do většího města. Rekla mi, abych přišla zítra, ale copak můžu furt někde lítat? Nemám čas

oriola • 1d • Dnes v 10:17
ahoj...jsem tu aktivne prvne, ale kdyz jste u toho lanolinu (asi to uz taky nekolikrat zaznelo) ale jak lanolinujete tim z lekarny, to se taky rozpousti v teply vode nebo to timpromnete jen tak v ruce?

silente • 29tt • Dnes v 10:20
Oriolo - dobrý dotaz! Vidíš, taky si počkám na odpověď
Pikk - no tak to jsem na paní v lékárně zvědavá

zlatouch • 1d • Dnes v 10:57
ahoj, ja to lanolinovani mam zatim nastudovany pouze teoreticky, ale snad se to ma rozpustit v horke vode s trochou nejakeho detskeho samponu, aby se vytvorila emulze a nebyly na hladine mastny oka
ovsem k praxi se musi vyjadrit zkusenejsi

smilena • 1d • Dnes v 11:16
Holky já se zeptala jestli mají vážený lanolin a slečna se skočila zeptat dozadu a že JO! Zeptala se kolik toho chci, no já že do nějakého menšího kelímku, ukázala mi je, já si vybrala - je toho 120 ml a stál 57 Kč. Bylo to cca za hodinku připravený. Dám lžičku do hrníčku, přileju horkou vodu a kápnu šamponu a pak to přeleju do nádoby, kde lanolínuju, doplním vodou a hodím vlňáčky. Tak jsem se to tady naučila od zkušenějších

oriola • 1d • Dnes v 11:18
smilena: super diky mooooc

miradka
24. pro 2009

Olinka, tieto návleky http://www.prirodnivlna.cz/?p=productsMore&iPro... blbé je, že fakt škriabu a ja som na to citlivá. Teraz som sa dívala, už sú suché, ale škriabú aj tak 😠 . Skúsim ich znovu nalanolinovať tým bezvodým lanolinom - adeps ...

izabelkak
24. pro 2009

ahoj dievčatá, chcela by som sa opýtat ked sú nohavičky dobre nalanolínované tak nie sú vobec zvnútra vlké? natahovacie disany sa mi ešte sušia, tak máme na noc lovíky crepe a bývajú zvnútra trošičku vlhké, inak lepit prestali hned po prvom použití, tak som si teraz nie istá či sú dobre nalanolínované... dakujem Veronika

mamutka
25. pro 2009

izabelka, myslis po pouziti? ja mam disany a ked ich rano dam z maleho dole, su zvnutra trochu vlhke, on vela cika, tak ich necham cely den pohodene, obratene naruby a luftuju sa. stacilo by im asi chvilu vyvetrat, preschnut, ale ma na den ine, tak sa valaju a vetraju len tak.

mamutka
25. pro 2009

no a ako som pisala na latkovkach, cisty lekarnicky lanolin je super na impregnaciu trekovych topanok ( podla mna a mojich pokusov 😀 ). usetrim za tie drahe spreje a boty su krasne. ved ta trocha lanolinu mi vydrzi donekonecna na tych par vlniakov 😀
to len tak, aby rec nestala 😎

angetha
25. pro 2009

Mamutko taky mě to použití na boty napadlo 🙂 😉

emjee
5. led 2010

konecne mam lanolin doma 😀 samozrejme nie cera ale adeps 😅 😀 ale dufam, ze je bezvodovy, mm dorazne ziadal bezvodovy 😀

zdienka
21. čer 2010

baby ja sa chcem spytat, vsetko robim ako treba ale pri vlievani lanolinoveho roztoku do lavora s vlaznou vodou sa mi vyzrazal do mastnych kusov na povrchu. zeby rozdielnou teplotou v lavori? dik za radu!

miracle
24. čer 2010

Inak ak mate problem so zohnanim lanolinu, skusala som vlniacky lanolinovat aj mastou na bradavky z DM. Obsahuje vascinou lanolin, takze fungovalo ako iny. A tusim stoji asi euro tubicka

andelka
26. čer 2010

@miracle to je zajímavé - a jak přesně na to? Já mám vlňáčky jen jedny, doma pletené a nechce se mi speciálně kvůli nim kupovat lanolin, když nevím jestli nám budou sedět a budeme je používat.

miracle
27. čer 2010

Andelka, skus si najst navod na lanolizovanie vlniacikov a pridas tam trochu tej masti, ja som dala asi za lyzicku.

mehlo
27. čer 2010

čauky tak já mám cera lanae- 50 g stojí asi 40 Kč. Kůru dělám tak, že si naliju do kýble asi 0,5 litru vařící vody v tom rozpustím lžičku lanolinu, udělá to takový kola, pak kápnu kapku dětského šamponu a doliju to teplejší vodou- ne studenou. Vlnáčky dám na ruby nechám je v lázni na noc, ráno vytáhnu hodím do pračky na vyždímání a jsou do večera suché

andelka
28. čer 2010

@miracle Jakože místo lanolinu tu mast a jinak postup stejný? to by bylo fajn 🙂

miracle
28. čer 2010

Andelka, presne tak, nemala som cas to vypisovat. V masti je okrem lanolinu vitamin E a nejake bylinky, ale vobez to nevadilo. Vela stastia

andelka
28. čer 2010

@miracle Tak já to zkusím 🙂 Se mi nechce lanolin kupovat speciálně kvůli vyzkoušení jedněch vlňáčků 😅 Mast na bradavky využiju potom 🙂 Navíc mám na to slevový kuponek 😵

sladkasue
27. zář 2011

@zdienka sak to sa dava do horucej vody - aby sa to roztopilo a potom sa to schladi na 30°C a potom tam das tie vlniaciky... nie?! 😎

romcovaklarka
18. říj 2011

Ahoj nevíte prosím, kde v Praze dostat lanolín? Děkuji moc.

romcovaklarka
22. říj 2011

Tak já to zkouším s tou mastičkou z DMka, ale nevíte někdo, jak dlouho tam musí vlňáčky zůstat? Musí to být přes noc? Nebo stačí třeba hodinu? Dík 🙂

pusinqa
23. říj 2011

@romcovaklarka ja pre istotu lanolínujem celú noc alebo tak že celé poobedie, skrátka viac hodín určite

romcovaklarka
23. říj 2011

@pusinqa Díky 🙂 Tak já to pro jistotu nechala až do rána a teď už se suší, tak jsem na to děsně zvědavá. Olepené teda jsou a sem tam je i trochu flek toho lanolínu, ale to snad nebude na závadu.

pusinqa
23. říj 2011

@romcovaklarka keď sú olepené malo by to byť ok, fľaky by mali hádam zísť, nech hlavne riadne držia vlkosť vo vnútri 😉

evathediva
4. čer 2012

ak neviete zohnat bezvodovy lanolin,mozem poslat postou 2.5 euro za 50g.

karla100
29. říj 2012

tak já ho kupuju na http://www.ekokoza.cz/eshop/ a koukám, že jsem koupila nejlevněji, tak aspoń nějaká dobrá zpráva dnešního dne🙂 A můžu jít znovu impregnovat, protože malý má nějaké střevní obtíže 🙄