Lázně Jeseník, máte zkušenost?

fidlin
14. kvě 2017

Holky ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti? Mám jet se svým pětiletym synem.do lázní.skrze problémy přes cesty dýchací,neustále nemocný a kladu si otázku zdali.do Jeseníku či Luhačovic. budu s sebou mít ještě druhé dítě,které nemám kam dát a tak si kladu otázku kam to bude lepší a proč.hory mě táhnou, nejlepší vzduch co může být,ale absolutně nevim do čeho jdu,jak to probíhá a co bych měla vědět 🙂 děkuji za postřehy

nandule20
14. kvě 2017

Já to znám jen z pohledu dítěte, jezdila jsem tam s mamkou každý rok od 3 do 6 let, vždy na 1-2měsíce. Celkově mám Jeseníky moc ráda, vždy se tam snažím aspoň jednou za rok podívat. Do lázní a i okolí. Všude je strašně moc turistiky a zajímavostí, tenkrát jsem byla jalo dítě spokojená. Jídlo a ubytování v pohodě, záleží na které byste byli budově. A procedury taky super 🙂

fidlin
autor
14. kvě 2017

To právě netuším, na které budovy se jezdí a jak to tam probíhá, mě osobně to táhne do Jeseníku nejvíc,žiju ve velkém městě a jet opět do.mesta Luhačovic mě extra z tohoto důvodu natáhne tolik jako hory,ale řeším hlavně jak to tam funguje, kam vlastně jezdí konkrétně děti s těmito respiracnimi problémy 🙂

andelka
15. kvě 2017

@fidlin na Severní a střední Moravě do Jeseniku,Zlatých Hor, Luhačovic a Metylovic, převážně. Já jsem byla s dětmi ve Zlatých a v Metylovicich. V Jeseníku je několik ubytování,info najdeš na netu, včetně vybavení. Popravdě je to nahoře na kopci,u hotelu Priessnitz,pro děti nějaká hřiště, herna,pro dospělé se mi líbilo venkovní welness stezka,jezdí tam malý vláček do města.. osobně mi to přišlo že ty dětské léčebny jsou příliš blízko kolonádě,těm hotelům pro dospělé. Kde tam deti můžou lítat, hrát si,co dělat když prší.. nevim. Každopádně se dvěma malými dětmi to není žádná dovolená ale pořádný zápřah. My jsme byli pokaždé na měsíc. Jeden týden jsem se nechala vystřídat jinak by mi švihlo.

fidlin
autor
15. kvě 2017

No mě švihne určitě,ale nemám jiné řešení,nikoho nemáme a buď pojedu s oběma,nebo s nima budu tak nebo tak sama doma ☹ právě řeším kam jet,kde se Tobě líbilo nejvíc? Kde to bylo pro Tebe nejprijatelnejsi z. Těch míst co jsi mi napsala......?

andelka
15. kvě 2017

@fidlin oboje mělo svoje,negativa i pozitiva. V Horách je jeskyně,v Metylovicich zas hodně plavání a solná jeskyně. Do školky dítě pod 3 roky stejně nedáš,takže chodíš všude s nima. Náročné bylo dodržovat režim. Ale co bylo super a užívala jsem si to,tak že jsem nemusela vařit.
V Jeseníku jsem byla na jednodenní návštěvě,ale rozhlížela jsem se tam s tím,že jsem věděla že tam můžeme jet,tak vím kde které vily jsou. Nejvíc se mi líbil Mír a Jubilejní vila.

fidlin
autor
15. kvě 2017

@andelka děkuji moc,tak já to ještě pořádně nastuduju na netu,moc jsi mi pomohla 🙂

andelka
15. kvě 2017

@fidlin není za co. Důležité je rezervovat si místo předem,bývá hlavně v sezóně rychle plno. Takže napřed místo a pak teprve návrh na pojišťovnu. Poprvé jsem to nevěděla, žádost jsem dávala koncem června a do Zlatých Hor jsme se dostali v lednu. Metylovice jsem rezervovala tuším v březnu na srpen.

fidlin
autor
15. kvě 2017

@andelka a kde si to mám vyřídit tu rezervaci?

andelka
15. kvě 2017

@fidlin ideálně napsat email nebo zavolat do té konkrétní léčebny. Jeseník tedy nabídne dostupné termíny i ubytování,tam je to nějak centrálně. Email jsem našla na netu.

fidlin
autor
16. kvě 2017

Ok,děkuji za info

brumlicka
2. lis 2017

@andelka dobry den pani andelko muzu vedet jake je to v tech metylovicich v lecebne moc dkuju🙂

andelka
2. lis 2017

@brumlicka je to fajn. Byla jsem dost spokojená. A hlavně nám vyšlo počasí,takže kromě procedur pořád venku. Bývalo se hodně v bazénu a v solné jeskyni,plus cvičení,sauna, denně inhalace. A dobře vařili.

brumlicka
3. lis 2017

a jake sou pokoje jedu s malou pokolika sou pokoje jestli by sme byli spolu sami

andelka
3. lis 2017

@brumlicka vždy jste sami, všude. Jen někdy je socialka pro víc. Ale myslím že pro dva pokoje. My jsme byli v podkroví,tam je koupelna vlastní. Ale tam většinou dávají maminky,které tam mají dvě děti.