Ledvinový reflux, máte zkušenost? Vracel se dětem?

denikulh
4. pro 2012

ahojky maminky chci se optat máte tu některá zkušenosti s ledv.refluxem u batolat?dcerce jsou dva roky narodila se s dilatací ledviny do roka nás hlídala paní dr v nefro poradně a v roce jsme ukončili s tím že se to srovnalo a je vše v pořádku.rok jsme byli v pohodě a letos v červenci jsme prodělaly zánět moč.cest a ledvin :( takže hospitalizace v nemocnici ntná malá byla na kapačkách a okamžitě atb do žíly.po týdnu jsme byly propuštěny do domácí lečby a ještě týden braly atb.samozřejmě pro nás skončilo léto takže žádný koupání a prochladnutí.v říjnu se nám to vrátilo :( vzhledem k tomu že už jsem si tím prošla objevila jsem to sama a letěla k dr za včasu.dostaly jsme atb přímo zinat a k tomu ještě se přidala leká angína po týdnu na kontrole malá byla bez teplot paní dr nám raději pro jistotu dala eště jedny atb aby se to už neopakovalo :( ale týden byla dobrá a další týden opět vysoké horečky byla jsem na tel s dr a byla naprosto zoufalá....tolik jsem se bála.byla sobota 4 dny horečky volám paní dr zda mám jet do nemocnice že už nemůžu dr říkala dejte jí ještě jeden den zábaly atd a zítra si zavoláme.horečka neklesala a tak nás dr poslala do nemocnice okamžitě udělano crp ktere bylo na začátku u dr pohýc 40 a nyní už to bylo 140 takže opět hospitalizace a atb do žíly....po 5 dnech nás opět pustily do domací lečby a dostaly další atb asi 3 den po propuštěný jsme byly objednaný na mcug vyšetření kde se potvrdil reflux 3 a 4 stupně vrací se moč do ledvin.dostaly jsme atb na rok sumetrolim a já se bojím....chodit vůbec ven atd aby nenastydla....dneska má zase zvýšenou teplotu a já už plaším že se to vrací...ráda si přečtu kdo má stejný či podobný problém a nějaký rady.

vendy2
4. pro 2012

Ahojky,je mi líto čím si procházíte ☹ Syn se narodil s dilatací ledviny,od narození bral atb,pak chvíli ne a dostal zánět když mu byly 2měsíce.To jsme skončili v nemocnici a od té doby do jeho 3let bral neustále antibiotika.Jezdili jsme na vyšetření,přesně takové jaké píšete.Pak podstoupil zákrok po kterém dostal prášky,po půl roce mu byly vysazeny s tím,že se uvidí co se bude dít a teď už jen každý půl rok jezdíme do nefro poradny.Po zánětu co prodělal měl reflux 4.stupně.
Je dobře,že jste dostaly atb na delší dobu a popřípadě bych ten zákrok doporučila,neskutečně se mi ulevilo a synovi taky.Akorát tedy záleží jestli Vás pošlou rovnou na operaci nebo jen ten zákrok.Nebojte se,ven choďte,jen víc oblíkejte,je důležité hodně pít....ale chápu,taky jsem při každé teplotě plašila a ihned letěla s močí.I teď se to může vrátit,na to mě upozorňují,ale už to budou 2roky co je syn po zákroku a díky bohu doteď je vše v pořádku.
Držím moc palce,sama vím,jak je to vyčerpávající,ale je nás takových hodně a je tu i na to diskuze.

ottaska
9. dub 2013

Zdravím, vím, čím si procházíte a ještě budete procházet. Dcerka dostala zánět ledvin v 11 měsících, hospitalizovali ji a po vyšetření se přišlo na to, že má refulux levé ledviny 3-4 st. Dostala k užívání Sumetrolim každý den na noc, což zajištuje čistou moč. Nechodily jsme do bazenu, koupališt, dávala jsem jí teplou vodu i v létě na koupání. Nesmí prochladnout. Reflux se až do 3 let nezlepšil. Ve 2 letech začala chodil 3x týdně do rodinného klubu a nastaly problémy se zdravím. Neustále angíny i po 14 dnech. Píchali jí penicilin, pendepon, anginy dostavala i během očkování. Zkrátím to - snížená imunita, anginy nebyly angíny(žádný streptokok), šílela jsem, šly jsme k homeopacce a na imunologii. Oba mi řekli, že až se vyřeší reflux ledviny, vyřeší se i angíny, protože ledviny jsou energeticky spojené s krkem a mandlemi. Dostaly jsme prášky od imunologa na posílení imunity a každý den brala ráno na lačno 1/2 ttoprid, což prý zvyšuje napětí ve vnitřních orgánech (šikovný imunolog, který nedělal jen z krve, ale z celkovou diagnostiku). V dubnu při kontrole na nefrologii stále stejný reflux, objednali nás na konec roku, že už se asi nezavře a domluvíme se na operaci. Byla jsem pro ni rozhodnutá, ale po nasazení prášků od imunologa a od homeopatky, jsme po půl roce užívání na kontrole v listopadu byly úplně ber refluxu! Prý se to někdy stává. Ale nevím, jestli by se to stalo, kdybych nepodnikla kroky, které jsem podnikla. Chce to obrovskou trpělivost, hlídat ji, hned při teplotě běžet k lékaři s močí. Pokud nabídnou zákrok, jděte do něj. Hlavně to chce vyřešit a být trpěliví......