Lékárnička na dovolenou pro batole. Co s sebou?

28. únor 2022

V červnu letíme na dovolenou. Synovi bude 10 měsíců a už pomaličku dělám seznam, co (do)koupit. Dnes jsem se vrhla na lékárničku. Co s sebou?

Zatím mám napsané tohle:
- teploměr
- Nurofen (horečka, bolesti od zoubků)
- Calgel (kdyby náhodou začaly růst zoubky)
- Bepanthen baby (jak na opruzeniny, tak na případné spáleniny od sluníčka).

Na seznamu pro nás mám pak ještě náplasti a mořskou vodu do nosu, to může také syn popřípadě také.

Je ještě něco, co jste na dovči využili?

zmrzlinka
28. únor 2022

Panadol čípky.Pri teplotě střídat s Nurofenem.A něco na průjem.Hylak nebo Enterol.

setba
28. únor 2022

Fenistil v kapkach i gel v pripade postipani hmyzem.

martt
28. únor 2022

Ještě bych přidala nějakou dezinfekci na rány. A dobrý je i tekutý "obvaz" ze stříbrem na odřeniny. To nosím u sebe skoro pořád. A ještě bych přidala i stahovací obinadlo.

merope
28. únor 2022

Určitě bych vzala nějaké voděodolné náplasti - ať případně může do vody i při zranění. A manikurní nůžky. Po ČR nosím ještě repelent, ale to jen podle toho, kam pojedete. Na jih naopak krém na opalování s co největším faktorem.

Ale tak jako tak bych vše kupovala co nejpozději a dívat se na expirace. Už se mi několikrát stalo, že jsem v lékárně koupila něco, co expirovalo za 3 měsíce po koupi.

autor
28. únor 2022

Děkuji všem za rady! Některé položky připisuji na seznam 🙂.

@merope Děkuji, ale nejsem úplně blbá :D.

lida9
28. únor 2022

vse vyse uvedene bereme plus jeste neco na rymu na uvolneni nosu a na kasel (suchy), oboji aby v noci spinkal... uzijte si dovcu!

merope
28. únor 2022

Jako s tou expirací? Si vždycky říkám, jak si to musím hlídat a stejně přitáhnu zase něco, co je na pár dní nemoci a můžu vyhodit... ☹

mika88
1. bře 2022

Po zkušenostech se střevní chřipkou z minulého týdne budu s sebou brávat Hylak forte, Tasectan a rehydratační roztok (Kulíšek).

gabrielaorl
3. bře 2022

Co tu jeste nebylo: kapky do usi (tusim otobacid se jmenuje takova prvni pomoc pri zacinajicim zanetu stred.ucha), borovou vodu na vyplach oci (napr.pisek apod). Stoptussin sirup.