Lišej ze slintání. Poraďte, co použít

knobloska
17. kvě 2009

Ahoj, naše malá má šíííílený lišej kolem pusinky a na bradě. hrozně slintá, nestíhám otírat 😝 . Nejdřív ji to mokvalo, tak jsem to potírala genciánou, teď mi připadá, že to má zase příliš suché a používám Infadolan. Ale nepomáhá. Můžete mi někdo prosím poradit? Děkuju

shaula
17. kvě 2009

Jeden můj syn to měl taky, ne tedy tak hrozné, spíš to bylo jako odmočená suchá kůže, nevím jak líp to popsat. Doktorka mi na to napsala nějakou kortikoidovou mastičku, ale namazala jsem to jen párkrát (nechci na něj kortikoidy plácat). Než jsem ji měla, mazala jsem čistou bílou vazelínou, to taky trochu pomáhalo, hezky to promastilo, doktorka říkala, že i to je dobré.

hancas
17. kvě 2009

mi měli lišejík kolem pusinky když nám rostly první zoubky,pořád si šahali do pusinky a z toho měli ten lišej,u doktorky jsem ani nbyla jen je umývala vodou,hlavně nepoužívala vlhč.ubrousky to jen zhorší

itka
17. kvě 2009

my jsme tím už taky prošli... zkoušeli jsme všechny možné masti, nakonec nám zabrala Ondřejova mast- bez předpisu v lékárně.

knobloska
autor
17. kvě 2009

Děkuju za rady, teď už vím, že správná cesta je promašťování. Budu mazat a omývat vodou. Chudinka vypadá jako když má lepru 😀

shaula
17. kvě 2009

Bobeček, přeju ať to brzy zmizí 🙂

mkr
18. kvě 2009

my s tím bojujem taky, máme mastičku od dr. na hodně vysušený místa a ta pomáhá, ještě používáme endiaronovou mast, vždycky se to pěkně zahojí, ale po čase to máme zpět

hancas
18. kvě 2009

a co bepanthen ten je vynikají zkus ten třeba jen na noc

knobloska
autor
18. kvě 2009

Hlásím úspěch 🙂 . Omývám vodou a prošťuju tím, co mám zrovna po ruce, tzn. Infadolan, Lipobase. Ted k tomu dostala šílenou rýmu, takže se opravdu vylepšila. No hlavně, že ty fleky mizí. Byly jsme u dr a říkala, že se to blbě hojí, jak pořád slintají a strkají něco do pusy, což je tedy fakt.

sisi.v
18. kvě 2009

kamarádka používala na lišej a spol. měsíčkovou mast od dr. popova, protože nechtěla kortikoidovou mastičku od mudr. a prý OK. osobně jsem ji na to nezkoušela, protože jsme neměly, ale zkusila jsem jí na opruzeniny a do rána byly pryč.

eppik.m
20. kvě 2009

ahoj, u nás taky tak ... já jako dítě jsem to měla dlouho, hlavně když bylo větrné počasí, vyfoukané od větru ...
synovi pusu mažu lipobase krémem, nebo zázračným kelímkem od Oriflame, nebo jelením lojem (sama si držku musím mazat) tak to asi bude mít po mně, já to mám po tátovi 😅

knobloska
autor
20. kvě 2009

U nás to nikdo neměl, nebo si tchýně nepamatuje 🙂 . Teď to má i pod nosem, pže má děsnou rýmu a pořád ji otírám nudli 😝 . Zázračný kelímek mě nenapadl, možná dobrý tip. Já mám tedy od malička pleť jako prdelku, doufám, že aspoň tohle malá zdědila 😎

karotky
20. kvě 2009