Loupající se kůže na ručičkách u 3 týdenního miminka

verunda
23. dub 2008

ahoj, chtěla jsem se zeptat máte někdo s tímto problém. Vsimla jsem si ze se malé loupe kuze na dlaních, jako kdyz máte mozol a kůže se sloupne....................... 😒

lenkazdenek
23. dub 2008

Verunka,nám se až do 3 měsíců loupala na zádech ,na nožkác a na ramínkách,měla sušší pokožku ,dr nám sice dal speciální krém,ale byly jsme na něj alergický,nakonec jsem mazala 3 x denně azmizelo to samo

lendy1
23. dub 2008

verundo, to je naprosto normální, to časem přejde 😉 nám se kůže loupala na dlaních a chodidlech, nic jsem nemazala, za pár dnů bylo po potížích...

martas123
23. dub 2008

tak naše ella měla to samé, trvalo to několik týdnů po narození, loupalo se jí kůže na dlaních a chodidlech, samo to zmizelo 😉

malovani
23. dub 2008

Verunda, neboj, Evě se taky loupala kůže na ručičkách, přejde to 🙂 ...

kacici
23. dub 2008

Verunda - maji to vsechny miminka 😉 ,machala se totiz 9 mesicu ve vode,tak proto se kuzicka loupe,my nemazali Terezku vubec nicim a jsem rada,doted ma krasnou kuzicku,ani naznak ekzemu 🙂

ina.b
23. dub 2008

Adélce se loupaly také ručičky i nožičky, ale časem to zmizelo samo 😉

nikka.vo
23. dub 2008

já mazala ručičky a kolem kotníčků tělovým mlíkem excipilal lipolotion (je vhodný pro exematiky - takže šetrný a navíc léčivý) - mě to u těch nožiček doporučila doktorka, občas ta suchá kůže může popraskat v ohybech 😉 ...

Ale na ručičkách bych to zase tolik neřešila....

kapulet
23. dub 2008

Verunda - my jsme to měli u první dcerky také a na kožním nám poradili mazat mazat mazat a to modrou indulonou, nám to zabralo. Když byla starší měla vysušenou pokožku na zádech, tak nám poradili dát do koupele pol. lžíci olivového oleje. Taky to zabralo, a používáme dodnes když je trochu vysušená.

romankav
24. dub 2008

Náš prcek se taky loupal... laktační poradkyně říkala, že se všechna miminka musí "svléknout z kůže" 🙂 Mazali jsme a mažeme po koupání extra virgin olivovým olejem, lepší než ty olejíčky s konzervanty a chemií.

ervina
24. dub 2008

nám dr. poradila koupit si v lékárně namíchanou mast na novorozence-leniens a zabrala nám. nejdříve jsem zkoušela olivový olej,ale ta mastička na to je lepší. tak držím pěsti,aby jste se toho co nejdříve zbavily!