Loupající se piha. Máte zkušenost?

alipec
2. črc 2022

Krasny den, chci se zeptat, zda nema nekdo zkusenost s loupajici se pihou u ditete. Jde konkretne o 4lete dite. Piha viz foto. Je to na miste, kde je "guma" od spodniho pradla.

alipec
autor
2. črc 2022

@alipec Jeste dodam, ze piha je nepatrne nad uroven kuze, rozmer 4x3 mm.

klokanka31
2. črc 2022

@alipec To není piha ale znaménko, co nejdřív s tím zajděte na kožní.

odula
2. črc 2022

@alipec já jsem měla podobnou, bylo mi řečeno že takhle někdy znaménko reaguje na podráždění. Určitě zajděte, co nejdřív at je klid, ale žádné strach ;)

alipec
autor
2. črc 2022

@odula taky si myslim, ze je to od podrazdeni, jelikoz se mu po tom soupe guma od spodniho pradla ... Rozhodne to neni strup. Za par dni jdeme k Dr tak se zeptam na jeji nazor a spis zvazuji, ze to nechame na podzim odstranit. Je to fajt v blbem miste a mohlo by to delat neplechu. Dale pak zvazuje kozni. Kazdopadne dekuji za odpoved. Docela sem se toho zalekla, kdyz sem to zaregistrovala poprve.

klokanka31
2. črc 2022

@alipec Pediatr vás stejně nejspíš pošle na kožní. Já bych nečekala na podzim, mamka když měla divný znaménko tak šla na kožní, a hned do týdne musela na odstranění. Nechci rozhodně strašit ale čím dřív se odstraní,tím líp.

alipec
autor
2. črc 2022

@klokanka31 Na kozni zajdeme urcite driv, ale myslim, i kdyz by znamenko bylo dle kozni ok. Uvidime. Diky moc 🙂

barmil
3. črc 2022

@alipec měla jsem takhle znaménko tam, kde byl lem podprsenky a druhé tam, kde jsem se běžně holila a musely ven obě už v pubertě. Jakékoli dreni /tření prý není dobré. Je to zákrok na pár min, v lokální anestezii. Chce to pak jen dodržovat hygienu, než se zahojí / vyndaji stehy.

lida9
3. črc 2022

aktual zkusenost : pediatr neresil, rekl normalni piha. me to nedalo, zasla jsem s ditetem na kozni a ta mi rekla okamzite vyndat... takze dej na svoji intuici a pediatrum moc never🙂

odula
4. črc 2022

@lida9 a dělali pak biopsii?

lida9
5. črc 2022

@odula ja bych chtela nechat udelat...jen nas nikdo pres leto nechce vzit, ze nevyrezavaji u deti pres leto, takze az v zari☹ obvolany 4 pracoviste a vsude mi rekli toto...

alipec
autor
18. črc 2022

@alipec AKTUALIZACE: vcera sem si vsimla, ze to lehce vystouple synovo znamenko je nyni v urovni kuze (neni hmatatelny hrbolek) a jiz se skoro neloupe 🤷 na konci mesice jdeme ke kozni, ... Doufam, ze to nic nebude 🙏

alipec
autor
18. črc 2022

@lida9 a to jste meli presne toto? Ja si vcera vsimla, ze znamenko uz nema ani nepatrne navrh, jako mel ale uz je je v urovni kuze a skoro se neloupe 🤷 na kozni jdem na konci mesice

lida9
18. črc 2022

@alipec ne, jen mirne vystouple, ale i tak mi intuice rikala, ze to neni obycejne piha...

alipec
autor
18. črc 2022

@lida9 tak to jo, nas malej ho ma od nejakych 20 mesicu ...a nedavno mu byly 4 roky. Snad to bude dobre 🙏