Lupénka u dětí

martt
7. led 2021

Ahoj mám 9 leteho syna, který má lupenku už od svých 4 let. Proto mne napadlo založit toto vlákno pro maminky, ale i tatínky, kteří mají také dítka s touto diagnózou. Mohli bychom se navzájem podpořit, sdílet své příběhy, nebo si i poradit co u našeho ditka na tu "mrchu" alespoň pomáhá.

martt
autor
8. led 2021

@romi85 Synovi pomáhá na promazavani sádlo, indulona a měsicek lékařský naložený v kokosovém oleji.

romi85
8. led 2021

@martt

Nevím odkad jste,ale dvakrát jsem chodila na proceduru do sanatoria (proplacena pojišťovnou)..znamenalo to měsíční léčba,4x týdne dehtove zabaly..no smrad hroznej,ale fakt to pomáhalo..jen trochu časové náročné..blbe je ze u te nemoci holt někdy zalecite na déle a někdy jen par tydnu měsíců 🤦‍♀️
Držím palecky..

mar8
9. led 2021

@martt ono moře hodně pomáhá, ale v dnešní době je celkem problém se tam dostat, a s lupenkou hodně jezdí i do těch thermálu do Podhájské. No s tou školou je to fakt nanic pro ty děti...

mar8
9. led 2021

@levandule_k a na nádobí používáte nějaký šetrný prostředek, nebo normální z obchodu?

levandule_k
9. led 2021

@mar8 Většinou myje myčka, zbytek je normální jar od značky Jar, teď mám Sensitive Aloe vera & pink jasmine, protože mi voní hezky, v práci máme něco běžného z drogérky. Měla jsem i od Eurony, na sobě úplně nepozoruji rozdíl mezi jarem od Jaru nebo Euronou. Nemáchám teda ruce denně půl hodiny v jarové vodě, ale předtím jsem měla problém, když jsem si po sobě 3 třikrát to týdne umyla hrnek. Pozn. Měla jsem ekzém, ne lupénku. (nevím, jestli to nezapadlo v diskuzi.)

mar8
9. led 2021

@levandule_k ono pávě z té Eurony vidí rozdíl na rukou s exémem, už jen tím, že používali ten prostředek na nádobí s aloe vera a mýdlo s aloe vera, ale chce to i prát šetrně, musí se to řešit komplexně

levandule_k
9. led 2021

@mar8 Eurona by šetrnější být měla, u toho Jaru z běžné drogérie, tam si úplně nejsem jistá, jestli nejde spíš o marketing a novou vůni. Řešíš ekzém?

mar8
10. led 2021

@levandule_k no doma řešíme jen akné, ale mám pár kamarádek, které právě mají dobrou zkušenost s Euronou a ekzémem i lupenkou, je tam přímo dětská řada ecomimi, která je pro hodně citlivou pokožku a pro miminka a svědčí i ekzematikům, důležité je i čistá pračka, prášky z obchodů mají plnidla, které se usazují na oblečení a potom dráždí, chce to prostě komplexně řešit, a ten sprej aloe vera je taky super, já třeba malému natírala neštovice jen tímto a vůbec ho to nesvědilo, klidně napište zprávu, kdo má zájám, je to česká firma

levandule_k
11. led 2021

@mar8 Aloe vera patří mezi rostliny, které léčí kožní problémy, drobné oděrky, kousnutí hmyzem, akné, ekzém.

mar8
12. led 2021

@levandule_k a tu Euronu jsi teda už zkoušela?

levandule_k
12. led 2021

@mar8 V době, kdy jsem měla s ekzémem hodně problém, jsem Euronu nezkoušela, jelikož jsem tuhle značku vůbec neznala. Řešila jsem to přírodními a bylinkovými krémy a mastičkami. Stravou, dělalo mi zle exotické koření a mořské potvory. K vynechání čokolády jsem se nikdy nedonutila, i když čokoládá prý také dráždí 🙂 Zkoušela jsem chlorellu, probiotika, bylinkové čaje na pročištění. Nejvíc mi pomohla psychosomatika, která byla takovým impulzem, že se musím naučit lépe zpracovávat stres a že si musím některé věci v sobě srovnat. Určitě k celkovému stavu přispěly i ostatní věci, ale neřeknu ti jak moc, protože tady nevidíš výsledek hned.

Dnes nedělám nic extra, jím vše, co mám ráda, používám exotické koření, možná se mažu častěji krémem než je průměr.

K Euroně jsem se dostala náhodou v době, kdy jsem ekzému zbavila. Nádobí se mi s ní mylo dobře, ale teď nemám ani problém s Jarem Sensitive Aloe vera.

mar8
15. led 2021

@levandule_k tak mě hlavně vyhovuje, že nemusím nakupovat drogerii v obchodě a sousetředím se jen na jídlo, drogerii mi dovezou domů, a ještě bez zbytečné chemie a s krásnou vůni