Má horečky už 3 týdny. Je to kvůli prořezávání stoliček?

pufina
26. kvě 2009

Omlouvám se jestli tu něco podobného je, ale nic jsem bohužel nenašla. Náš 16 měsíční syn má už přes tři týdny kolísavě horečky. Někdy 38°C to už je norma a zrovna teď měl 41°C. Je víceméně na Panadolu, Nurofenu a čipkach + zábaly a octové ponožky. U lékařky jsme byli už 3x. Nic mu nenašla. Dělala test CRP. Nevím zda opravdu je normální takový průběh prořezávání stoliček. Jednu už má venku, další se klubou. Prosím někoho jestli má podobné zkušenosti, nebo nějaké rady jak srážet teplotu, napište prosím. Pořád mám strach aby to nebylo něco horšího než zuby. Díky za rady

xsuzzi
1. čer 2009

Ahoj holky,přidám moji zkušenost

My jsme se před čtyřmi dny vrátili z nemocnice.Náš 14 ti měsíční syn začal mít horečky 40,1 začlo to v pátek od rána,nešlo to ničím srazit,tak jsme šli k dr,pač bylo před víkendem,aby jsme nic nezanedbali.Udělala mu CRP a nic nenašla,dostal diazepam,aby neměl fibrilní křeče z těch horeček,jinak nurofen panadol střídat.V sobotu pořád stejný,nešlo to dolů,vždy to kleslo po lécích na 38 39 a pak zas na 40,byl už úplně mimo,přestávál vnímat,jíst pít,večer mi vždy večeři vyzvracel z těch horeček,volali jsme dr. a že zábaly,ty už jsme dělali den před tím.Nic nepomáhalo,říkali jsme si počkáme do neděle,jestli se neosype a nebude to šestá.V neděli nic,horečky stejný,už byl úplně mimo.Jeli jsme na pohotovost kde mu dopadli špatně krevní testy,měl zvýšený jaterní testy,málo minerálů,potřeboval okamžitě zavodnit.Skončili jsme ještě ten den o něco málo později na kapačkách.Kterejma mu i podávvali léky na snížení horečky a všeho,začal mít po tělíčku taky ještě strašný fleky,že to vypadalo na menigokoka.Naštěstí teplota po kapačkách klesla,začal třetí den v nemocnici pít a jíst a fleky zmizeli.Byla to prý nějaká viroza,jaterní testy má pořád zvýšený,šestá to nebyla.Po čtyrech dnech jsme mohli domů,ale dojížídme na pozorování a odběry,kvůli velkému množství červených krvinek a zvýšeným jaterním testům.Hrozí prý,že infekce mohla napadnout játra,ale taky to nemusí nic znamenat ty zvýšený jaterní testy a mohl to mít z horeček.Můžu říct,že sem nad Péťulkovým bezvládným tělíčkem,strašným strachem co mu je a kapačkama prožila peklo,to se nedá ani popsat.Já bych už dávno byla někde na pohotovsoti potom všem.Normální to není.Držim palečky

knobloska
1. čer 2009

Xsuzzi, kvůli těm jaterním testům se neboj, mně dr říkala, že děti je mají rozhozený snadno, stačí i malá viróza. Držím palce a souhlasím, nízké CRP rozhodně nic neznamená.

nikka.vo
9. čer 2009

je to fakt co doktor to názor...moje doktorka říkala že v odborných knížkách se nikde nepíše o možnosti zvýšení teploty nebo horečky kvůli růstu zubů, ale že jako matka ví, že praxe je jiná, že to spolu souvisí. Že se přiklání spíš k tomu, že je tělíčko během prozeřávání zoubků oslabené a lehce chytne nějakou virozu (čímž není myšlena nějaká rýmička 😉 ) Tak těžko říct, ale určitě všechno svádět na ziby taky není dobrý, všeho s mírou a radši prověřovat.
Xsuzzi, tohle nechci nikdy zažít, částečně ti rozumim, Dominik měl jednou 40 horečky a byl naprosto apatický, neplakal, pořád spal a já ho držela v náručí a brečela 😔

knobloska
10. čer 2009

To asi jsou oslabený, ale nezdá se mi, že by po dobu 3 týdnů chytal nějakou virózu, to spíš tak 3 dny. Já bych brala zvýšenou teplotu, ale kolem 40, to už je hukot. Nám se teď prořezávají stoličky a ťuk ťuk, zatím bez teplot.
Naše dr je přepečlivá, za což jsem moc ráda, všechno hned řeší, bere moč, krev a ze všeho dělá kompletní rozbor.
Nikka, to muselo být opravdu hrozný, to si nedovedu představit. Já jsem jednou zažila hrozný strach a bylo to zrovna u těch horeček, jak pak měla toho pneumokoka....začaly se jí dělat malinký podlitinky na obličeji a rychle se množily. Volala jsem celá zoufalá tchánovi, ten mě hned odvezl k dr ( bez autosedačky a malá byla jen v plence 😖 ). Samozřejmě mě napadla meningitida, ale naštěstí mě dr hned uklidnila, že prý to vypadá jinak 😉 . Ale ten strach a bezmoc, to bylo děsný, šly na mě mdloby a chtělo se mi zvracet.

nikka.vo
11. čer 2009

knobloska, já tomu taky nevěřim, uvedla jsem to tady jak příklad jak každý doktor má jiný názor...
Jinak píše že si to nedovedeš představit, ale sama si zažila něco horšího 😔 ... já ani nechci pomyslet co všechno s těmi dětmi zažijeme, kolik trápení apod... ale zvládneme to 😎 🙂

knobloska
12. čer 2009

U nás ale malá byla veselá, smála se, takže jsem si ve skrytu duše říkala, že to bude něco jiného. Ale když jsou letargický, tak to je hrozný. Je tady téma o přehnaném strach o dítě, mohla bych se přidat, jsem někdy paranoidní 😒 .

nikka.vo
12. čer 2009

Knobloska, tak se k nim přidej 😅 třeba ti to pomůže 😎 🙂 Já zase přehnanej strach nemám, to né, ale když nějaká situace nastane, tak mě to obykle převálcuje 😒

kechkat
12. čer 2009

ahoj chci se vás zeptat jak mám dávat nurofen čípky. na krabičce je napsáno 4 krát běhěm 24 hodin. když potřebuji nutně teplotu srazit tak mohu dát po dvou hodinách další čípek nebo mám čekat 6 hodin? a mohu kombivat s nurofen sirupkem?

keba
13. čer 2009

kechkat:já to dělám tak že když potřebuju srazit teplotu a je to dříve než po 6h.tak kombinuju nurofen čípky a Panadol čípky...nurofen neobsahuje paracetomol jako panadol...tak se to může kombinovat...po 4h.

keba
13. čer 2009

čauky holky tak se k vám přidávám máme taky už druhý den teploty kolem 39.6ádnej kašel ani rýma!Tak taky marně přemýšlímjestli by to mohlo být zoubkami?sice jí leze nahoře v pravo,ale zatím má 4zoubky venku a nikdy žádná teplota!Tak nevím nevím... 😖

verdik
16. čer 2009

ahoj keba, tak my už taky druhý den bojujeme s horečkou kolem 39, včera jsme skončili i na injekce hydrokortisonu, udělali nám odběr krve z prstu, vše bylo ok, prý to vypadá na nějakou virozu, malý ráno dostal nurofen sirup a za 4hodiny paralen čípek, ale teplota se po odečtu stále drží na 39,5 ☹ ☹ pořád jen spinká, je úplně hotový, snědl kousek banánu s piškotem, chtěla jsem mu udělat zábal , ale má studené ručičky a nožky, tak ne, po obědě mám volat dr jak to vypadá, nevím, jak tu teplotku srazit???

knobloska
16. čer 2009

Asi teď lítá nějaká viróza, sposta dětí teď horečkuje bez jiných příznaků.
Verdik nám dr říkala, že když to nelze srazit, můžu jí krátce vykoupat v chladnější vodě, tzn. kolem 33st. Ale jiná dr ti to zase nedoporučí, někdo dává zábaly, každej dr jiný názor.

sajmon113
17. čer 2009

Ahoj holky,
přidávám také svou zkušenost, něco podobného jsme si užili s malým asi před měsícem. 3 týdny po sobě jsme lítali po doktorech a pohotovostech 😖 . První týden vysoké horečky kolem 40, trvalo to 3 dny, ani rýma ani kašel nic, klesly a osypal se, tak jsme hnali na pohotovost, bylo to na svátek, bylo nám řečeno 6 nemoc 😲 . Asi tři dny byl klid, pak mi malý chytil moučnivku, nic nejedl, nepil, v noci nespal,byl protiva a fialka nám moc nepomáhala, tak nám doktorka dala jednu tabletku myslím nizoral, nebo tak něco. Zmizela asi do dvou dnů, pak byl chvíli klid a třetí týden znova horečky, zase kolem 40 už jsem byla zralá na Chocholouška, bylo před víkendem tak jsme jeli zase k dr.udělala nám odběr krve, moč, celkové vyšetření, nic nenašla. Tak že to budou asi zuby. Furt jsem tomu nemohla věřit a pak se mě zeptala jestli mi rostly někdy zuby moudrosti, tak jsem si vzpoměla jak mě to trápilo v prvním trimestru těhotenství, nemohla jsem si na to nic vzít, trvalo to týden a já už myslela, že polezu po zdech od bolesti. Tak jsem usoudila, že by mohla mít pravdu. No a hned druhý den jsme našli nahoře konečně první zub. Teploty zmizely a byl klid, do dvou týdnů vylezl i druhý a Vojta je už zase jako dřív. Jen mám hrůzu při představě, jaký budou mít průběh stoličky 😠 , máme teprve 4 zuby. Když mu rostly první dole, taky onemocněl, ale nebylo to tak hrozné, jako když rostly ty nahoře.

ewuska
18. čer 2009

Ahoj, mám trošku jinej problém, ale k zubům to asi taky bude. Malýmu teď rostou 4stoličky najednou(2 už jen rostou a 2 se prořezávají) dneska má horečku kolem 39, ale jinak nevypadá že by mu něco bylo. Chvíli se tulí a prudí pak si hraje a směje ☹ Ale proč sem vůbec lezu.... Na víkend máme jet na návševu k příbuzným a nevím jestli se na to nemáme vykašlat. Bude tam zhruba roční dítko, dvě školkový děti a teta po dlouhém ozařování. Tak mám strach aby se z toho nevyklubalo něco jiného a my tam ještě někoho nenakazili nebo si od nich něco nedovezli pokud má narušenou imunitu.
Děkuji za rady

sajmon113
18. čer 2009

Ahoj ewuska,
možná mu to ještě do víkendu klesne, nebo se zuby prořežou, ale kdyby ne asi bych to možná neriskovala, protože je fakt, že při těch zubech je ta imunita dost oslabená, a proto chytají snáze všechny ty nemoce. Aspoň tak mi to říkala dr. 🙂 Jinak jsem včera ještě zapoměla dopsat, že i když nám ty zuby vylezly, tak jsme se pořád nemohli zbavit té proklaté moučnivky, furt se to vracelo a nechtěla jsem do něj pořád cpát léky. Kamarádka mi poradila homeopatika, prvně jsem tomu moc nevěřila, ale nakonec to zabralo. Radila mi arnica montana 9CH, to je prý na bolest všeho druhu a pak belladona 9CH, tak je zase na teploty, no a na internetu jsem si dohledala i co je dobré na moučnivku a úspěšně jsem jí zažehnali. Takže až nám polezou další zuby určitě se budu držet homeopatik, je to šetrnější.

ewuska
18. čer 2009

sajmon: no máme odjíždět zítra odpoledne tak uvidím, ale mám z toho docela strach. Když mu něco bude tak bude prudit a v cizím prostředí o to víc 😒 Na zoubky je dobrá chamomila nebo jak se to píše. taky sem jí jeden čas dávala a zabírala 😉

sajmon113
18. čer 2009

ewuska: je ale taky pravda, že když měl teploty tak jsem s ním radši zůstávala doma, ale když měl tu moučnivku nebo tu 6.nemoc tak jsme s ním normálně chodili všude, ono ho totiž taky jiné prostředí rozptýlilo a nebyl tak protivný. Vyžadoval totiž neustálou pozornost a doma jsme se nudili 😎

sccay
4. říj 2011

Dobrý den všem, mám už skoro sedmi měsíční holčičku a také nám vyskočily horečky na 40, pomáhají Paralenové čípky, které dávám po 6 - ti hodinách i pokud je teplota jen trochu zvýšená. Myslela jsem, že je to také k zoubkům, ale po návštěvě lékařky (3. den) jsme zjistily, že má zvýšené CRP - 80, což poukazuje na nějaké bakteriální onemocnění - zánět, jak jsem pochopila. V krčku nic, ouška a nosánek také nic. Doktorka raději nasadila píchaný Penicilin. Druhý den ani testy moči nic neukázaly, horečka se tedy snížila na těch 37,4 37,7, ale výsledky CRP se nám zvýšily na 120. Nabraly jsme výtěr ze zadečku a čekáme, zítra budeme vědět víc. Jsem yvědavá, jak to dopadne, každý mi říká, že to bude k prvním zoubkům, ale mě se to moc nezdá. Pokud jste měl někdo stejné trápení, napište prosím. Moje starší 4 letá dcera prodělala zápal plic, dosti ošlivé, způsobené pneumokokem a já mámj teď ze všeho hrozný strach. Děkuji a pokud to budou jen zoubky, budu moc ráda a určitě Vám svůj poznatek napíšu. 🙂

hancazivocich
4. říj 2011

@sccay - teoreticky tak vysoké horečky mít k zoubkům můžete, ale touhle dobou by už měl být zoubek venku.. Naše měla téměř 40, já s ní lítala po dr., nakonec to byl ,,jen" zub, ale nikdy neměla tak zvýšené CRP.. Je teoreticky možné, že se vám i rozjíždělo např. ouško nebo angína a tím, jak dr. nasadila penicilín, tak to zarazila... Na druhou stranu by už CRP stoupat nemělo.. I když pokud se bere každý den a jen jeden den po nasazení antibio, tak ještě vylézt může.. A v rodině teď byl někdo nemocný? Starší předpokládám, že asi někdy dřív?

veruska007
4. říj 2011

Malej mel ze zubu taky horecku az ke 40. Pomohl nurofen.

sccay
5. říj 2011

Tak Emilka už včera po druhé dávce penicilinu neměla ani zvýšenou teplotu, zoubek ale žádný ještě vidět není. Má starší dcera byla marod v lednu tohoto roku, teď měla jen trochu kašlik a rýminu po aplikaci vakcíny proti chřipce, možná to malá čapla od ní a nebo od babičky, která s námi strávila teď pár dní a měla takovou tří denní chřipku. Jinak Emilka dnes u doktorky CRP 60, horečky žádné, poktačujeme v užívání Penicilinu, ale už se uzdravujem. Asi to tedy zoubky nebyly, tak se omlouvám, jestli jsem nějak odběhla v této dikusi od vašeho tématu. Mé starší holčičce zoubky začaly hned po padnutí šestého měsíce, Emilce se ještě pořád někde flákají, každé dítě je jiné. Děkuji za rady a povzbuzení, určitě se za nedlouho zase ozvu.... 😉

jop
5. říj 2011

náš malý měl ze zubu taky teplotu. Ale kdysi, když měl kolem 39 už tři dny, tak mi dr. říkala, že tak dlouho teplota ze zubů nebývá a měla pravdu, měl nějakou virózu.

anta
8. říj 2011

@pufina - víc jak tři týdny 40? No já bych to nenechala ani druhý den takový teploty jen tak. No to ze zubů určitě nebude. Já bych se i dost bála febrilních křečí, to vás na to dr. neupozornila? 😕

bellka
8. říj 2011

jak už bylo řečeno, tak co doktor, to jiný názor 😠 naše doktorka taky říká, že se zoubky může souviset zvýšená teplotka, ale horečky určitě né a už vůbec né tak šíleně dlouho, no já bych byla na mrtvici a bez pořádného vyšetření bych se z nemocnice ani nehla a měla bych opravdu šílený strach z febrilních křečí, jak píše @anta a vůbec nechápu, jak může být nějaký doktor takhle laxní 😠 😠 😠

anta
8. říj 2011

@bellka - náš Honzík v cca 8 měsících čapnul aftózní stomatitidu a měl asi 39, byl jak hadrová panenka, bylo to v sobotu, tak jsme letěli na pohotovost a tam nám dali diazepam právě kvůli těm febrilním křečím, aby je nedostal, dostal půlku, dosud jsme na to s mm nezapomněli, ale že bych měla nervy na to, aby moje dítě mělo 40 přes tři týdny? No to vůbec. My jsme to řešili prakticky už ten den, já jsem si z toho odnesla nakonec ještě angínu z čekárny. Já bych vyměnila doktorku 😠 😠 😠 , že má zakladatelka takový nervy to tak nechat teda, já bych se bála o život dítěte sama a na takovou dr. bych teda nespoléhala, když jí v klidu řekne, že je to ze zubů 😉

anta
8. říj 2011

Jo a taky dítěti mj. hrozí pěkná dehydratace a můžete skončit v nemocnici na kapačkách 😔

luthien.k
9. říj 2011

Takové teploty po tak dlouhou dobu bych rozhodně chtěla od lékařky řešit radikálněji, rozbor krve, rozbor moči, vyšetření oušek, výtěr ze zadečku, klidně i sono bříška, prostě to řešit...

myscha
9. říj 2011

můj doktor říká, že u zubů bývá teplota tak do 38 C, dlouhodobé čtyřicítky bych taky řešila jak už bylo řečeno výše a nenechala se odbýt jen pár testy....

minnie77
12. bře 2012

@pufina Nám Dr. doporučila koupel max. 37°C a studené obklady na čelo, zátylek a třísla. Také dávat studenou kojeneckou vodu po lžičkách. Jinak čípky Nurofen jsou super, také je synovi dávám, jelikož už vím, pro prodělání 6. nemoci, že mu nejvíce a nejdéle zabírají právě čípky Nurofen.

mamazuzana
18. bře 2012

ano, ano Nurofenove cipky zabiraji i u nas nejlepe. Ale 3 tyzdy teplota, tak to je fakt des. Nezavidim a drzim palecky, at jste rychle v poradku!