Má horečky už 3 týdny. Je to kvůli prořezávání stoliček?

pufina
26. kvě 2009

Omlouvám se jestli tu něco podobného je, ale nic jsem bohužel nenašla. Náš 16 měsíční syn má už přes tři týdny kolísavě horečky. Někdy 38°C to už je norma a zrovna teď měl 41°C. Je víceméně na Panadolu, Nurofenu a čipkach + zábaly a octové ponožky. U lékařky jsme byli už 3x. Nic mu nenašla. Dělala test CRP. Nevím zda opravdu je normální takový průběh prořezávání stoliček. Jednu už má venku, další se klubou. Prosím někoho jestli má podobné zkušenosti, nebo nějaké rady jak srážet teplotu, napište prosím. Pořád mám strach aby to nebylo něco horšího než zuby. Díky za rady

kalo
26. kvě 2009

No já nevím...mě se to moc normálí nezdá... 😲 Ale nejsem doktor...Jestli mu udělalali všechna možná vyšetření..?? Jestli z krvre a moči žádný zánět v těle nemá, tak snad není důvod k panice...

moniska24
26. kvě 2009

No já bych asi zašla ještě za jiným doktorem,normální my to nepřijde.

popelka.miri
26. kvě 2009

No mně to taky nepřijde normální a už vůbec ne takhle dlouho a tak vysoké horečky..Radši zajdi k jinému dr. Co zajít rovnou do nemocnice na dětské..Myslím, že by tě vyhodit určitě neměli a na změnu lékaře máš nárok ze zákona!!!

pufina
autor
26. kvě 2009

No taky jsem o tom přemýšlela, ale zase máme špičkovou doktorku, je strašně pečlivá a jsem s ní naprosto spokojená, měnit jí nechci, ale když to neustane zkusím to dětské v nemocnici. Takže k zubům vaše děti tohle neměly? Jinak jsem nenapsala, že je jinak úplně zdravej, bez rýmy, kašle apod. Když srazíme teplotu tak je o.k.

slunicko552
26. kvě 2009

pufi malý měl taky čtyřicítky když mu rostly zuby,ale ne tak dlouho.Podle mě je to nějak moc dlouho na zuby,raději bych šla do té dětské nemocnice jak píšeš

popelka.miri
26. kvě 2009

Pufi, my měli ke stoličkám taky horečku kolem 39, ale jen pár dní!!!!! Mně se prostě zdá jako blbost, aby tu obrovskou horečku měl tak mooooc dlouho??? Radši zkus to dětské 😕 ..Může se jednat o nějakou skrytou infekci a pak by se to mohlo rozvinout dál 😒 ..Lepší ho nechat pořádně vyšetřit 😅

hancas
26. kvě 2009

no taky se mi to nějak nezdá,mi kdž máme horečky 3 dny tak už jančím,asi bych zašla na pohotovost do nemocnice tam jsou určo zkušenější.jinak já dávám na horečky panadol baby sirup a nurofen,čípky nám nezabírají vůbec

andy80
26. kvě 2009

To asi nebudou zuby. Při zubech může být teplota zvýšená, ale ne 40. Malá měla teď 3 dny 40 a už nás doktorka hnala na krevní testy. Zítra budou výsledky. Já bych jela na pohotovost, kdyby horečky neklesali. A zrovna dneska jsem dostala letáček, jak srážet horečku. Dítě má být málo oblečené a nepřikryté, aby měla horečka kudy unikat. Říkala doktroka, že stačí obléknout do tílka a plínky a jinak nic. Musí se zajistit dostatečný příjem studených tekutin (ne teplých) a zábaly se mají dělat v odražené vodě ne ledové namočit ručník a dítě do toho zabalit, popřípadě dítě posadit do vany a sprchovat vodou o teplotě cca 25 stupňů, taky ne ledovou. Teplotu srážet panadolem čípky střídavě se sirupem (Nurofen, Brufen apod.) Nekombinovat panadol čípky s panadolem sirupem. Musí být dva odlišné léky. A ty octové ponožky vynech. Mám známého chirurga a ten říkal, že ocet by neměl přijít na pokožku dítěte, že může způsobit velké popáleniny. Taky se podívej na správné dávkování těch léků. Já dávala malé sirup podle věku ne podle hmotnosti a pak sem se divila, že jí to neleze dolů. Doktorka mi napsala, jak přesně dávkovat.

popelka.miri
26. kvě 2009

Když má dítě při horečce studené ruce a nohy, tak spíš do tepla a pod peřinu a hlavně ne studené zábaly!! Když má horké ruce a nohy, tak chladit nožičky ke kotníkům, ruce a obklad na hlavu 😉 ..Malé to dělalo moc dobře 😅 Pozor na zimnici!!Hlavně ne při ní chladit!

jabber
26. kvě 2009

pufina - já už bych na nic nečekala a mastila do nemocnice 😅 Jako kdy myslíš, když to neustane? 3 týdny se Ti zdá ještě málo? Aby se něco nezanedbalo 😅 A dostávat 3 týdny Panadoly a Nurofeny taky není zrovna super 😅
držím pěsti 😉

akdar1
26. kvě 2009

Nekde jsem cetla, ze vysoke teploty a rust zubu spolu az tak nesouvisi - to pry je spojeno s nejakou infekci... Nase ditko melo take ctyricitky, vyrazily dva zuby, ale ve vysledku se projevila sesta nemoc...

pufina
autor
27. kvě 2009

Ahoj holky. díky za rady, my samozřejmě po krevních testech a vyšetřeních jsme, to bych si netroufla to neřešit, volala jsem ještě znova doktorce a říkala, že když je nemá pernamentně budou to zuby. Dnes je zatím bez teploty, ale noc prořvaná a vylezla další špička stoličky. Lezou všechny 4 naráz 😖

zanetka82
27. kvě 2009

Ahoj Pufi...moje kamaradka a sousedka zaroveň měla s malým uplně to samé a opravdu to zuby byli. Prořezavali se mu taky asi 4 najednou ☹ . Vysoké teploty skoro 14 dní v kuse...pokud teplotu srazila tak byl uplně v pohodě.
Přeji ti ať malému ty zoubky rychle vylezou a netrápí ho 😉 🙂

andy80
27. kvě 2009

akdar1: já to taky slyšela už milionkrát, že teplota u zubů být může, ale vysoká horečka je vždycky doprovázená ještě něčím, co tu horečku spustí.

koule
27. kvě 2009

Ahoj Pufi, tak malá tohle měla asi před 3 týdny, trvalo to jen týden, ale horečky 40, a vylazly z toho dvě stoličky, doktorka mě ujištovala, že k zubům to určitě není, taky dělala různé testy a odběry krve, pak teploty ustály, vylezly stoličky, spustila se rýma a jsme ok...Doufám, že i u vás to bude tak. Ted lezou další dvě, zatím bez teplot, jen už týden rýma
😒

martas123
27. kvě 2009

pufina - musím ti říct, že mám 2 kamarádky co řeší to samé, děti mají vysoké teploty, mají dělané odběry, vše OK a dr. to taky svalila na zuby, takže to asi bude u vás to samé. moje dcera má zase dlouhodobě zvýšenou teplotu - 37 - 37,4C, ale jen někdy, ne celý den. taky jsem s ní byla na odběrech, CPR i krevní obraz měla v pořádku, dr. mi řekla, že ji už nemám měřit, tak snad je vše v pořádku. je fakt, že nám lezou všechny "trojky", jedna už je teda venku 😝

popelka.miri
27. kvě 2009

Koukám, že co doktor, to jiný názor. Jednou jsem sledovala Sama doma a tam nějaká doktorka říkala, že rozhodně když dětem rostou zuby, tak není pravda, že z toho můžou mít vysoké horečky nebo průjmy 😒..V nějaké časopise o dětech jsem to četla taky, ale na druhou stranu jsem se setkala i s opačným názorem...Většinou ho tvrdí starší doktoři z tzv. "staré školy" 😒...Tak co si z toho mám vybrat? 😅

knobloska
27. kvě 2009

Já jsem četla, že teptoty ze zubů bývají max. 37,5. U těch 40 bych tedy předpokládala, že to zuby není. Naše malá měla teď 3 týdny teplotu, pár dní ano, pak zase ne, každej mi tvrdil, že to jsou zuby a prd, máme pneumokoka v nose.

andy80
27. kvě 2009

Většinou se říká, že dítě něco v těle má a růst zubů to rozbouří, proto vylítne teplota, takže to jakoby k zubům je, ale způsobuje to něco jiného. My měli teď 40 teploty 2 dny a doktorka už z toho byla šílená. Říkala, že takové vysoké teploty nemůžou být dlouho, jsou nebezpečné. Naštěstí po zvýšení analgetik se nám to povedlo sundat a dnes má už jen 38.

pufina
autor
27. kvě 2009

No tak vidím, že opravdu co doktor to názor. My dnes bez teplot, teď zvýšená. Holky fakt nám pomohla pravá domací malinovka 😉 A nebo je to náhoda 😎
Knoblosko, a jak vám na toho pneumokoka přišli, odběrama nebo jak?
Zanetko82 - dnes jsem tu mela na navsteve kamaradku a taky me ujistovala, ze jeji prvni dite to melo stejné k zubům.
Andy80 - díky moc za rady na teplotu, všechno jsme dělali, ale to oblékání ne, takže dnes běhá v bodýčku.

knobloska
27. kvě 2009

Ano, výtěrem z nosu. Neděste se, malá je naočkovaná Prevenarem, pneumokoků je asi 90 druhů, tak máme nějaký jiný typ než se očkuje. Dostala atb kapky do nosu, zítra možná celková.
Ale možná by stálo zato nechat do vytřit z nosu a krku, jestli tam nemá nějaké zvířátko, když se ty horečky budou opakovat.

milik75
27. kvě 2009

Ahoj, taky bych to na zuby nevidela...jednou mi jeden stary chytry doktor rekl, ze zuby by teploty nemely doprovazet vubec, ze pricina musi byt nekde jinde. A pokud uz je to pres 3 tyd je nutne situaci resit. Ale kamoska mela podobny problem u 5ti leteho kluka...dlouho vysoke teploty, zadne vysetreni nic neprokazalo, az v nemocnici mu udelali kompletni vysetreni a nakonec vyterem z nosu zjistitili take pneumokoka,nasadili hned antibiotika a nastesti je kluk ok. Ockovan Prevenarem nebyl.

knobloska
28. kvě 2009

My už teď docela dobrý, ťuk ťuk. Pneumokok je běžná bakterie, která způsobuje rýmu, záněty středního ucha atd. Prevenar kryje jen těch 6 nejinvazivnějších. My to zvládáme bez ATB.
Ale zpět k tématu...i přes toho pneumokoka máme také nízké CRP, je třeba udělat výtěr, odebrat moč a krev a proťukout ho. Až když bude vše OK, můžete říct ano, bylo to těma zubama.

zabula
28. kvě 2009

ahojky,narazila sem na vaše téma.
Malý měl sotva 10měs.a začal mívat vysoké horečky,každý nám říkal,to sou zoubky,a posílali nás domů,jenže teploty trvali tři týdny !!nepomáhali žádné léky,po řádném vyšetření byl zjistěn pneumokok,ale to byl malý už jako bez života,u to neměl jen v nose,krku,ale i v krvi po celém těle,pořád mu píchali ouška,bylo to peklo.
říkali že nemusí i slyšet,pořád sem brečela,ale naše zlatíčko bojovalo,je v pořádku a bez následků,jeden z mála,když už je to rozsáhlé,tak to sebou prý něco nese.
dostali sme pak jednu dávku pravenaru a ještě čekáme na druhou.
a zoubky první nám začali až v 11měs.U obou dětí při zoubkách teploty nemíváme.

knobloska
28. kvě 2009

Zabula můžu napsat do IP? Nerada bych tady odbočovala od tématu, ale něco by mě zajímalo. Dík

andy80
29. kvě 2009

Holky, tak dneska jsme byli na kontrole. Malá má horečky s jednodenní přestávkou od neděle, tak nám doktorka dala antibiotika. Horečka u malých dětí by neměla být déle než 3 dny.

iloha
29. kvě 2009

pufino, a co zkusit zubařku? třeba by pomohla 😉
a jukni sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tady řešily něco podobného....my měly max. tak do 38 a průjem, protivná byla cca dva měsíce v kuse, než jí vylezly všechny 4 stoličky, ale že by u toho byla ta horečka takhle dlouho? to se mi fakt nezdá.....já bych šla k zubaři, třeba se ty zoubky nemůžou prořezat a pomůžou ti

zabula
29. kvě 2009

knobloska,můžeš 😉

petra.v
30. kvě 2009

Ahoj holky,

jsem ráda,že jsem tu takovéto téma našla,páč máme podobný problém jako pufina.
Mám 18.měsíční holčičku a před týdnem měla 40 teploty cca 3.dny,pak odezněly,týden byl klid a ve čtvrtek tento týden dostala 40 taktéž,včera jsem v konečníku naměřila 40,2 ☹ ,srážíme to brufenovým sirupem v kombinaci s čípkem paralenovým pokud jsou takto vysoké teploty a zkoušela jsem i tvarohový zábal na chodidla.Byly jsme u doktorky a tvrdí mi,že to je k zubům,já si to myslím taktéž páč malá si chvilkama strká prsty do pusy...když jí do pusy šáhnu já tak stoličky ještě necítím ale má dásně pěkně probělený 😒 takže to nejspíš opravdu mohou být ty zuby,má 16.zubů,takže ty stoličky jsou poděs alespoň u nás.Pokud teploty přes víkend nepovolí máme donést moč,dnes je to druhý den co teplotu má...sice né tak vysokou,ráno měla zvýšenou a teď odpoledne opět 38 😔 jinak rýmu ani kašel nemá doktorka jí poslouchala a vše ok.Myslím,že kdyby se jednalo o něco jiného než o zuby tak by jí ty teploty nedaly pokoj po 3.dnech. 😖
Zabulo,Vy jste ty teploty měly v kuse tři týdny nebo např 2 dny a týden klid???

babcag
1. čer 2009

Ahojky ,holky tak my už máme týden teploty kolem38.5 v noci až 39.5 srážíme čípkama a taky nám doktor řekl že to bude k zoubkům mám už 3 holčičku a ty dvě vůbec teploty neměli tak nevím ,počkám do zítra a jdu znovu k lékaři ,tak se držte a drobečci taky snad bude líp 😉