Má teplotu, rýmu, špatně spí. Zánět středního ucha?

marci81
21. dub 2012

Zdravím všechny maminky 🙂 Mám desetiměsíční holčičku a od pátku jí vyletěla horečka na 38 (měřeno v zadečku). Nasadila jsem nurofen, ale nějak zvlát se to nelepší, dnes odpo měla 37,6. Od toho pátku mi v noci hrozně vyvádí, stále se budí, v postýlce nechce spát, vedle mě v posteli taky ne, na mě chvilkama usne, ale stále se budí s křikem, nakonec jsem ji vždy uhoupala. Nad ránem zaspala. Přes den je to dobré, papá, hraje si. Včera měla i dost rýmu, dala jsem kapky Nasivin vhodné pro kojence, kapku ráno i večer a zlepšilo se to, dnes jsem odsávala jen jednou - přes vysavač. Občas se chytne za ouško, nevím, mám strach, jestli by to nemohl být zánět ouška nebo co myslíte?

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 díky moc, myslím, že nic až tak to nebude, teplotu nemá, trochu mi i přijde, že měl moc zážitků... a tak se to přetavilo v bolení břicha. Nemocný se mi nejeví být, doufám.

llluckaaa
22. dub 2012

@leiladelly Na nutričního terapeuta v Brně. Tak snad to nebudou rotaviry. U nás blinkání doprovází často i klasickou virózu. U mě taky, když mi něco je, tak se mi chce blinkat a nemám chuť na jídlo. Jo, u babičky je moc spokojená, může se tam vyřádit zase jinak než doma, my jsme v paneláku, oni na vesnici v baráku, takže se tam může porýpat v hlíně, zacákat si v bazénu ap. Holt budu čekat, až to nespaní přejde 😉 Tady na diskuzi jsem našla plno maminek, které to mají s dětmi podobně, tak to bude asi "normální" 😉

leiladelly
22. dub 2012

@llluckaaa to je zajímavý obor 🙂 Na jaké fakultě to studuješ?
Ne , rotaviry to nejsou , tipuji, to vypadá mnohem hůř, průběh. Dnes už byl v pořádku, v noci ještě byla jedna epizoda, ale dnes už ok, jen jsme ho drželi na dietě a hořkém čaji.
Možná mu nesedlo jídlo, byl rozdivočelý ze zážitků... nevím.
U babičky se Tvoje malá určitě má bezvadně, spaní se , myslím si, časem upraví, jak nervový systém dozraje 🙂

llluckaaa
22. dub 2012

@leiladelly To není výška, jen Vyšší odborná škola zdravotnická (na Merhautově).
Tak hlavně že už je líp.
Už aby to bylo 🙂

leiladelly
22. dub 2012

@llluckaaa jj, to vím i kde to je. 🙂
díky, malý je celkem ok.

slundo
23. dub 2012

Nečetla jsem všechny příspěvky, tak se omlouvám pokud se opakuju- zánět středního ucha u malého dítěte poznáš, že si na ouško často šahá a ta bolest nepolevuje, trvá i přes den, ikdyž v noci to bývá horší. Stačí šáhnou na ouška, nebo lehce cvrnknout, u zánětu by to hodně bolelo.

marci81
autor
26. dub 2012

Holky, hlásím výsledek - i když se zpožděním, ale v sobotu se stěhujeme, takže celý týden urputně balím 😀 Důležité je, že zánět ouška to u nás nakonec naštěstí nebyl. V pondělí jsme byli pro jistotu na ORL, Dr. ji prohlídl, nic neviděl, pro jistotu teda napsal kapky. Ale vyrostl nám osmý zoubek, takže to asi bylo ono. Ten teda dal zabrat!! Ale aby jsme to neměli tak jednoduché, tak malá někde chytla bacila a dost to v ní chrčí, kašle a smrká, tak snad se to brzy zlepší. Ještě jednou všem děkuji za rady!! 🙂