Má teplotu, rýmu, špatně spí. Zánět středního ucha?

marci81
21. dub 2012

Zdravím všechny maminky 🙂 Mám desetiměsíční holčičku a od pátku jí vyletěla horečka na 38 (měřeno v zadečku). Nasadila jsem nurofen, ale nějak zvlát se to nelepší, dnes odpo měla 37,6. Od toho pátku mi v noci hrozně vyvádí, stále se budí, v postýlce nechce spát, vedle mě v posteli taky ne, na mě chvilkama usne, ale stále se budí s křikem, nakonec jsem ji vždy uhoupala. Nad ránem zaspala. Přes den je to dobré, papá, hraje si. Včera měla i dost rýmu, dala jsem kapky Nasivin vhodné pro kojence, kapku ráno i večer a zlepšilo se to, dnes jsem odsávala jen jednou - přes vysavač. Občas se chytne za ouško, nevím, mám strach, jestli by to nemohl být zánět ouška nebo co myslíte?

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa jo to máš pravdu, jsou to hrozné rozdíly. Ale neboj, moje Emička není zrovna jeden z těch vzorných andílků 😀 sice mi poslední měsíc opravdu hezky spí. ale třeba před tím měla zase měsíc období usínání až mezi desátou a jedenáctou večer a k tomu se mi taky min. jednou vzbudila. Vím, že proti tobě pořád málo. Ale taky to bylo blbý. Nic neuděláš a ani si neodpočineš ani večer 😝 ale jinak je to taky veliká šikula a dělá nám jen radost 😉
Jo, z Kroměříže, teda momentálně bydlíme v Kojetíně, ale zrovna se stěhujeme zpět do km, takže mám co dělat. To je dobré, můžem skočit na kafčo 😀

llluckaaa
21. dub 2012

@sayast To se mi občas s kašlem u Matýska taky stává - říkám si kašle sice dost, jinak mu nic není a lítá doma jako torpedo, ale k dr. raději půjdem. No a je to na průduškách, takže ATB. A jindy mi tu dítě leží zchvácené, nemůže se pohnout, kašle furt, takže si myslím kdovíco a dle dr. jen viróza. To se opravdu špatně odhaduje.
O těch gelech jsem to ještě neslyšela, taky ho máme doma, neměla jsem pocit, že by zabíral, takže ho Kačka měla jen párkrát. Asi budu muset zase zkusit nějaká homeopatika, třeba když v ně budu hodně věřit, tak zaberou 😵

llluckaaa
21. dub 2012

@marci81 V Kromclu je super kavárna s dětským koutkem, kde to máme rádi (nepamatuji se na název, ale je v ulici s názvem "Ztracená", "Zašitá", "Nalezená" nebo tak nějak, pořád to zapomínám, ale trefíme tam dobře 😅 )

marci81
autor
21. dub 2012

@sayast ježiš, no teda. takže mastičku na zuby házím do koše!! sice jsem mazala minimálně, ale stejně, no to je hrůza. A s malou zajdu, ach jo, je to hrozný s dětičkama, člověk už se bude do konce života jenom třást, aby byly v pořádku..

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa Ulice se jmenuje Ztracená, ale o kavárně s dětským koutkem nevím 🙂 dokud byla emička úplně malá, tak se s ní nikam nedalo a pak už jsme bydleli v kojetíně, tak snad to teď napravím 🙂

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa máš IP, jak budeš v km, tak se klidně ozvi a můžem skočit na kafe 😉

leiladelly
21. dub 2012

@llluckaaa Malá má 18 měsíců a vzbudí se většinou jednou, není velký jedlík, tak večer nevypije tolik mléka nebo kaše, aby spala v kuse. Od dvou měsíců měla různé zdravotní trable, ale jak se jí ulevilo, spává pěkně. Budila se , když měla hlad, dál protože moc nesnášela mléko, takže měla křeče, bolení, jedla málo, pak zas měla hlad.... To asi není Váš případ, že? Co se týká zubů, každé dítko to má jinak, ale tak kvůli zubům se malá tolik nebudí, kolik píšeš. Má přes den režim? Asi jsi jí to nastavila, že? Jedině mě napadá, že kdyby pravidelně nespinkala, že by to mohla mít takové rozhrkané. Jinak mě nic nenapadá, celkově je zdravá?

leiladelly
21. dub 2012

@llluckaaa čtu, že píšeš o KM? tam občas jezdím 🙂

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly můžem skočit na kafe i spolu 😉

marci81
autor
21. dub 2012

holky, založíme klub maminek z modrého koníka 😀 ne,, to je fakt náhoda, co

leiladelly
21. dub 2012

@sayast já proto ty gely nemám ráda a ani to pacientům nijak moc nedoporučuji.... Těžko se uhlídá množství, je to chemie do pusy. Prostě zchlazené kousátko, dítko si pomáhá prstem, Nurofen to jistí, to ano, zase ono to určitě dost bolí, to prořezávání.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 jsi z KM? Já čtu na přeskáčku? 🙂

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly ano, jsem 🙂 sice teď jsme přechodně bydleli chvíli v kojetíně, ale zrovna se stěhujeme zpět do KM

llluckaaa
21. dub 2012

@leiladelly Právě že nevypadá na to, že by jí něco bylo. Režim už má pravidelný, přes den spí jednou cca 3 hodiny (někdy se taky budí, ale naštěstí to většinou ještě zaspí), v noci od 8 do 6, ale s tím buzením. Bolestí bříška by to snad být nemělo, nijak se nesvíjí ani neprdí. Ona prostě spí a najednou začne plakat až skoro ječet. Někdy se ani nevzdudí, když jí stihnu dát dudlík. Někdy dudlík nezabírá a kvílí dál 😒
Jsme kousek od KM a děláme tak rádi výlety.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 tak teď se dostávám k odpovědi , uklízela jsem a než dojdu , tak třináct zpráv 🙂 Uvidíš s tou malou, nic hroznýho to nebude, myslím... Něco se možná krystalizuje, důležitá je teplota. 🙂

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly snad máš pravdu. prostě asi to moc řeším, ale když já ji mám tak ráda a bojím se o ni, no...

leiladelly
21. dub 2012

@llluckaaa má hodně podobný režim tomu našemu. Ještě mne napadá, že má divoké sny? Něco zpracovává, vývojová fáze? Ale zas, to se mi jeví, že by nebylo stále, spíš po nějakém intenzivním prožitku.

@marci81 já jsm asi 25 km od KM 🙂 takže někdy můžeme, jak nebudu zavalena prací, momentálně je to se mnou špatný.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 tak to je jasné, každý máme strach. Ale tak , však ji pozoruj, teplotku měř, kdyby byly nějaké nové příznaky, zaregistrovala bys to.

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly ještě ji změřím než půjde spinkat, právě ji pozoruju, jestli už je zralá do postýlky, spinkala právě dnes odpoledne, což mívá za následek, že asi bude chtít jít později. Koupat ji dnes nebudu, když měla zvášenou teplotu.

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly jo, to znám, i já pracuju a ještě si dodělávám vysokou, takže s časem to mám taky divoký 😉

marci81
autor
21. dub 2012

Holky, tak já půjdu s malou nahoru, děkuju všem moc za podporu a rady!!

llluckaaa
21. dub 2012

@marci81 Ahoj, snad vám bude lépe!

llluckaaa
21. dub 2012

@leiladelly Také je to možné. Ale to období špatného spaní trvá už dlouho. Někdy se to trošku zlepší, někdy naopak hodně přitvrdí. Naposledy, když se vrátila po noci strávené u babičky (kde údajně krásně spinkala), to nespala v kuse ani hodinu, jak se budila. Ale zas ta další noc byla jen se třemi probuzeními, tak fakt nevím 😒 Syn mi takto hodně reagoval, když před tím spal jinde, když byl náročnější a únavnější den, tak byl horší spánek v noci. Ještě si říkám, jestli na to nemá vliv třeba to, že pravidelně bývá na celý den u babičky. Sice tam teď spala poprvé, ale někdy tam bývá od rána do večera 😒 Jenže s tím moc nenadělám, jezdím pravidelně do školy a to hlídání u babičky potřebuji.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 tak ať je brzy lépe. já teď měla povyražení s malým, udělalo se mu zle a nestihl doběhnout do koupelny, pozvracel chudák celou chodbu ☹ Doufám, že to nebude rotaviroza, která teď řádila ☹
až bude hezký počasí, třeba nějaký termín najdeme, v KM je hezky, jezdíme tam občas do cukrárny, kterou tam má náš kamarád.
A co studuješ?
Jinak dobrou noc a ať je malé líp.

leiladelly
21. dub 2012

@llluckaaa Je to možné, že reaguje na ty změny... Ale s tím opravdu moc nenaděláš, určtiě se tam má dobře. 🙂 A co studuješ Ty? četla jsem, že
@marci81 také studuje 🙂

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly malá usnula před chvílí. Uvidíme jaká bude noc. Taky mi trochu zvracela kaši. Ani jsem nevěděla, že řádí rotaviry a ty mi nemáme naočkované 😒 ach joooooo
Jinak studuju právo v podnikání.

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly chudáček tvůj malý, to je hrozný. Doufám taky, že mu bude brzy líp a že to nebude nic váženého!!

bulinka
21. dub 2012

nečetla jsem celou diskuzy, ale jen k těm teplotám u zánětu středního ucha. Malej ho měl minulý týden, píchali mu obě ouška a teplotu neměl žádnou ani zvýšenou. Každé dítě to má jinak. Jediný co mu bylo, že se v noci budil s hrozným řevem a přez den nechtěl papat ani bumbat, pil jen mlíčko v noci

@marci81 držim palce aby to ouška nebyla a bylo to jen od zoubků

marci81
autor
21. dub 2012

@bulinka děkuji bulinko, žes napsala, taky doufám, že to jsou jen zoubky, uvidíme. Snad už je tvému malému líp!

bulinka
21. dub 2012

@marci81 malému se ulevilo hned po tom píchnutí, druhej den už opět řádil a spal moc hezky. Teď mu pro změnu rostou zoubky ☹