Má teplotu, rýmu, špatně spí. Zánět středního ucha?

marci81
21. dub 2012

Zdravím všechny maminky 🙂 Mám desetiměsíční holčičku a od pátku jí vyletěla horečka na 38 (měřeno v zadečku). Nasadila jsem nurofen, ale nějak zvlát se to nelepší, dnes odpo měla 37,6. Od toho pátku mi v noci hrozně vyvádí, stále se budí, v postýlce nechce spát, vedle mě v posteli taky ne, na mě chvilkama usne, ale stále se budí s křikem, nakonec jsem ji vždy uhoupala. Nad ránem zaspala. Přes den je to dobré, papá, hraje si. Včera měla i dost rýmu, dala jsem kapky Nasivin vhodné pro kojence, kapku ráno i večer a zlepšilo se to, dnes jsem odsávala jen jednou - přes vysavač. Občas se chytne za ouško, nevím, mám strach, jestli by to nemohl být zánět ouška nebo co myslíte?

diviska
21. dub 2012

@marci81 mě to přijde jako zoubky, to se taky děti chytaj za ouška.. pokud máš pochybnosti, tak jdi na pohotovost ( blbá rada, ale nic jiného mě nenapadá)

weri1
21. dub 2012

ahoj

malej měl 5 dnů 39,5 horečky, které neklesaly, taky se chytal za ouško, šli jsme k pediatrovi, poslal nás na ORL, že asi budou píchat, ale na píchání to nebylo, dostal kapičky a dobrý 🙂 jestli si nejseš jistá, zajdi v pondělí k dr.

marci81
autor
21. dub 2012

@diviska nj, uvidím dnešní noc jak se to vyvine, jestli bude zase vyvádět jak včera, tak ji tam určitě vezmu. Doufám, že to bude lepší. Nevěděla jsem co s ní, takový záchvat snad ještě neměla ☹ bylo mi jí tak líto

marci81
autor
21. dub 2012

@weri1 no my jsme právě byly min týden na pravidelné kontrole u pediatra a zmiňovala jsem se mu, že se malá občas chytne za ouška, ale to ještě neměla teplotu, tak na to říkal, ať se příležitostně na orl stavíme, teď mě mrzí, že jsem tam nešla hned.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 jestli se chytá za ouško, tak by to mohl být zánět středního ucha. zkus jí zatlačit před boltcem , před uchem na tu chrupavku, pokud nějak zareaguje, tak ji to bolí a má tam nějaký problém. Jinak záleží, jestli si Tvoje malá chytá na uči ji jindy? Naše Leilinka se tak uklidňuje před spaním. Ale to je takové mnutí, když to bolí, tak děti mají tendenci se spíš za to ouško tahat. Zajdi určitě k pediatrovi, ten Vás asi pošle na ORL , bez vyšetření se to jinak nepozná. Držím pěsti, ať malá moc netrpí. 🙂

sabuse1
21. dub 2012

@marci81: ahojky dcera měla tedy zánět 2x a pokaždý vysoku horečku - přes 39, ta klesla vždycky jen na chvíli po panadolu a pak zase vylítla dokud jí ouška nepíchli, u každého to může mít jiný průběh, ale myslím, že by měla vyšší teplotu...každopádně pokud se to nebude lepšit asi bych do pondělí nečekala a jela hned, pokud by to to ucho přece jen bylo tak se jí uleví a nebude se zbytečně trápit

diviska
21. dub 2012

@marci81 jak píše @sabuse1 tak mi právě taky nesedí úplně ta teplota, moje mamka si psala deníček a já měla zánět středního ucha asi 10krát jako dítě v vždy teploty přes 39. Ale tady na foru to asi nikdo z nás nevyřeší ani nevyléčí ..

llluckaaa
21. dub 2012

Mně horečka 38 naměřená v zadečku nepřijde zas tak moc vysoká, počítá se, že tam je o 0,5 stupně víc než v podpaží a já v tolika stupních ještě nurofen nenasazuji. Může to být i jen horečka k lehčí viróze a dítko se ti může budit, že se mu špatně dýchá.
U nás byl zánět ucha provázený několika prořvanými hodinami v noci s teplotou nad 39 a to jsme druhý den ráno vyráželi na pohotovost. Jo a taky mi při zánětu ucha dítě něchtělo skoro nic jíst a pít.

weri1
21. dub 2012

@marci81 a jak píše @llluckaaa taky bych nurofen nedávala, já dávám až je tak 38,3-38,5 po odečtu

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly zatahat jsem zkoušela a byla spíš jen nevrlá, nevypadala, že by jí to zvlášť bolelo. Ale jindy si na ouška nesahá, třeba jak píšeš kvůli uklidňování nebo tak, to ne.

@sabuse1 právě počkám jak to bude dnes v noci, dýl ji trápit nenechám. Ať jsem klidně na pohotovosti za hysterku, ale jde přeci o moji holčičku.

@diviska
@llluckaaa
@weri1 holky, mě doktor řekl, že když vidím, že se dítko trápí, že můžu nurofen dát i když není teplota kor vysoká, abych mu ulevila od bolesti, že když je ještě tak malé, neumí si samo říct. Já si taky občas vezmu prášek, když mě bolí zuby nebo hlava, tak jsem to tak brala. Ale nepřeháním to, samozřejmě. Dávám opravdu výjimečně. Ona opravdu moc plakala. Byla ubrečená už i ve čtvrtek přes den, ale to jsem to ješě neřešila, myslela jsem si, že má jen "svůj" vztekací den...Dala jsem až včera, když byla celá napuchlá, zapomněla jsem napsat, že měla ještě vyrážku kolem očiček, nevím z čeho a když se to sečetlo dohromady, tak vypadala jako hromádka neštěstí ☹

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 já si zpětně přečetla, že teplotu měla Tvoje malá jen zvýšenou, takže to zánětu středního ucha neodpovídá. Proti Nurofenu bych se nebránila přesně tak, jak píšeš, na srážení horečky se má dávat až při naměření 38,5 v zadečku a výš, na druhé straně od bolesti uleví, takže já také občas dávám malé třeba když se jí prořezávají zoubky a je nevrlá a bolí jí to.
Když to vezmu od těch jednodušších věcí, zuby se jí neprořezávají? (nevrlost, teplota..) Co jedla? viz vyrážka kolem očiček? u zánětu středního ucha by byla horečka a také pláč velmi usedavý, bolí to moc.
Kdyby se Ti zdálo, že se u malé rozjíždí nějaká nemoc, zajdi na pohotovost, nikdo Tě nebude mít za hysterku, u tak malého dítka radší víc opatrnosti než naopak.

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly no já jsem to právě nejdřív připisovala právě těm zoubkům, ale už jich máme 7 a i když dřív to taky nebyla procházka růžovým sadem, když se jí prořezávaly, tak takhle teda nevyváděla, ani horečku neměla, ale naopak mi nejedla, to byla klidně měsíc jen na mlíku. Zkoušela jsem se jí dívat do pusinky, ale moc ji nechce otvírat, nic moc jsem neobjevila. Jedna zvláštnost - chce jen teplé jídlo - tím myslím, že ani přesnídávku v pokojové teplotě mi nesní, ale ohřátou jo. Ne, že bych jí to dávala z ledničky, to ne 😉 Ale jindy to sní normálně neohřáté. Tu vyrážku připisuju tomu, že si pořád při jídle utírá pusinku a potom si protírá očička a ať se snažím jak chci, stejně tomu stoprocentně nezabráním. Ale už se jí to trochu zlepšilo, natřela jsem jí to mastičkou opthalmo-septonex. Jinak v jídle žádné zvláštnosti v posl době neměla.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 asi tady toho víc nevymyslíme ☹ však uvidíš, jestli je jí stejně, lépe, nebo hůř a podle toho se rozhodneš. Ať jste brzy fit 🙂

sayast
21. dub 2012

@marci81 dceri ted v pondeli pichali ucho. od soboty mela horecky (38,6-38,9 v uchu), kaslala, ryma. v nedeli 2x rekla ze boli ousko, ale byla hodna, neplakala, mackala jsem ji na nej, nic nerikala, tak jsem tomu nevenovala zas takovou pozornost. spala dobre, neplakala, v pondeli rano stale horecky, 3x rekla ze ji boli ousko,ale nebrecela, tak jsme pro jistotu jeli na orl a rozjety zanet stredniho ucha a pichani.. pak jsme sli na poslech a byl i zapal plic, ale to uz OT
kazde dite reaguje jinak, jestli se ti nezda, sla bych. radsi jit zbytecne nez vubec 🙂

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly ano, ale stejně moc děkuji 🙂

@sayast no teda! pořád si říkám, že vše moc řeším, ale prostě mi to nedá. Půjdu s ní určitě. Jestli bude plakat v noci tak hned zítra do nemocnice. Jestli bude v noci hodná, stejně ji nechám v pondělí vyšetřit na orl. Moc díky, že jsi napsala!

llluckaaa
21. dub 2012

@marci81 To bude nejlepší, když se na ní podívají na pohotovosti, oni poznají líp než my, co jí může být 😉
Já dávám nurofen nebo paralen dětem jen na horečku, jinak ne, ale tak to je každého věc...

leiladelly
21. dub 2012

@llluckaaa ani na prořezávání zoubků nedáváš? Já nemám moc ráda nějaké gely do pusy, takže spíš chladivá kousátk a při bolesti Nurofen.

leiladelly
21. dub 2012

@marci81 není zač, to ja jasné, že jsi z toho nervozní. Zajdi k pediatrovi, ten to vyřeší, eventuelně Vás pošla na ORL , bude-li třeba. To bude dobré, neboj se. 🙂

llluckaaa
21. dub 2012

@leiladelly No víš co, mně dítě spí hodně špatně už od 6 měsíců a budí se skoro každou noc tak 10x. Takže je dost těžké poznat, kdy ji bolí prořezávání. Kdybych jí dávala Nurofen po každé špatné noci, tak jich má několik do týdne 😒 Někdy bývá hodně ukňouraná i přes den, ale to se zas není co divit, když v noci pořádně nespí ☹

leiladelly
21. dub 2012

@llluckaaa Aha, tak to je jasné, to se poznat nedá a pak těžko dávat Nurofen. Nám se přávě prořezávají tři stoličky, malou to musí dost bolet, vidím, že tam má i hematom, ale nic neříká a je celkem hodná, ani moc Nurofen nedávám, jen když vidím takovou tu nevrlost a opakované buzení. Ale když to tak máš pořád, tak chápu, že nedáváš.
A proč se Ti malá tolik budí? Má to nějaký důvod?

llluckaaa
21. dub 2012

@leiladelly To kdybych věděla! Pořád si říkám, že to bude zubama, někdy se to trochu zmírní a vzbudí se třeba "jen" 5 krát. Je jí 15 měsíců a má 12 zubů, tak by to mohlo být tím. Na jídlo se určitě nebudí, už delší dobu je zvyklá v noci mléko nepít. Nebo tě napadá nějaký jiný důvod? S pediatrem jsme krom zubů nic jiného nevymysleli ☹

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa ano, já vím, jen jsem se chtěla poradit se zkušenějšími maminkami 🙂 většinou si tady na diskuzi hodně věcí najdu i o tomto jsem něco našla, ale ne tolik, aby mě to upokojilo..
S tím nurofenem se nechci hádat, já jsem taky na výživu a na vše kolem malé hodně opatrná to mi můžeš věřit. Dokonce bych se, co se týče výživy zařadila spíše mezi tabulkové maminky. Nedávám jí to nijak přehnaně, ale prostě, když vidím, že jí něco moc bolí a vím, že jí můžu ulevit, tak proč to neudělat. Samozřejmě se to nesmí přehánět, vím, že je to svinstvo. Čtu poctivě každý příbalový leták a navíc můj otec je chemik, takže mám školení i od něj...

marci81
autor
21. dub 2012

@leiladelly běhala jsem teď chvíli kolem malé, před tím mi spinkala a jak se vzbudila, tak plakala a měla hlad 🙂 uvidíme jaká bude noc. Každopádně fakt moc dík, jsem ráda, že si mám s kým pokecat 😉

@llluckaaa to je mi líto, že ti malá tak blbě spí! mě malá nespala první asi dva měsíce, co se narodila, to jsem jí měla na rukách noc co noc a byla to hrůza. Ale to fakt nespala vůbec a ani přes den tomu moc nedala. Dodnes nevím jak jsem to přežila. Teď už mi právěže spinká hezky, klep, klep. Budí se max. jednou na mlíko a to posl měsíc ani to moc ne. Takže minulá noc byla trochu šok a už noc před tím byla taková neklidná, vzbudila se a chtěla spát na mě, což nebývá zvykem, ale to jsem to ještě neřešila, říkala jsem si, že je ještě malá a má nárok na maminku. Ale včera mi už došlo, že ji asi opravdu něco trápí..Kéž by už byla větší a mohla říct.. ☹

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa jinak s tím nurofenem je to u tebe fakt něco jiného, když to tak čtu, to bych taky na tvém místě nedávala, když to nejde poznat, to je jasné

llluckaaa
21. dub 2012

@marci81 To ode mě nebylo myšleno nějak zle, i lékař by to takhle na dálku odhadoval těžko. Když dítě uvidí, může juknout do krku nebo do ucha a bude moudřejší. Já když nevím, tak to taky nejdřív prohledám tady, aspoň se něco dovím a na zbytek se pak můžu vyptávat doktora.
Ale dyk já ti to neberu, já sama nejsem dr., takže ani nemůžu pořádně vědět, jak moc ty prášky/čípky škodí nebo ne. Za sebe je prostě nedávám. Jak už jsem psala leiladelly, tak já pořádně ani u té malé nepoznám, kdy ji něco bolí, protože ona pláče fakt vydatně, tak jí nechci zase něco zbytečně cpát, když si nejsem jistá. Když se mi něco nezdá, letím k dr. a tam si poradit nechám a většinou jeho rady poslouchám 😉 Ono je to jiné u dítěte, které ti v noci normálně krásně spí a nezapláče ani přes den, to se ti pak lépe odhaduje, že se něco děje a dítě něco bolí.
Taky jsem zjistila, že jsem podle zdejších měřítek dost "tabulková" a snažím se dělat tak, jak odborníci doporučují 😉

llluckaaa
21. dub 2012

@marci81 To si přesně taky říkám - už jen chvilku, bude větší a bude mi moci říct, jestli jí něco bolí. To buď ráda, že ti pěkně spinká. Já jsem některé dny úplně vyřízená 😝 No snad to jsou jen ty zuby, jinak fakt nevím, ani dr. se nezdálo, že by jí něco bylo, tak snad je v pořádku 😒

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa to máš pravdu, určitě je to velký rozdíl. já si dovedu představit, jak musíš být unavená. Moc dobře vím, co to je mít uplakané mimčo. Emička byla hrozně uřvaná tak do toho půl roku. První dva měsíce nespala skoro vůbec a plakávala mi i přes den. Jediné co mi pediatr řekl bylo, že se to musí vydržet. Zkoušela jsem snad vše, různé kapičky, nahřívací polštářek, cvičení s nožičkama, speciální mlíčko proti kolice, masáž bříška, nošení, houpání...Postupně se to zlepšovalo s tím jak začala být samostatnější, ale byly to dost kolikrát nervy. Už jsem nevěděla z které do které. Ale poslední měsíce je to už fajn a já jsem tomu moc ráda, užila jsem si taky svoje.

marci81
autor
21. dub 2012

@llluckaaa úplně tě chápu, já taky pořád přemýšlela, když malá tak furt řvala jestli jí něco není a nikdo mi nedal odpověď. Bylo to hrozně na nervy. Člověk chce těm dětem pomoct, chce, aby byly spokojené a nechce, aby plakaly, co. No a když pláčou, tak to řeší, ale bohužel často není jak... ☹ určitě to budou u vás ty zoubky a brzy se to zlepší

llluckaaa
21. dub 2012

@marci81 Děkuji, snad ano. Já to taky zkoušela pořád řešit a hledala kde co, ale už na to nemám sílu ani chuť a v podstatě jen čekám, až to přejde. Když tu člověk čte, jak některá miminka spinkají, tak to jsou obrovské rozdíly. Mně za celých 15 měsíců ještě nespala ani jednou celou noc, asi tak 2 krát se probudila jednou, prvních pár měsíců párkrát za noc a zbytek už znáš ☹ Ale jinak je to holka šikovná 😉
S Matýskem jsem to měla jako ty, taky šílené začátky, ale postupně se to zlepšovalo. U Kačky mi to přijde spíš naopak 😒
Ty jsi od Kroměříže? Já z Holešova 😀

sayast
21. dub 2012

@marci81 zajdi, pro klid 🙂. me prave prekvapilo ze dcera tak hrozne nereagovala. nestezovala si tolik, spala celou noc az na obcasne vzbuzeni zachvatu kasle. sla jsem jen pro jistotu, protoze me jako dite pichali usi porad a od te doby spatne slysim, tak abych ji toho usetrila a bohuzel
to je to same s kaslem, tolik nekaslala, sla jsem na poslech jen pro 3. den vysokou horecku a rovnou zapal plic 😕

co se tyce nurofenu, julka hodne spatne zuby snasela a i detska rekla at ji ulevim nurofenem, klidne nekolik dni za sebou, jen pred spanim. davala jsem

a jeste co se tyce gelu na zuby, tak opatrne. me bolel zub, nekolikrat si to namazala-tak 2-3x ve vetsi vrstve 3 dny za sebou a poleptala si tim dasen a vnitrni tvar... zubarka rikala ze se to stava,i vyrobci to nepopiraji, protoze se spatne odhaduje mnozstvi atd. takze opatrne 🙂