Má teploty, málo pije, tlačí se zuby. Jde o 6. nemoc?

anty
2. zář 2011

Dobrý den můj devítiměsíční syn má od středy teploty 39,38, tlačí se mu zuby, ale dnes jsem byla u doktorky a ta říkala, že by se mohlo jednat o šestou nemoc, málo pije i jí, ulkidňuju se ještě tím, že ho kojím. Ale dneska večer měl i průjem, tak nevím je mi ho tak líto.

lukza
2. zář 2011

Ahojky tak vysoké teploty zničeho nic by naznačovali 6nemoci mi jí prodělali tedka syn měl 39,6horečku po dobu 3dní a pak nastala vyrážka ale jen trošičku ale co teda vím tak mě doktorka řekla že pokud by dostal prujem nebo zvracel tak mám hned dojít.takže pokud by měl prujem i v noci a třeba se zesiloval tak bych nevahala a šla na pohotovost přece jen pro jistotu a to že ti nebaští vubec nevadí hlavně musí pít to je nejduležitější.mě naštstí syn chtěl pít aji v noci čajíka jak měl ty horečky.jo a projistotu vysad všechny mléčné vyrobky ale kojit mužeš.přeji at jste brzo fit

ffiinnkkaa
2. zář 2011

Pokud jste navšítivili doktorku předpokládám, že vzala i moč (a tím vyloučila, že tam nic není) a vzala krev (a tím vyloučila, že to není bakteriálního původu) - čili, že je to vir. Šestá nemoc to být může, ale průjem jsme u toho teda neměli. To jestli je to šestá nemoc uvidíš za pár dní, kdy se osype a horečky ustanou. Jestli to spíš nebudou ty zuby - moje doktorka vylučuje, že horečka nad 39 je způsobena zuby, ale manžel když mu rostly, měl i čtyřicítky.
Každopádně bych hlídala horečku a pokud by to do tří dnů nestoupilo, šla bych k doktorce znovu. Přeju brzké uzdravení!

mkr
3. zář 2011

hlavně koj, to je důležité, malá měla střevní chřipku ve 13 m a to jsem jí jen kojila, nic jiného nechtěla, za chvíli z toho budete venku 🙂

bufina
3. zář 2011

@anty Může to být šestá nemoc, můj malej ji měl v 10ti měsících. Měl teplotu, jenom polehával a koukal do stropu nebo spinkal, jídlo moc nechtěl, akorát kojení. A jestli se mu tlačí zoubky, tak ten průjem může být z toho. Aspoň u nás byly zoubky doprovázeny půjmem. Jinak píšeš že teploty sou od středy, pokud je to ta 6. nemoc, tak by mu ty teploty měly už pomalu přestávat, tak nevím.... My to měli pá+so+ne a v pondělí vyrážka. Tak držím palce.