Makrodaktylie. Máte zkušenost?

myska17
13. kvě 2022

Ahoj maminky. Máme sedmiměsíční mimčo a narodilo se s velkým palcem a ukazováčkem na pravé noze. Nikde na netu o tom moc nepíší. Nemáte s tim někdo zkušenost. Mám pocit, že je to snad vzácnější než jakákoliv jiná vada.

ellii22
30. kvě 2022

@myska17 ahoj, naše dcera má taky makrodaktylii.. začlo to jít vidět asi v třech měsících jeden prst.. teď už nám to přechází na další… čeká nás první operace , nikde nám nedokázali ani pomalu říct co máme, ale pak jsem našla ústav chirurgie ruky kde dojizdime a tam nám budou dělat první operaci.
Jinak mas pravdu nikde se o tom moc nic nepíše 😔

myska17
autor
10. črc 2022

@ellii22 moc děkuji, že jsi se mi ozvala. Mohla bych tě poprosit o další informace? Kde budou vaši malou operovat,kolik jí bude, odkud jste? Náš má devět měsíců a teď jdeme na další kontrolu jen na ortopedii do Českých Budějovic. Jsme z jižních Čech. Malý má i bouličku na plosce a hodně buclatý nárt. Teď už má tu nožku o palec větší, než tu zdravou. Prý mohou být přidružené i jiné vady třeba na vnitřních orgánech. Vyšetřovali vám malé i to? Moc děkuji

nataliech
29. led 2023

Dobrý den, ráda bych se informovala a na internetu toho není opravdu moc ke zjištění. Čeká nás v březnu s dcerou první operace zvětšených prstíků - makrodaktylie. Jde o 3. a 4. prst. Pan doktor říkal, že by šlo prozatím pouze o odstranění měkkých tkání. Údajně se to do budoucna vrací a znovu zvětšuje a pouze jeden zákrok to nezachrání. Bylo by možné se s vámi nějak spojit? Dceři je 2,5 roku.