Malá kašle, má rýmu, chraptí. Poraďte

misala
6. pro 2011

dobry den, mam 3 mesicni holcicku, momentalne zijeme v londyne kde lekari nejsou tak uplne duveryhodny, vcera rano zacla moje mala strasne kaslat az tak jako ze chrchla ma strasny chrapot a rymu cely den problecela nechtela ani jist po 8 hodinach se najedla ale vse zvraci, tak ji ted davam najist jen malinko po troskach, plne kojim, dnes mi prijde ze nema silu uz ani brecet semn tam na chvilku usne, ale vypada to hrozive, byli jsme u doktora a ten mi rekl ze je to jakoze dobry a at ji ani nedavam lek a jen at ji pozoruju, ale ja myslim ze to ma az na pruduskach kdybz umela mluvit tak ma takovej ten chrapot jak ani mluvit nemuzete, mate nejakou radu nebo takprosim

jop
6. pro 2011

@misala pane bože a nemůžete zajít k jinému doktorovi?? Jako když 3 měsíční mimi zvrací a chrchlá až běda, tak to teda není v pohodě a rozhodně to vyžaduje nějakou léčbu. Co je to tam za doktory?? Těžko radit, když ziješ v UK a tam asi ani nemají stejné léky jako v ČR ☹ Na tvém místě bych se dožadovala ošetření třeba v nemocnici nebo změnila doktora, co já vím, jaké tam máš možnosti, ale třeba aspoň za peníze ji musí někde kvalifikovaně vyšetřit, ne??

misala
autor
6. pro 2011

jj oni ji vysetrovali ale pry je moc brzo na nejakou lecbu . ono tady cele lekarstvi je k nicemu. jeste dneska jdu k jinemu doktorovi ale myslim ze nepochodim ani tam, je to vsude stejny. ja tady mam libenar kapisky odsavam nosanek snazim se zvlhcovat vzduch, mam mukosolvan sirup tak ji zkousim davat ten, dneska uz nezvracela ale myslim ze ji tn krcek tak boli ze nemuze ani poradne zabecet nic.

jop
6. pro 2011

@misala Libenar jsem ti chtěla taky doporučit, je to určitě fajn, našemu malému to při nachlazení dávám a je to dobré. Já teda nevím, ale kdyby toho doktora bolelo v krku jak blázen, kašlal a zvracel, to by si taky nedal žádný lék a čekal, až to přejde?? Nechápu 😠 Doufám, že jinde pochodíš líp.

jetynka
6. pro 2011

Nooo mi se to taky nelíbí ani trochu a má horečku???to jestli jo nebo ne to je docela důležitý ukazatel, pokud ano tak bych to řešila akutně, ať nemá bobek ještě zápal plic, i když to může být cokoliv od bronchitidy přes laryngitidu konče angínou.

jetynka
6. pro 2011

A to zvracení je podle mě z hlenů které neumí vykašlat a ty jdou do žaludku a v kombinaci s jídlem a pitím dělá pak neplechu. Může mít i průjem s příměsí slizkého hlenu tak se nelekni.

laurapa
6. pro 2011

Ono to není až tak nenormální, ten lékařský postup. 3měsíční miminko se těžko dá nějak léčit na kašel a rýmu, i tady v Čechách mi (velmi dobrá) pediatrička doporučuje prostě počkat, až to přejde, spíš než cpát do míma nějakou chemii (ostatně pro tak malé dítě je máloco vhodné). Pokud normálně vykašlává, tak nic moc jiného než nějaký přírodní sirup a odsávání a libenar dělat nejde. Tím, že kojíš mu dodáváš maximum protilátek, přeju pevné nervy, je to hrozný pohled na plačícího nešŤastného drobečka, chápu tě.

januzza80
6. pro 2011

@misala Ahojky Miselo,ziju v Uk jako ty.Byt tebou tak s ni jit rovnou na pohotovost nebo do nemocnice.Bohuzel Gp je nekdy des bes,ja nastesti mam dobrou doktorku a pro meho syna,kteremu predepsala ve 4.mesicich na inhalovani nejakou masku,prave na tento problem.Kaslal a mel to na pruduskach a ta maska mu moc pomohla.Je skoda,ze jsem to uz vyhodila nedavno,mohla jsem vam napsat nazev toho leku.Jinak co muzu poradit,tak hodne tekutin(vodu)a jinak s ni radeji bez na tu pohotovost,tam ti vice poradi.

januzza80
6. pro 2011

@misala Jo a jestli ma rymu,tak hodne odsavat z nosu ty hleny.

sussanah
6. pro 2011

@misala souhlasim s @laurapa , resime totiz momentalne uplne stejny problem ☹ Zaclo to pred tydnem, chytl to od starsiho. Presne jak pises, chrapot,blinka hleny, ryma ze se sotva nakoji. Jeden den mel i zvysenou teplotu, tak jsem volala dr. Rekla mi, ze at zatim nic nedavame, ze pro kojene deti je nejlepsi MM a pokud nema horacku, tak je to ok. Jen pravidelne vykapavat Libenarem (fyziologicky roztok s NaCl) a odsavat odsavackou na vysavac, at se mu to neusazuje v dutinach. Pokud by se to po 2dnech nelepsilo nebo zhorsilo, tak okamzite prijit. ALe po dvou dnech teploty presly, chrapot taky, jen ryma se ho drzi ☹ Ale taky jak pises, prvni dny uplne silene moc spal,kojil se spis po mensich davkach, jinak blinkal ale dalo se to zvladnout.
Dala bych tomu 2-3dny, kontrolovala teplotu, ale nic na teplotu (paracetamol) bez dr bych nedavala. POkud se to nezlepsi nebo zacne horecka, tak upalovat do nemocnice. Drzim palce, je to o nervy s nachlazenym miminkem 😖

maruja
6. pro 2011

@misala souhlasím s @sussanah ještě bych dala postýlku nabo matraci do zvýšené polohy a zvlhčovala vzduch. Pevné nervy

maruja
6. pro 2011

@misala jo a když to měla malá tak mě ještě doktor radil před kojením dát si jí na kolena ona leží na bříšku a tak jako jí poklepávat na zádíčka a ty hleny se tak uvolní. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně

sussanah
6. pro 2011

@misala ano ano, jak pise @maruja zvlhcovani vzduchu je taky dulezite, na to jsem zapomnela, protoze mame latkove plinky, ktere tu visi porad, tak mi to nejak nedoslo 🙂

misala
autor
6. pro 2011

dekuju moc vsem za rady kdyz ona vzpada tak strasne ze mi to nahnalo strach