Malá má asi potničky. Co na to?

pessy1
12. črc 2007

ahojky,malé se udělaly pod krčkem boláčky, vypadá to jako uhráčky.asi to jsou potničky.Co na to?

zevina
12. črc 2007

nám v lékárně poradili kalciovou mast, ale my jsme podstatně starší, raděj bych se přeptala vaší mudry, co ona na to 😉

matysi
12. črc 2007

Já je u malého neřešila. Měl jich spousty, na preventivní prohlídce doktorka řekla, že ano, že jsou to potničky, ať to necháme být. Takže jsme je ničím nepotírali a zmizely taky...

akcul
12. črc 2007

Já jsem slyšela, že na potníčky pomáhá černý čaj, který to vysuší nebo heřmánek, ale osobně to vyzkoušené nemám. 😉

kocurek
14. črc 2007

Nejlepsi je hermankova koupel 😉

iwca
17. črc 2007

Nám doktor doporučil potírat slabím odvarem z heřmánku, ten ale opravdu hodně vysouší. Pak ještě pomáhá potírat převařenou vodou. Dělám to před každým kojením . Je to znát a v těhlech vedrech to mimi i osvěží.

berynka
17. črc 2007

Ahoj, my řešíme stejný problém. Málá má už krček skoro do krve... to vedro jí dodalo ☹ . Zdá se mi, že je ale zbytečné to čímkoli máčet, protože ta kůže je dost natěsno a aby to vyschlo je nemožné, stejně tak se snažit jí to vysušit. Pořád zvedá ramínka a ty místa si schovává.

iza
18. srp 2007

ahoj holky..tak máme asi potničky na tvářičkách..poradíte co na to?

bea06
18. srp 2007

Potnicky zmizi po par dnech jen musi byt misto suche..

iza
18. srp 2007

bea děkuju,ale jak docílit suchosti? má je na tvářičkách..tak nevím... 😕 😕

seymi
18. srp 2007

Jo v porodnici nam rikali potirat lihem, ale to byly potnicky treba na rucicce, na tvar se mi zda divny mazat lih, ale ten to vlastne vysusuje.

iza
18. srp 2007

a myslíte že to jako pálí?když se to potírá lihem... 😖

seymi
18. srp 2007

jo koukam, ze uz jsi to cetla. No myslim, ze tim lihem to misto vysusis a ono se zahoji. Ma teda v porodnici ucili ten bilej kloboucek vatickou s lihem strhnout, ale me to moc neslo a myslim, ze ji spis bolelo, jak ji tam tou vatou dru 😀 no prezila to a ted je OK

bea06
18. srp 2007

Nedavej ji nic vazne ji to zmizi moje to miva taky a v lekarne mi rekli at ji nic nedavam ze miminka maji delikatni kuzicku.Otiram ji hadrovou plinkou ta asorbuje dobre

valsik
21. srp 2007

ahoj holky, ja jsem na potnicky nic nedavala a to byla v tech vedrech osypana, az byla opravdu nehezka. Jen jsem ji otirala vlhkym hadrikem. Jakmile se ochladilo, zmizelo to samo. Lih podle meho strasne vysusuje a ja sama bych sebe lihem nepotirala. Drzim palce!

smoulinda
21. srp 2007

Ahojík 😉
Tak my jsme měli potničky po tvářičkách a taky za dva dny zmizeli. Horší je, že je má Katy i za krkem a to od narození a těch se né a né zbavit ☹

macanet
21. srp 2007

My máme na potníčky napsanou mast od doktora, konečně se jí všechno ztrácí, ale musí se natírat jen boláčky a v tenké vrstvě, mast se jmenuje:DEX-LEN a stojí u nás 39,- a je namíchaná přímo z lékárny.

iza
23. srp 2007

Ahoj holky, tak jsem včera u pediatra nadneska problém potniček a dr nám předepsala kalciovou mast(dělají ji v lékárně) a fakt to zabírá..má se mazat 2x denně....
JO jinak prý potírání lihem se rozhodně nedoporučuje(prý je to zastaralý názor...hrozně vysušuje kůži..)

pavla80
24. srp 2007

ahoj holky tak naše malá měla taky potničky ptala jsem se naše doktorky a ta mi poradila zasyp se sírou ten prý dezinfikuje aby se tam nemohla třeba dostat nějaká infekce.Tak nevím každá doktorka radí něco jiného 😉 naštěstí moc těma potničkama netrpí tak to nemusím řešit 😉 tak ahoj

carlisse
24. srp 2007

mě doktorka poradila otírat potničky ophtalem...🙂

bara_d
26. srp 2007

Ahoj děvčata, malé napotničky dávám Holtův krém. Sice potom smrdí 😝 jako po uzeném salámu, ale pomáhá.

nytri
26. srp 2007

my máme od doktorky předepsanou pastu Pevaryl

zuz11
21. dub 2008

enciatko • 1d • 3. prosinec 2007 v 16:58
Ahoj holky,
neviem, ci aj vas trapia potnicky, ale myslim, ze je to jeden z najcastejsich problemov miminiek. Moja mala ma necelych 5 tyzdnov a uz vyse tyzdna ma hromadu potniciek, ze to vypada vazne blbo.
Nemate nejake rady, ako sa toho zbavit????

paolin • 1d, 38tt • 3. prosinec 2007 v 17:04
na prcine nebo vsude? zkus mimi nechavat casto rozbalene, prikryte rucnikem-pokud by mu mela byt zima.
syn se narodil v cervnu do veder a potnicky vypadaly opravdu udesne ☹

lenciatko • 1d • 3. prosinec 2007 v 18:02
Potnicky ma prave len na hlavicke, tvaricke a hrudi, kusok na krku pod vlaskami aj vzadu.

iza • 1d • 3. prosinec 2007 v 18:06
na potničky je bezva kalciová mastička-předepíše ti jí mudra a mají ji v lékárně..
jinak tady o tom už byla diskuze tak mrkni taky tam :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

protea • 1d • 4. prosinec 2007 ve 21:08
Ahojky,
podle mých zkušeností potníčky zmizí samy tak za dva dny pokud ne tak to potníčky nejsou ale nějaká vyrážka nebo ekzem.

ina.b • 1d • 5. prosinec 2007 v 08:52
Ahojky. Naší holčince se taky dělají potničky v obličeji, krčku a hlavně okolo uší a na okrajích hlavičky. Mívá to hlavně z čepice, kterou dáváme na ven (trochu se v ní zapotí). Používám na to dětský zásyp Aviril, který potničky vysuší a za chvíli jsou pryč 😉

natalie77 • 1d • 5. prosinec 2007 v 11:27
AHoj, nám doktorka poradila toto: uvařit silný vývar černého čaje a odličovacím tampónem potírat a do 2 dnů bylo po potničkách 🙂

elly • 1d • 5. prosinec 2007 ve 12:41
Potirej to Bepanthenem 😉 ten zabira na vsechno..i na skrabance atd druhy den je po potnickach 😉

hanulinek • 5. prosinec 2007 ve 20:44
Ahoj! I když je to nyní v tomto období těžké, hodně větrej. Kromě různých mastiček (Bepanthen, kalciovka, Bebe Klorane, pytlíky černýho čaje, apod.) to chce čerstvý vzduch. Taky jsme s tím v létě bojovali a jakmile se ochladilo, měli jsme pokoj.

natty88 • 10. prosinec 2007 v 15:54
Ahoj! Máme 4-týdenní holčičku a už týden má potničky. Od doktorky máme nějakou mastičku, ale moc to nezabírá. Vlastně ani nevím, jak často jí to mám mazat, tak to mažu jen jednou denně, stačí to? Poradí někdo? Předem díky.

marinka • 1d • 11. prosinec 2007 ve 14:56
holky, a jak ty potničky vypadají? Anička má asi týden plné čelíčko takových maličkých bílých pupínků, trochu jí to jde i na tvářičky a když pláče nebo tlačí, tak se jí sem tam udělá červený flek, ale jinak to je bílé. To asi potničky nebudou, co? Nemáte s tím někdo zkušenost?

gabca1 • 1d • 11. prosinec 2007 ve 21:39
marinko - to máme občas taky, když sním něco špatného, třeba rajče, mandarinky. Dáváme Infadolan na radu lékařky, je bez předpisu. Pomáhá nám a všechno i na potničky. Je super. Určitě ho vyzkoušej. Potřu to max. 3x a je to fuč.

marinka • 1d • 12. prosinec 2007 ve 14:15
gabčo, děkuju ti moc za radu, já jsem podezírala mandarinky, furt jsem si říkala, jestli je mám nebo nemám jíst, asi jsem tušila, že se z nich osype chuděrka 😖. Už volám manžovi, ať koupí ten Infadolan, až půjde z práce 🙂

jandalinka • 1d • 15. prosinec 2007 v 11:44
Tak nás se už potničky drží týden a ne a ne zmizet ☹ Nejdřív jsem používala Bepanthen,nic moc a teď máme 2dny kalciovou mastičku a spíš došlo ke zhoršení,tak nevím už.Nechci zase přecházet na další 3.mastičku,zase se říká,že střídat mastičky spíš uškodí,ne! 🙄 Tak to by mě zajímalo,za jak dlouho po nanešení přípravku mám očekávat výsledky?!

miila • 1d • 16. prosinec 2007 v 08:03
Ahoj, v porodnici doporučovali slabý roztoj hyepermanganu ( fialová voda)a potřít ty postižená místa, je to dezinfekce, vysušuje, nám to celkem pomáhá.

marinka • 1d • 16. prosinec 2007 v 08:35
jandalinko, nám na potničky pomohla měsíčková indulona, tu si holky hodně pochvalují i různé jiné kožní problémy..
Jo, a na tu vyrážku na obličeji mi dr. nakonec napsal Holovu mast a pupínky byly pryč po prvním použití 🙂

jandalinka • 1d • 18. prosinec 2007 v 15:03
Tak dnes nám dr.napsala na potničky jarišovu vodu(doufám,že jsem napsala správně)a Imazol mast,tak uvidím,zda konečně pomůže.Jinak už se nám potničky rozlezli i na krk a zádička,tak snad už budem do vánoc bez potniček ☹
Jinak Holova mast-to slyším prvně,co je to za mastičku?!Jinak jestli ani Imazol nepomůže tak jdu fakt na tu indulonu.Jak se říká:nejlepší je to,co skoro nic nestojí a pomůže víc,než nějaké drahé "moderní"preparáty. 😅

liby1 • 1d • Dnes v 09:31
potíráme potničky heřmánkem a doktorka říkala, že zmizí samy, ale nechce se jim, máme je už týden a spíše se v obličeji rozlízají víc a víc, hlavně když malá křičí, to celá zrudne a ještě více ji to vyleze
vyzkouším ten Bepanten, doufám, že zabere

kacka79 • 1d • Dnes v 18:37
S odstupem času mohu potvrdit, že ná pomohlo jen počkat a méně oblékat. Filípek je občas měl cca do 6 měs, od té doby už nikdy..

mkr
22. dub 2008

tak my máme potničky hlavně když se razantně změní počasí a dr. nám poradila, abysme to mazali lihem, vysuší se, pomáhá to

petanah
26. dub 2008

mi poradila doktorka mazat potničky líhem.. vysušilo se to a zmizelo to..

vendy01
27. dub 2008

Ahoj, náš Filípek měl potničky už v porodce, protože tam měli strašně přetopeno. Dělali jsme mu koupel v řepíku a potničky, který už byly "zralý" jsme ztrhli a ošetřili lihem. 🙂

janazzz
27. zář 2013

Holky, jak dlouho měly vaše miminka potničky? Já mám 2,5 měsíční miminko a má je už asi 2 měsíce, pořád těch stejných pár pupínků na nose. Jsou bílé, vystouplé, jako uhry, jsou to vůbec potničky? Ale nijak ho nesvědí, nejsou zarudlé.

zdenikmar
21. únor 2014

jak na potničky,malýmu je 5 týdnu a má úplně plné tvářičky,dr.nám předepsala mast a koupat v heřmánku,děláme tak už týden a žádné zlepšení-je vůbec možné mít v zimě potničky,dcera byla v srpnu a nikdy jsme je neměli...

whiskey007
21. únor 2014

myslím, že nejlepší je Sudokrém 🙂, mám pomáhá teda skvěle 🙂

katcha77
26. kvě 2015

mně kamarádka z tropického ria poradila kukuřičný škrob tupkat na tvařičky jako pudr a fakt to pomohlo 🙂

bleibina
20. čer 2015

Nám pomáhala mastička Bepanthen, která je super i na opruzeniny 🙂