Malá ublinkuje od 4. měsíce. Měly jste podobný problém?

beruska1979
12. dub 2008

Dobry vecer maminky,

Moje ctyrmesicni holcicka zacla ve dne ublinkavat po papani. Je plne kojena, ale posledni dobou zacala pres den u prsa plakat a trhat se. Pije max 5 minut a pak spusti. Place dokud ji od prsu neodstavim. Hodne hlta, tak to muze byt pro to, ale drive pila vzdy alespon 10 min z jednoho prsu a pak jsem ji jeste dala napit malinko z druheho. Zacala takto zlobit asi pred tydnem. Nekdy se ublinke az treba hodinu po papani a nebo kdyz se moc smeje. V noci pije dobre a neplace.
Mely jste podobny problem?
A jeste jsem zpozorovala, ze ji kazdy vecer hodne zcervenaji tvaricky, ale teplotu nema. Ze by zoubky? 😉

gangulienka
12. dub 2008

tak to ako by si pisala o mojej Tamarke. jej to zacala ked mala 3 a pol. mesiaca. Isli sme k dr. a ma tichy reflux. Odporucila nam Nutriton davat pred kojenim.

sivocka
12. dub 2008

beruska a nedostala si nahodou menstruaciu? mne sa toto stalo, ked som prvykrat dostala po troch mesiacoch od porodu...myslim, ze sa pricucol a odpojila aj niekolkokrat pocas papania....dievcata mi potom popisali, ze to mliecko ma vtedy horkejsiu chut a ze to preto....
a to ublinkavanie my mame od narodenia doteraz...uz som z neho zufala, pretoze aj ked sa vychystame von, maly sa mi ogrcka a prezliekame sa nanovo...on grcka ked sa s nim hybe a aj ked kludne lezi....na reflux vraj existuje zvysena poloha, no nam teda nepomaha ani ta.... ☹

GANGULIENKa, prosim ta a ako podavas ten Nutriton pred kojenim? ja som sa na to lekara pytala, a on mi nevedel poradit, lebo ze to by som mu musela dat flasu...coho sa teda bojim, aby si neodvykol od prsnika....
a pomaha vam to?
dakujem

marcim
12. dub 2008

Ahoj berusko.
My máme podobný problém,ale už od narození.Teď bych řekla,že čím je starší,tak se to zlepšuje.Ale stejně pořád ublinkáváme.Klidně to na mě hodí i po hodině a půl nebo když si spolu hrajeme.Řeším to tak,že při kojení se snažím aby byl ve zvýšené poloze.Nemačkat bříško a opatrně dát odkrknout.Nutriton se taky dává,ale asi bych to nejdřív konzultovala s Dr.A nemůže to být třeba tím hltáním??Že třeba napolyká více vzduchu a tlačí ji to??
Je možné,že máte skutečně reflux jícnu,ale je zvláštní,že se to projevilo až po 4.měsících.Určitě bych se alespoň třeba telefonicky domluvila s Dr.

gangulienka
12. dub 2008

davame to lyzickou. Podla toho navodu co je tam mi z toho vzbikne taka zelatina ze sa to da dobre lyzickou podat a bez chuti je to malej to nejak nevadi. Pred kojenim dve tri lyzicky potom kojim a asi tak v polke kojenia dam este jednu dve lyzicky, niekedy ked pije kludne ani uz nedam. Nam sa to dost zlepsilo, niekedy su aj dva dni v klude vtedy ani Nutriton nedam.

marcim
12. dub 2008

Gangulienka a do čeho to ředíš?To si odstříkáš mlíko,nebo do převařené vody?

gangulienka
12. dub 2008

ja do prevarenej vody, ale moze sa to aj do mlieka

marcim
12. dub 2008

Taky jsem už byla nalomená,že to koupím,ale právě mám strach,aby to chtěl.Ono to stojí dost peněz.A prosím tě na jak dlouho ti vydrží ta krabička?

beruska1979
autor
12. dub 2008

sivocka: menstruaci jsem jeste nedostala, ale zacala jsem poradne jist. Pred tim jsem si dovolila pouze ryzi a brambory 😒, protoze mala mela silne koliky. Je mozne, ze mleko zmenilo chut. Nevim... ale reflux od narozeni nemela. Ublinkavala opravdu zridka, az ted se ji to "rozjelo". K doktorce jdu za tyden na beznou kontrolu, tak se zeptam. Vazila jsem dceru minuly tyden a za tyden pribrala 210gr, coz je slusne. Pred tim na vaze trosicku zaostavala, ale to bylo urcite tim, ze jsem skoro nic nejedla a mleko nebylo asi moc vyzivne. O nutritonu jsem take slysela, uvidime co rekne doktorka. Kojim taky ve zvysene poloze, postylku ma vyvysenou, akorat to odrihavani je slozitejsi. Vetsinou si krkne, kdyz ji posadim, jinak ne... 😒

sivocka
12. dub 2008

a vie ti to babetko spapat? vidim ze ma tri mesiace, soro ako moj....my sme teda este nic hustejsie nepapali a vodicka lyzickou sa mu nepacila, sklebil sa ako keby to bol jed

beruska1979
autor
12. dub 2008

marcim: a taky jsem si vsimla, ze nekdy ublinkava uz pri piti. Nevim, jak bych to mela popsat, ale obcas ji mlicko vytece i po polknuti, pak se vetsinou zakasle

gangulienka
12. dub 2008

ono to stalo okolo 280 SK a davam 2 odmerky na jednu davku (ale aj tak ju celu nezje) ja neviem kolko to vydrzi lebo ako som pisala niekedy aj dva dni to nedam ked vidim ze jej je dobre, Ale podla mna na mesiac to musi vydrzat aj viac asi...Celkom v pohode to spapa tie dve male lyzicky nie su az tak vela, da sa to v pohode. Niekedy spekuluje a vypluva to ale nakoniec to do nej natlacim 😉 inak na recept je to lacnejsie ale ja som to najprv kupila a az potom isla k doktorke a ona by mi to predpisala

marcim
12. dub 2008

Berusko
jo tak to znám.Přímo od prsu z pusinky teče mlíčko.To se nám taky stává.Bylo mi řečeno,že to je tím,že mimi ještě nemá úplně vyvynutý jícnový svěrač a vlastně mu to vyteče zase zpět-ven.Že to cítí,jako když tebe pálí žáha.
Ale přírůstek za týden je moc dobrý,takže i tak dostane to co potřebuje.Píšeš,že jsi změnila stravování a to si myslím,že je ten vyvolávající podnět.Dáváš něco na koliku?Třeba Sab nebo BabyCalm?

beruska1979
autor
12. dub 2008

a taky vam miminko u kojeni tak plakalo? (ve dne) odtrhne se a zacne plakat

marcim
12. dub 2008

Gangulienka já myslím,že u nás to na recept není,ale nejsem si úplně jistá.

beruska1979
autor
12. dub 2008

marcim: ted uz ne, ty priserne koliky ji nastesti uz presly. Sice jeste tlaci a krouti se, ale uz u toho tak hystericky neplace. Davala jsem ji kapicky z fenyklu Babyphene, ty celkem zabiraly a pila jsem fenyklovy caj. Akorat jsem to moc prehanela a misto tri salku jsem pila litr denne a mala dostala prujem 😒 Ted uz s kolikama nebojujeme, tak muselo prijit neco jineho 🙂

marcim
12. dub 2008

Berusko,někdy když má bolení tak taky pláče.Nebo se začne tak strašně prohýbat jako luk,kope nožkama,že to jsou docela boje,aby zase chytil.Mlíčko mi stříká na něj a oba jsme mokří.

beruska1979
autor
12. dub 2008

Dcera mi ale place pri kazdem dennim kojeni, vzdy po 3-5 min. Ach jo, asi ji to chudinku musi hodne trapit

gangulienka
12. dub 2008

ano presne tak plakala, v noci nie. Som sa na to pytala dr. a ona povedala ze v noci pije ovela pomalsie a kludnejsie a preto sa to mliecko az tak nevracia spat a okrem toho je stale v takom polospanku ze aj ked sa trosku vrati tak si to moc neuvedomi. Ja davam aj sab lebo aj ked je zaplynena tlacia tie plyny na zaludok a zase to len sposobuje to ze to mliecko sa vracia spat.

gangulienka
12. dub 2008

musi to byt strasne mna tiez pred porodom palila zaha, kolko krat mi aj do placu bolo 😝

beruska1979
autor
12. dub 2008

to jo, chudinky male. Snad uz to brzy prejde. Tak nevim, jestli mam skocit koupit ten nutriton, nebo se nejdrive poradit s doktorkou, jdu tam ale az za tyden....

marcim
12. dub 2008

U nás zabíra BabyCalm.Zdá se mi,že zabírá líp než Sab,ale to to záleží na každém mimi.Dávám ho už od narození,protože koliky nás trápí už z porodnice.Před každým pitím.Je tam psaných 10 kapek,ale já dávala tak 5-8.A docela se po tom to bříško uklidnilo a tolik se netrápí.Teď se mi zdá,že po 4 měsíci se to začíná trošku uklidňovat.I to ublinkávání sice pořád je,ale né už tak moc.

marcim
12. dub 2008

Berusko,tak jí zkus jenom zavolat,ona ti určitě řekne,co dál a nemusíš za to vysolit hned 30,-