Malou bolí bříško a nekaká, i když pije umělé mlíčko

misellll
23. říj 2009

Ahoj holky mám dotaz.Malou strašně trápí bříško,to už jsem psala do jednoho tématu.A nervama jsem stratila ze dne na den mléko.Musím malé dávat UM.Jediné co mi papá je Beba sensitiv.Ale problémy s bříškem se nevyřešily jsou možná i horší.Ale hlavně co mě trápí je to že nekaká.Vím že děti co jsou plně kojeni nemusí kakat až šest dní,ale jak je to s dětmi které jsou jen na UM?Poraďte prosím.Děkuju předem za odpovědi

eimmy
23. říj 2009

ahojky, já děti nemám ale kamarádka měla s malym něco podobného... a doporučuju zavolat k doktorovi říct mu situaci a podle toho to řešit.. může to mít několik příčin ale nejlepší je opravdu se poradit s odborníkem.. každé dítě je jiné

evuse
23. říj 2009

Přesně tak, poraď se s doktorkou, už jsi z toho tak dost vystreslá a ještě zkoušet nějaké domácí rady, když vlastně přesně nevíš co malé je.
Obecně při změně mléka určitě je možné, že třeba ze začátku nebude kakat, nebo jí bude bolet břicho, protože jí to mlíko nevyhovuje. Ale fakt jdi radši k doktorce.

germik
23. říj 2009

Misellll, to že nekaká može byt fakt sposobené prechodom na UM,my sme zo začiatku kakavali 1xtýždenne,doktorka vravela že to može byt aj dlhšie a je to v poriadku ak sa babatko cíti dobre a nič ho netrápi... Kludne možte mat trojmesačnú koliku,my sme sa s nou tiež potrápili, zmiernit to možu masaže,cvičenie, kvapky Baby calm alebo Sab simplex, probiotika....atd..Ale v prvom rade by som určite aspon zavolala doktorke, ktorá tvoje babatko pozná najlepšie a odborne ti poradí

misellll
autor
23. říj 2009

germik,naše doktorka už tam ale dnes není,není to dlouho co nekakala.od včerejška,to kakala,ale po glycerýnovým čípku.včera byla,ale ještě na půl kojena,měla zácpu tři dny.Malá strašně trpí na prdíky vážně moc takže se stále kroutí a pláče,ale zatím mi nepříjde,že by to po UM plakala vic nebo se vic kroutila,jen jsem chtěla vědet jak dlouho děti po UM nemusí kakat.Děkuju za odpovědi

kaleilah
23. říj 2009

misellll, a kolik je malé? A zkoušeli jste nejdřív nějak podpořít peristaltiku? Teplá vana, pokrčování nožiček, polohy na bříšku, masáž bříška...? Po UM by se mělo kakat pravidelně a denně, max. obden, většina dětí má stoličku i víckrát denně. A jak dlouho je na UM?

misellll
autor
23. říj 2009

kaleiah:malé je dnes přesně tři měsíce.Umělou už párkrát za den měla dřív měla jsem problémy s kojením,že jsem občas měla málo mléka.ale vždycky se do druhého dne vykakala.od včerejška je na UM a ještě stále nic

kaleilah
23. říj 2009

ve třech měsících by měli přestávat i koliky. A jiný mlíko jí nesedí? Jestli nekakala od včerejška, tak to tak strašný není, ale opravdu bych s ní začala pravidelně cvičit, aby se ty střívka rozhejbaly. 😉

germik
23. říj 2009

misellll,s kakaním sme mali zmenu presne nejak na prelome 3 a 4 mesiaca,začala mi po dlhšom čase vtedy znova kakat tak 1x do týždna /dokina vravela,že v tom období nejak dozrieva celý tráviaci systém a dietatko zažíva velké vnútorné zmeny 😕 A to že nemala stoličku len 1 den predsa nie je tak strašné, myslela som že je to dlhšie,asi je to tým že od včera je čisto len na UM 😉 vela príspevkov k tejto teme,napr. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... alebo https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
A v pondelok by som šla k doktorke

kubaka
23. říj 2009

zkus probiotické kapky Biogaya - najdeš je na mimibazaru. Osadí střevo lactobacilem - jsou neškodné. Ale spíš se hlavně uklidni, na dítě se může přenášet taky tvůj stres. Když dva dny nebude kakat, nic se neděje. Nefixuj se tak na to kakání 😉 hlavně se porad s doktorkou, jak píšou holky a klííídek.

sabuse1
23. říj 2009

misellll: taky jsme měli takový trápení, při přechodu na UM jsem nejdřív zkusila Nutrilon a hrůza, teď pijem Bebu sensitive a vyhovuje zatím nejlíp. Co ale zabírá úplně skvěle je švestková šťáva, dělám jí fenyklový čaj a naředím to trochou tý švestkový šťávy - kupovala jsem HIPP, teď máme domácí a zabírá 100%. Ale dávala jsem jí až od ukončeného 4.měsíce tak se radši zeptej dr.jestli jí to můžeš dát

misellll
autor
23. říj 2009

moc vám všem děkuju za rady příjde mi že se z toho nikdy nevymotáme a malá nebude nikdy spokojená

ksivcova
23. říj 2009

prosim o radu.moj maly ma 3 mesiace a viac ako 600ml UM donho nedostanem,ma reflux tak mliečko musi byt zahustene.Ked sa narodil mal 2950 priberal tak cca 1kg za mesiac no teraz pije menej ako ked mal dva mesiace.Ked sme boli pred mesiacom v poradni tak važil 5150 aky na to mate nazor?????

morgan
23. říj 2009

miselll na prdíky a kakání je fakt úplně nejlepší to cvičení nožičkama, a neboj se toho, chce to opravdu zacvičit 😉. A jinak zkoušela jsi rektální rourku? My jsme na ní byli docela dlouho, protože malej trpěl prdíkama až někdy do 6-7 měsíců a měl ještě i zácpu, takže nám mnohokrát pomohla...

eldenisa
23. říj 2009

Mimísci na UM by měly kakat 2krát deně.Naše je vždycky po ránu a k večeru 😎 Pokud ti na ty prdíky nezábírá absolutně nic tak jako nám (málá histericky ječela po každém krmení) přídávej jí do UM mlíka vývar z fenyklu nebo fenyklový čaj.A pokud je na UM měla by čaj pít častěji jelikož UM hodně vysušuje takže jí klidně dávej ten fenyklový.Po čase to začne zabírat a nebude to taková katastrofa.Jo ještě tě něčím uklidním ve 3. měsíci to obvykle končí 🙂 😉

palenda
23. říj 2009

miselll - úplně chápu, jak se cítíš, když píšeš, že ti přijde, že se z toho nikdy nevymotáte ... Víteček trpěl na prdíky už od porodnice asi ty 3 měsíce, možná 4, už si to nepamatuju přesně, a stejně, jako píše morgan, taky pomáhala rektální rourka a taky kapičky Baby Calm (dávala jsem je před každým kojením) a ještě masírování bříška (používala jsem Pupík)

soanpe
24. říj 2009

UM vysušuje 😕 ????
já si myslím,že si na změnu mlíka musí zvyknout,tak proto ta reakce.jinak i na UM se může stát,že dítě nemusí kakat,protože ho může strávit témeř bezezbytku a prosě se vykaká za 2 dny.
já měla hodně špatný zkušenosti s Nutrilonem,to se mi fakt kroutila bolestí
jediný co na 100% zabíralo bylo pravidelné cvičení nožičkama,teplý pytlík s třešňovými obklady a lehké masáže olejm od Salusu pro miminka
probio.kapky jsem ani nemusela použít 😉

evulebobule
24. říj 2009

soanpe: máme stejnou zkušenost s nutrilonem, Davídek se kroutil jako žížala... ☹

petja
24. říj 2009

Řekla bych,že jsi hrozně ve stresu a z toho pramení většina problémů tvojí maličké! Musíš pracovat na tom,abys byla klidnější a méně nervozní,protože do budoucna už to jednodušší určitě nebude!Přece nechceš cholerické nebo naopak zablokované dítě?

soanpe
24. říj 2009

petja
zrovna na tohle téma (přenášení stresu na dítě) jsem měla debatu se sestrou.kluk se jí ve 3letech začal budit a pláče se zavřenýma očima. já tvrdím ,že když je duševno ok, tak i fyzično je aspon o 50% víc v pohodě 😉

petja
25. říj 2009

No někde to určitě bude.Můj synovec měl taky velké problémy,ale až teď v 5 letech.Zkusili kyneziologii a po prvním sezení byl v noci klid,přestože do té doby denně problém.

eliska356
19. bře 2020

Dobry den prosim vas mam 3tydeni miminko je na umelym mleku protoze nemam mlecko .. prdiky jak tak ma ale nekaka mi vcera se mi vykakala po 4dnech placemi a ma krecovite bolesti .. ve dne v noci ma i zmenene mlecko na podporeni kakani .. prpbiotika ji davame kapecky .. fenyklovy caj mi nechce vzit :( masirovani briska taky delame .. i nozickama pracujeme vsechno jsme vyzkousely uz fakt nevime v lekarne sem koupila jeste na vyprazdnovani uvydime no ale ja ji nechci davat na vyprazdnovani protoze to je pro ni hrozne bolestive prosim vas poradte mi

anettkah
19. bře 2020

@eliska356 u nas pomaha tlacit nozicky na brisko a to dost i delsi dobu. Pak jeste obcas zabiralo bez pliny drzet pod kolinkama, zadickama k sobe a zas tlacit nohy nahoru. Ale na co jsem nedala prvni ctyri mesice dopustit byla rourka. At si rika, kdo chce, co chce. To byla hned uleva a vsichni spokojeni. Ted ma syn skoro sedm mesicu a rourku jsme nepouzili uz tri mesice, takze se nebojte, ze by se pak nevyprdelo samo 😉