Malý má rok a nesedí, poradíte?

romantika
27. črc 2014

Maminky, uz jsem tu todle téma nasla, ale spis by mne zajímalo jak todle obdobi přečkat. Maly se plazi, lozi po ctyrech, stoji, jaksi taksi něco obejde, ale nesedi. No a protože uz ma rok odkrouceny tak se desne vzteka, nechce lezet v kocaru a ja mu nemam jak pomoct. tim ze nesedi tak nemůže do zidlicky, na odrazedlo. Naprosta pakarna. Nejhorsi když je o vikendu tata a nahrazuje mu to nosenim, drzi ho na odrazedle a přes tyden když jsme sami se jen vzteka, ze to nejde samo a ja mam dve deti takze to nedelam. Měli jse nejake vychytávky. Neudrzi se ani v tech tlačících trojkolkách takze je to u nas ted desne dusny. Dekuji za rady

eldrag
27. črc 2014

a nemůže mít nějaký zdravotní problém třeba s kostrřčovými kůstkami? a když ho posadíte tak spadne? pokud stojí a nepadá tak by to neměl být problém s nerovnováhou... :( doktorka nic neříkala?

romantika
autor
27. črc 2014

@eldrag ma slabou hypotonii, prave ze jsme hlidani, mne to furt prijde divne, ale dr ze je vse v pohode. nasla jsem tu uz diskuzi, ze to deti mivaji, ale spis bych potrebovala rady, jak todle obdobi přečkat. Jestli jsou nejake vozitka nebo něco proste co mu to nahradi. Je to prave legracni ze vse ostatní zvlada, ale sed ne, takze lezi a v sikmem lehu papa a tak, znami mu prezdivaji dionyz. Ve stoji je nahrbeny, takze je videt, ze to chce cas aby se zpevnil. Problém je, ze se narodil maly a silene rychle vyrostl, takze pry svaly teprve dozravaji. Je to kluk, takze my dali za rok 36 cm. Celkem silenost.

terinda
27. črc 2014

Kontaktovala bych zkušenou rehabilitační sestru a nechala si doporučit vhodné cviky, třeba z Bobatha 😉

romantika
autor
27. črc 2014

@terinda dekuji to jsem prave udelala. vojto jsme cvicili ale na toto nepomohla

terinda
27. črc 2014

@romantika tak možná toho Bobatha. Je ještě malý a cvičit by asi mohl

romantika
autor
27. črc 2014

@terinda jojo rehabka uz ho videla, tvrdila ze vse ok, i uz se sam rozlezl, tak mozna jen potřebuje cas na to zpevneni. jen uz nevim jak ho donutit lezet v kocaru ajinak mne to nenapada

terinda
27. črc 2014

@romantika tak když to tvrdí zkušená rehabka, tak bych ji věřila.

Kamarádky holčička se taky potřebovala zpevnit pohybem, byla trochu pomalejší, ale už se vše srovnalo. Tak to asi chce čas 🙂

hancazivocich
27. črc 2014

@romantika - co něco takovýho? http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/sp...
nebo tohle - http://www.omlazeni.cz/elektricka-houpacka-pro-... - pokud chceš vyloženě na zabavení
nebo tohle - http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=74435097&tab=5
Jinak hopsadla, chodítka - sice se to nedoporučuje, ale chápu, že to musí být občas ,,na bednu"

svoba
27. črc 2014

Napiš uživatelce eficenka.
Dítě nemusí v roce sedět. Není kam spěchat. Zajděte ale raději na neurologii.

romantika
autor
27. črc 2014

@terinda
@hancazivocich
@svoba
holky dekuji mockrat za super tipy. ja jsem z toho jelen, rpvni byla naopak napred, tam nam zase rikali pribrzdovat, v pul roce uz oblizala nabytek a ed presny opak. snazim se nenervovat, ale prcek uz je vytoceny vic nez ja, hlava by chtěla, ostatní neposloucha 🙂)))

kacikaci
27. črc 2014

@romantika tak jestli Tě uklidním, nejsi v tom sama..našim klukům už bude skoro 13 měsíců! a dosud nesedí! ano šikný sed, teď je tam vidět, že už se napřimují a brzy to přijde, ale prostě ještě sami nezvládají udržet zádíčka..
nemůžou s námi sedět u stolu - lezou pod stolem a tam křičí, že chtějí za námi, jezdí v autě ve vajíčkách, apod. apod...takže taky nic příjemnýho..
a bylo nám řečeno, že je to ok..prostě každé dítě má své tempo..moje dcera byla taky rychlík, takže mám s čím srovnávat a taky jsme byli nervózní, ale po fyzio. stránce jsou oba v pořádku, jen mají přes 12 kg a to je možná příčinou u nás, potřebují si posílit mnohem více svalíky, aby je pak s těmi kily unesly..
bylo nám doporučeno neposazovat, nepomáhat..jen motivovat a nechávat je, oni si na to přijdou sami, až bude čas 😉

jo a nejlepší je nesrovnávat a neposlouchat blbý kecy okolí

romantika
autor
27. črc 2014

@kacikaci je dekuji, no je to k zblazneni. muj je zase zizala, tak rikaj to same, ze zase potřebuje nabrat, protože rychle vyrostl. a jak je vozite, taky v leze? maly uz se desne vzteka, on uz teda obchazi, tak se bavi trochu tim. taky mam porad vajicko, nastesti ještě porad tam vleze. nam taky rikaj v pohode, takze se nesnazim srovnávat, to ne. Jen uz je mi ho lito. Nastesti jak je hubeny tak mam na nej sikovnou vysokou stolicku kde je v leze. Nebo nekdy ji i na zemi, aby si aspoň trochu zaradil s jídlem, protože chce uz zkouset rukama, lzickama. Takze podlaha fakt hruza 🙂)))
Jinak u nas to taky vypada na zadicka, krom toho ze je hubeny tak je i v telicku fous delší, takze pry toho ma nad hlavu. No tak dekuji za uklidneni, drzim vam palec at to mate co nejdriv zvladnute, ale jestli jsem pochopila, ze mate dvojčata, tak verim ze ti to nejspi ani neva vid? Ja si občas taky rikam, ale co, aspoň není tolik práce starat se o starsi a ještě honit prcka.
No jojo ty kecy okoli proc lezi jsou uz fakt nekdy hnusny. Nekdy si lidi fakt nevidi do pusy. Drzte se a hlavne at jsou kluci zdravi

kacikaci
27. črc 2014

@romantika vozím je ve sporťáku už od 5. měs., protože se do korbiček už nevešli..většinu času v leže, ale někdy už je do pololehu dáme, protože taky chtějí vidět víc..
kluci už lezou, stoupají si (čerstvě), ale prostě ještě nesedí..
já teda moc ráda nejsem, dost mi to všechno komplikuje, všude musím autem s vajíčkem, protože jinak je nenakrmím, apod.. máme doma už dlouho připravené dř. židličky, které nejdou polohovat a nevyplatí se nám kupovat na tu chvilku polohovací za x kč.. a ve vajíčkách už se jim nelíbí, jsou tam jen nezbytně nutnou dobu
a nejhorší je, že je v ncih musím přenášet po domě, což je prostě už šílenost s jejich váhou, takže budu slavit, až si sednou a stabilně si stoupnou a vajíčka slavnostně snad spálím 😀

Též Vám držím palce, ať překlenete v pohodě tohle "otravný" období a posunete se brzy dál 😉

lucysek
27. črc 2014

doporučuji se poradit s @eficenka určitě ti pomůže 😉

romantika
autor
28. črc 2014

@kacikaci jojo vam taky, to budou asi pekne svehlavicky ti naší kluci 🙂)))) divala jsem se na fotky mate krasne chlapíky, povim vam, teda ve dvojcatech nadelenicko, to se jako mama nezastavite. Tak to ja si podle vas nemam na co stěžovat. Krom toho, ze starsi uz mam téměř samostatnou. Tak spis hodne sil mamince. Jste borka. At vam to pak deti oplati a maminku nosi na rukou . 🙂))))

romantika
autor
28. črc 2014

@lucysek dekuji dekuji uz jsem psala tak uvidim.

marinor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz