Malý nečůrá. Co mám dělat?

jakoubka
27. říj 2009

Ahojte.Kubík poslední dobou hrozně málo čůrá 😒

jakoubka
autor
27. říj 2009

Třeba dnes dopo-vstal před sedmou a od té doby doteď se nevyčůral ☹ Když se ho zeptám,jestli nechce čůrat řekne:"Né,doblý 🙂
Na noc a na odpolední spaní má ještě plínku a ta po spaní počůraná je.

lenkavano
27. říj 2009

ahoj Jakoubko a jak hodně Kubík pije? 😉

jakoubka
autor
27. říj 2009

ahoj lenkavano-no,je fakt,že dnes zatím vypil jen asi 1 dcl čaje,za celý den dá tak 500ml až 750ml.
Ráno hned po probuzení vypije 250ml mléka.

iloha
27. říj 2009

Řešily jsem Jakoubko, to samé s Terezkou, ale pokud ti toho více nevypije, tak asi nemá potřebu. Ale čůraní by měl prý mít 5-6x za den. Jako miminko, aby bylo zdravé musí denně počůrat minimálně 5 až 6 plínek.
Na kilo váhy u dětí připadá cca 70 ml tekutiny. Tudíž 10 kg - 700 ml za den. Tereza má dvanáct kg a vypije od 750 do litru a někdy, když je hodně aktivní tak i 1,5 litru. (tolik kolikrát nevypiji ani já, což je samozřejmě špantě)
Zkus ho třeba posadit na nočník a pustit vodu, u nás to většinou zabralo, když mi přišlo, že už by se fakt měla vyčůrat.
Jinak určitě se ti vyčůrá po obědě. Kdyby náhodou ne, tak projistotu odchyť čůraní a dones k dr. ať ti moč zkusí papírkem, nezačíná-li nějaký problém. My to už takhle 2x udělali a zatím vždy v pohodě. 😉
Držíme pěstičky 😉 😉 😉

vlasa
27. říj 2009

moja tiez sa vycura pred spanim a potom vydrzi az do desiatej-jedenastej a to v noci nema plienku,ani necura.proste vydrzi dlho.

petja
27. říj 2009

..taky to tak někdy máme.A to pije hodně.Zatim to neřešim

petja
27. říj 2009

odpo a večer naopak čůrá snad nonstop 😀

jakoubka
autor
27. říj 2009

Tak ted se před spaním vyčůral 😵 Přemýšlím,že koupím lakmusové papírky a občas mu moč zkusím.

robi
27. říj 2009

Ahoj,
v noci se organismus vysušuje, takže po noci musí doplnit tekutiny a asi mu těch 250ml mléka nestačí, takže víc pít a pít, určitě se rozčurá, poznáš podle barvy moči, neměla by být moc tmavá. Naše malá to má taky tak, než jde po prvním čurání znovu, tak to trvá, musí se hodně zavodnit.

jakoubka
autor
27. říj 2009

moč má podle barvy v pořádku 😉
holky díky 😵

zusma
27. říj 2009

U nás je to někdy podobné. Jsou dny, kdy jde několikrát za hodinu a třeba nyní se vyčůrá (do nočníku) opravdu jen párkrát denně a přitom je půlka nočníku plná. A přitom pije celkem dost-bývalo to i horší. Litr vypije určitě.
Asi nemá potřebu nebo nevím 😕 Když se jí zeptám,zda chce čůrat, tak křičí ne néé. Je pravda že už od cca roka v sobě vydrží udržet moč neuvěřitelně dlouho-v noci i 12h a přes den klidně i 6h 😕

tonicka
27. říj 2009

Kočky, netreba sa vzzrusovat, pokial obcas cikaju a bez problemov, karolinka vypije okolo 1 a pol litra vody , a cikava mi tak tri krat denne vratane noci, ona proste viac nepotrebuje a napr. vcera cikala o 4 poobede a potom az dnes rano 😕 , to sa mi sice zdalo uz dlho, ale ani v noci nepotrebovala a rano sla pekne sama 🙂 bez opytania.

binki
27. říj 2009

změnila jsem pitíčko a zase to "funguje" 😀

jakoubka
autor
27. říj 2009

Odpoledne do večera čůral 4 krát 🙂 Je to dopoledne nějak sabotuje 😀

timbouctou
27. říj 2009

Náš Alex taky dopoledne čurá míň, asi jak v noci nic nepije, tak to, co vypije ráno, stihne spotřebovat 😀 Jinak 5 - 6 čurání za den??? Zlatý voči, pani Majerová. Když dostane do ruky Capppy Junior, vyzunkne ho najednou a to pak je 5 - 6 čurání za jedno cappy 😀 😝

zusma - taky nemáme "malé" 😅 nehody - když už tak aspoň půl litru, že? 😀 Ale zase říká nééé a pak se opčurá, radši se neptám. Máme redukci na wc, tam chodí i rád 😀 a vždycky se tam víc snaží, aspoň kapku pustí.

monikace
3. lis 2009

Ahojte maminky!
My sme mali ten istý problém so starším synom(4). Ráno keď sa zobudil a my sme náhodou pozabudli nasilu poslať
Jakubka na záchod, tak nešiel. Bol schopný do 11,00 držať. Vraj jemu sa nedá. Skúšali sme to po dobrom, aj s krikom,
nič nezaberalo. Oslovila som našu doktorku. Je to "zadržiavanie moču", čo niektoré deti robievajú ☹.
Dohovorila mu, vraj na záchode je dúšik Casper. Tohto kamaráta na záchode by mal každé ráno pozdraviť
a ukázať sa mu ako sa pekne vyspinkal do ružova. Na začiatok to šlo ťažšie, ale nakoniec sa mu to zapáčilo. 🙂
Čo sa týka pitia...od malička katastrofa. Ak sa to dá nazvať zlepšenie (1/2l denne), viac začal piť až toto leto.