Malý se osypal. Může to být potravinová alergie?

adrianav
24. led 2008

ahoj maminy, nasemu prckovi je 5 mesicu a pred 14 dny jsme tak trosku zacli s prikrmama...dnes jsem malymu dala na svacinku presnidavku Hami frutapura- svestka,jablko a na obed dostal spenat s bramburkem..vcera mel to same....a dnes vecer se mi hrozne osypa☹l- uplne rude tvare,nos,celicko i brada..myslite, ze to muze byt alergie na potraviny nebo neco jineho???dekuji predem za odpovedi

lendy1
24. led 2008

jestli to je alergie netuším-nejspíš jo, pokud je osypán a je to červené, ale nezačínáte nějak brzy s příkrmy? 😲
Takové kombinace jsem malému dávala až v 6.měsíci 😲 a těžko posoudíš jestli to je alergická reakce na co to má konkrétně, když mu to dáváš takhle smíchaný. Příkrmy 14 dní- tak to jsem ještě zkoušela jen jeden druh zeleninky a nemixovala několik druhů a ovoce dostal až po měsíci, co jedl zeleninu a též nejdřív jeden druh, pak jsme zkoušeli jiný atd...
a špenát se nedoporučuje dávat nějak často kvůli dusičnanům, když už tam jen občas a raději skleničkový...

adrianav
autor
24. led 2008

spenat jsem dala sklenickovy..a na te hami frutapura je napsane od 4 mesice,tak jsem myslela,ze to bude v pohode..zatim jsme vyzkouseli mrkev,brambory a spenat..vsechno snasel dobre tak me napadlo,proc to nesmichat ze??doktor nam rikal,ze po trech dnech vzdy novy druh zeleniny a pozdeji smichavat....prikrmy davame tak brzo proto,ze uz nemam mliko a nemuzu kojit a malej navic pomalu pribira

lendy1
24. led 2008

jo jasně, to děláš správně, ale s příkrmy by se mělo začít od ukončeného 4.měsíce, takže od 5., ale jestli ti to řekl dr., tak to je asi O.k., ale možná, že když jste začali tak brzo, tak asi nějaká alergie v tom bude, třeba mu nesedlo to jablko nebo švestky, u té zeleniny by to mělo být dobrý...zkus mu to nedat a uvidíš, jestli to zmizí...

petraluk
24. led 2008

Opravdu to vypadá jako alergie. Ta může být i na jablka, kamarádce např. mudr. radila, ať dává jen český druhy jablek 😉

adrianav
autor
24. led 2008

no my jsme zacali kdyz mu byly 4 mesice a 2 tydny..to je hrozny dnes kazdej doktor rika neco jinyho a pak si vyber co je spravny ze 😉

lendy1
24. led 2008

no já někdy dám na své vlastní uvážení než na rady mudr., ani nechtěj vědět, co mi říkala kvůli příkrmům, jsem myslela, že špatně slyším 😀 😀

adrianav
autor
24. led 2008

no taky se snazim ridit svym selskym rozumem🙂 ale prece jen to co mi rekne doktor tak mi tak vrta v hlave 🙂 ......jeste jsem si rikala,to je parada, ze mu tak smakuje 😀 ..a on se mi potom tak osype... 😖

lendy1
24. led 2008

tak malému dávej jen zeleninku a kdyžtak večer kašičku a ovoce zatím vynech a nech to na později..., asi to fakt bude tím jablíčkem...ve Sparu jsem teď viděla i Bio jablka, tak pak zkus třeba nějaké sladčí a uvidíš...tak ať to malého brzy přejde... 😉

adris69
24. led 2008

Jé,tak to my máme asi něco podobnýho,sice to vypadá,že už se to ztrácí,ale taky si říkám jestli volat mudře,abych si nechala udělat rozbor z krve na alergie a zítra tam není,sakra to je peklo 😠 ,tak uvidím,aspoň jsem tu chtěla najít diskusi a my začali dost brzo,k tomu už se ani nebudu vyjadřovat a bohužel jsem nekojila 😝 !
Tak ať je to lepší.... 😉

pavla81
31. led 2009

Holky a po jaké době by měla ta alergie zmiznout? Mám 5 měsíčního chlapečka a na spánku a na ručičkách se mu objevily skvrny, na ručičkách jsou větší. Zeleninku jsme měli vyzkoušenou, tak ta by měla být v pohodě, ale začala jsem dávat kašičky s příchutí (broskvovou a banánovou). Nejdříve měl bez příchutě. Děkuji za rady.

dnada
31. led 2009

ahojky pavlo - mě když se malej osypal,tak mu to asi tak za 3dny zmizlo úplně.Nejhorší to měl večer 😉

pavla81
31. led 2009

Děkuji za odpověď a ještě jsem se zapomněla zeptat, zda bych to měla něčím potírat. Pokud ty vyrážky do 3 dnů nezmizí, tak raději zajdu k doktorce.

dnada
31. led 2009

já mu to mazala holtovým krémem na noc a přes den mám hydratační norkový krémík...ale myslím ,že by se to mazat asi nemuselo,zmizí to samo,takhle možná rychleji...
jj,to je rozumné,kdyby to nemizelo nebo se to zhoršilo běž okamžitě k dr. A kašičku sem zkoušela taky ,banánovou a po té byl v poho... já myslím že to budou ty broskve...uvidíš,až to zmizí ,zkuz dát zas jednu z těch kaší... mě se malej osypal po bramboře,asi do hodiny po požití... tak mu zkusim dát buď skleničku s bramborem nebo batáty(sladký brambory) ale až tak za týden dva 😉

caira
31. led 2009

pavli: nevim jak u prcku, ale ja sama mam alergie na urcite potraviny ( celer, liskove orechy a jablka) a kdyz nahodou v necem snim treba celer a osypu se tak to vetsinou do druheho dne zmizi.. ale jak rikam, nevim u prcku, mala tuk tuk jeste reakci na nic nemela, i kdyz k tomu pry ma dedicne predespozice, ze nejakou potravinovou alergii taky bude mit.. Jinak ja mam na natirani ( kdyz se mi vyrazka objevi) telove mleko bez parfemu..treba neco z lekarny, setrneho..to by melo pomoct..nejhorsi je, jestli to svedi a skrabe to..

mady
1. únor 2009

Na potravinovou alergii jsou dobré fenistil kapky. Asi je jen napředpis ale po osypání to malému vždy dám a za chvilku je úplně vpohodě 😉

pavla81
1. únor 2009

Děkuji za rady, Fenistil kapky mám, doktorka nám je předepsala, když byl malý nachlazený. Počkám do úterka, protože na obou spánkách má suché červené flíčky (vyrážky), které malého svědí. Zkusila jsem mu to namazal Calciovou mastí.

pavla81
3. únor 2009

Tak jsem raději dneska zašla k dětské doktorce a předepsala mu mast Lipobase, takže alergie na potraviny to nebyla, protože ty vyrážky mu po 3 dnech nezmizely. Tak snad ta mast malému zabere.