Mám ekzém a kontaktní alergii. Jak vyřešit ekzém a alergickou reakci na očních víčkách?

Zodpovězené
26. led 2019

Zdravím 🙂

trápí mě ekzém na očních víčkách. Zarudlá, suchá kůže. U kožní lékařky jsem byla, potvrdila ekzém, ale i kontaktní alergii. Nyní nemůžu používat vůbec nic, jen mazat víčka vepřovým sádlem. Za týden jdu na testy, jestli se potvrdí nějaká alergie na kosmetiku. Jinak mám alergii na pyly, roztoče, plísně. Začínám být zoufalá, jestli mi něco vůbec pomůže? 😔

Máte zkušenost, že je na tom někdo podobně?

Dobrý den,

v tomto případě vám doporučím přejít plně na netoxickou domácnost a NT péči, u kontaktní alergie jiná možnost léčby není. Pokud ještě nejste na naší Fb skupině, kde se kontaktním alergiím věnujeme detailně, napište mi na fb do soukromé zprávy (Pavla XBand, admin skupiny Svět non toxic z.s. a přijmeme vás přednostně, tam vás již navedu, jak začít).

Zatím kůži opravdu nelze ošetřovat komerčními prostředky, doporučené NT produkty najdete u nás v souboru. Prozatím se vyhýbejte i mastem s příměsí esenciálních olejů, mažte skutečně jen čistým vepřovým sádlem nebo máslem Ghí, na vlhkou kůži.

Dejte mi pak prosím vědět výsledky testů, dle toho můžeme nastavit další postup.


Přeji Vám krásný den.
Pavla