Máme jít se skoro týden kolísaj. teplotou na pohotovost?

senja
22. pro 2011

Holky, pomozte prosim, zase silim!
Nas kluk ma teploty od sobotniho vecera. Myslim, ze ho navic bolelo v krku. Ze zacatku byly az 39,3, srazely se spatne, az na 38.
V Ut uz to bylo lepsi - v noci 37,5, ale rano 38,2 - rychle se nam srazila po Panadolu, ale sli jsme za doktorkou - moc a krev (CRP) byly v poradku, cely den mel 36,8-37,5.
Vcera (ve St) zase OK, kolem 37, ale vecer se zvedla na 38,3. Zase rychle se srazila po Nurofenu. Zacal lehce kaslat a trochu ucpany nos.
V noci na dnesek klid, ale rano 38,3. Jeli jsme za doktorkou podruhe. Zas CRP v norme. Pres den 37,5. Ale ted se krucinal zase vysplhala na 38,3.
Nevim co mam delat. Je normalne, ze ta teplota takhle skace? A hlavne tak dlouho se drzi? Je to prece jen od sobotniho vecera. Nemame zajet radsi na pohotovost? Nebo jestli on se nenakazil podruhe v te cekarne, jak jsme byli poprve u doktorky?

jetynka
22. pro 2011

Ahojky pokud má CRP v normě tak má spíše nějakou chřipkovou virozu a na tu je nejlepší vyležet to v posteli, teplý čaj s citronem a přísun vitamínu C v ovoci. Pokud není malý apatický a neodmítá hlavně pití moc bych s ním po pohotovostech nelítala, mohl se tam klidně i nakazit, kdyžtak si příště volej dětskou pohotovost domů. A nurofen s panadolem raději dávej až je více nad 38 to pak zabere, a pokud nad 39st není dát na škodu 1/4 - 1/2 diazepamu proti křečím a pokud je horký celý, tzn. hlava, ruce a nohy tak zkusit zábal nebo mokré ponožky a na to suché ponožky a pořádně nožky zabalit, jinak zábal nee.

schnek
22. pro 2011

já jsem za srážet teplotu, až když je dítě vyčerpaný a taky až když vystoupá = až když má dítě teplý ruce i nohy (pokud se samozřejmě zdá ok). Teplotou se tělo brání proti nemoci, likviduje viry. Zažila jsem s dětma, že měly ke 39 a byly ok a že měly 37,5 a byly totálně vyflusnutý. Důležitý je přísun tekutin. Jinak C-éčko bych dala spíš než z ovoce koupený - za mě z DM v modrým kelímku, rozmíchat do čajíku s medem a ládovat (jsem zastánce metody léčby megadávkami vit. C). Pokud možno ležet, odpočívat, sledovat. Na pohotovost bych nejezdila, kdyžtak ráno k doktorce. Ať jste brzy fit 😉

marecek4
22. pro 2011

pokud je teplota dýl jak tři dny tak honem k dr-navíc před svátkama,pak nikde nikdo nebude,ono u dvouleťáka už to není jen řemýšlení jestli to nejsou zuby-bohužel ☹

sebestka
22. pro 2011

Ono to nejspíš nic zlého nebude, ale trvají ty teploty trošku dlouho. Mně dr. říkal vždycky tak 4 dny a pokud nebude lepší přijít. Ale zase podle toho co píšeš, teploty klesají. Večer vždycky stoupnou a jsou větší než ráno. Pokud je dítě dobrý, pije, hraje si, tak je to nejspíš jen nějaká virosa. Každopádně ale za pohotovost nic nedáš. Alespoň dítě uvidí jiný lékař a budete doma klidnější. Já osobně bych asi jela, ale spíš jen pro klid duše.
Tak ať se chlapeček rychle uzdraví a krásné vánoce.