Markantní změna chování v 9 týdnech, čím to mohlo být?

rilwen
15. bře 2014

Maminky, čím myslíte, že by to mohlo být? Máte některá podobnou zkušenost? Malý v 9 týdnech broukal, povídal a smál se. Pak se ze dne na den smát přestal, nevydal ani hlásku. Přestal mít zájem o hraní (dřív jsme spolu např. při přebalování dlouho a hlasitě řádili, teď koukal bokem a nereagoval), bylo podstatně těžší u něj vzbudit zájem. Vrátil se k tomu ostrému agresivnímu novorozeneckému pláči. Jednu noc se mi ho vůbec nepodařilo vzbudit (mluvením, šťoucháním, ani přebalením), nakonec se přisál, ale neotevřel oči a ani se nehýbal. Doktorka ho vidět nechtěla, prý je to vše vpořádku. Po 16 dnech se zase začal usmívat a 2 dny poté povídat. Dva dny předtím než to začalo byl na 1. dávce Hexy. Nechci to ale na ní hned svádět, proto se ptám na Vaše zkušenosti a názory, co by to mohlo být.

homeopathy
15. bře 2014

@rilwen Ahoj rilwen, i přesto, jak píšeš v závěru, že problémy Tvého synka nechceš hned svádět na očkování, tak Tě mohu ujistit, že je to 100% reakce po očkování. A pediatr, který tvrdí, že je to v normálu a vše v pořádku, Ti neříká pravdu, protože je stejně jako spousta dalších lidí a lékařů přesvědčen o bezpečnosti očkování. Ten ostrý agresivní novorozenecký pláč byl nejspíše encefalitickou reakcí na vakcínu. Jaký je jeho stav nyní? Opatrujte se!

lucifereeek
15. bře 2014

taky bych řekla, že to může být stav po očkování, a nechápu ani dr. že už ho tak malého očkovala - naše dr. očkuje až od 3MĚSÍCŮ a 5kg, dřív ne.

rilwen
autor
15. bře 2014

Ahoj @homeopathy teď, po 16ti dnech, se vrátil tam, kde byl před tím. A další 3 dny poskočil ve vývoji, jako by se probudil. 3 měsíce, kdy se děti obecně "probouzejí" zatím nemá, takže je to buď dřív, nebo to souvisí s tím nenormálním stavem, ve kterém teď více než dva týdny byl. Za týden by měl dostat další dávku, což rozhodně nedovolím. Děkujeme, že na nás myslíš, snad už to bude dobré. Byly to děsné dny plné strachu a obviňování a obav, že ho to nenávratně změnilo.

rilwen
autor
15. bře 2014

@lucifereeek naše využívá nové změny v zákoně, kdy se dolní hranice posunula ze 3 na 2 měsíce (toho jsem si všimla až teď). Malý měl v té době 5,7 kg.

monihart
15. bře 2014

Bude to po očkování. Bohužel jsou pediatři tlačeni do toho, aby začali očkovat už ve 2 měsících. Někteří se nechají, jiní ne. Ale takhle brzo začne asi očkovat čím dál víc doktorů. Je to teď nový trend. Bohužel. Já si vybojovala 1. očkování ve 4. měsících. Náš malý se otáčel ze zad na bříško od 3,5 měsíce. Uměl to nádherně. Po očkování nic. Jen ležel a žádná snaha o otočení. Začal zase až po měsíci. Teď jsme byli na dalším očkování. Tak se bojím, co zase bude. Doktorka taky nechtěla přiznat, že to může být očkováním :(

marecekavendulka
15. bře 2014

očkování? já bych řekla,že poslední dobou víc škodí než prospívá...

hadroslava
15. bře 2014

Poděkuj očkování. Když už rveš hexu do 9t mimina, mohla sis aspoň zjistit předem, že tyhle věci se bohužel stávají docela běžně a že lékaři s tím nic nedělají-bohužel běžně.

pajenka
15. bře 2014

@rilwen Moc mě to mrzí. Trvej na tom, aby všechny tyhle příznaky, co jsi napsala sem, napsala vaše dr do karty a nahlásila jako nežádoucí účinek vakcíny. Takový stav je kontraindikací k dalšímu očkování. Uvažovala bych i o změně dr, zřejmě nikdy nečetla příbalový leták vakcíny, kde jsou tyhle stavy popsány jako NÚ 😠 držte se

rilwen
autor
15. bře 2014

@monihart a jak se malému po očkování daří? Je vpořádku? To byla hexa? Očkovala jsi dál stejnou vakcínou ve stejném tématu? Nahlásila jsi nežádoucí účinky? Držím palce a dej mi vědět.

monihart
17. bře 2014

@rilwen Tak zatím to vypadá, že kromě zvýšené teploty a jednoho uplakaného dne je dobrý. Doktorce jsem to hlásila. Řekla, že to tím nebude, že ho možná jenom bolela ta nožka. Kravina. Ale nedalo se s ní mluvit. Pediatričku teď měníme, jelikož se stěhujeme, ale nedělám si iluze, že to jinde bude lepší. Mám hodně kamarádů lékařů nebo lékárníků a taky to neberou... Jinak ano, byla to hexa. Dala nám stejnou vakcínu.

eficenka
17. bře 2014

@monihart
hodně štěstí s pediatričkou, jestli chceš, mohui dát kontakt na pár holek, kterým se děti po očkování zastavili v motorickém vývoji ( v roce se maximálně otáčely atd...)
pediatrička docela bagatelizuje něžádoucí účinky, od takové rychle pryč... ☹
můžeš ještě využít kratší schéma ( ušetříš jeden vpich a je to stejně účinné plus dát trochu šetrnější vakcínu..) E.

leia1
17. bře 2014

@hadroslava prosím vás, tak snad to jde říct i jinak, ne?????

rilwen
autor
17. bře 2014

@monihart jsem ráda, že to tak dopadlo a držím pěst, ať už to tak zůstane. Taky si, bohužel, nedělám iluze. Přitom už takto dojíždíme 40km a ve městě už zbývá jen jedna doktorka se špatnou pověstí.

terkaz
17. bře 2014

@eficenka hmm, bohuzel mame take takove zkusenosti ☹ Nase mala se take zastavila ve vyvoji, zacala lezt az v roce a chodit az po roce a pul. Diagnoza centralni hypotonie. Bohuzel mela tech reakci mnohem vice (ekzemy, zvetsene uzliny, zvetsenou prsi zlazu- ma bohuzel do ted...a jine) V te dobe jsem bohuzel nemela dostatek informaci, nikdo me na nic neupozornil ☹
Na neurologii nam doktorka rekla, ale nebojte chodit vam bude!!!
Na reakce po ockovani se nikdo z doktoru vyjadrovat nechce, vsichni to vzdycky zamluvili...
Ptala jsem se na rehabilitaci, genetice, neurologii, endokrinologii, proste vsude, kde jsme byly...

rilwen
autor
17. bře 2014

@hadroslava, @leia1 má pravdu, je zbytečné vyvolávat další emoce v tak citlivé věci. Minimálně by se to dalo říct slušně. Vždyť jde o naše děti! Kdyby to četla maminka, která se právě rozhoduje takto jsem rozhodovala já. Četla jsem příbalový leták. Faktem ale je, že se farma firmy jistí, tak do NÚ píšou kde co. Poznat, jak moc velká je to hrozba, se prakticky pro laika nedá. Zvlášť jestli jsou neobvyklé účinky opravdu tak NÚ. Mluvila s lidma z okolí, na netu, ptala se a zvažovala. Nakonec jsem se s váháním rozhodla očkovat Hexu (a MMR a všechno další odmítnout). Pediacel v té době v ČR nebyl dostupný. A nebyla jsem zralá na to, abych vůbec neočkovala. Vím, že bych měla strach třeba z černého kašle, který jsem měla v okolí. Hrálo v tom roli i to, že žádné dítě v mém okolí problém nemělo a nikdo nic neodkládal. Nakonec se vždycky člověk musí rozhodnout aniž by měl všechny podstatné informace (třeba o tom, že zatímco u poměrně velkého vzorku dětí v okolí to bylo bez problémů, u nás to tak nebude). Dala jsem na zkušenost těch, co znám. A udělala chybu. Měla jsem naslouchat i pocitům, nejen volit mezi dvěma z mého pohledu špatnýma možnostma. Takže jestli některá maminka váhá, radím váhání poslechnout.

rilwen
autor
17. bře 2014

@terkaz to je mi hrozně líto... ☹

hadroslava
17. bře 2014

@leia1
@rilwen Nejde o výběr barvy kočárku, ale o zdraví dítěte, takže říct jinak to nejde.

monihart
18. bře 2014

@eficenka Díky, ale zatím se zdá být v pořádku. Kdyby něco, tak se Ti kvůli těm kontaktům ozvu.

monihart
18. bře 2014

@hadroslava Myslím, že to šlo říct i jinak. Já očkování posunula a stejně jsem se komplikacím nevyhnula. A chápu matky, které prostě věří doktorům, že vědí, co dělají. Ne všechny jsou tak odvážné a bojovné, aby se doktorům postavily za každou cenu. S některými se prostě nedá diskutovat a třeba možnost jiného pediatra není. Takže bych tak radikální v názorech nebyla.
Člověk může mít načteno, ale stejně nemůžeš vědět, jak to dopadne. Já třeba očkování konzultovala s mými spolužačkami z gymplu (dneska 3 doktorky, z toho jedna pediatrička a se 2 farmaceutkami), všechny se shodly, že očkování jednoznačně ano. Doufala jsem, že to bude úplně bez problémů, dokonce jsem zkoušela homeopatika. A dopadlo to, jak to dopadlo.

hadroslava
18. bře 2014

@monihart Jak je kdo odvážný nebo bojovný, to si dělá každý sám a opět podotýkám, že bojovnost ukořistit poslední rohlík v krámě je něco jiného, než dokázat se "porvat" za svůj názor, který rozhoduje o možných zdravotních rizicích pro dítě. Možnost jiného pediatra není...hm..dojížděla jsem kvůli dětské dr necelou hodinu a půl cesty, šlo to, muselo. Taky bych byla jednoznačně pro očkování, kdyby mě za propagaci "sponzorovali". Koneckonců dr propagují očkování u cizích dětí, co jim je po nich, jejich dítě to není. Vše je o prioritách.

monihart
18. bře 2014

@hadroslava Proto jsem mluvila, že jsem se ptala kamarádek, ne naší pediatričky. Takže se nebojím, že odpověď byla ovlivněna nějakým sponzorským darem. Navíc 4 z nich mají taky děti a všechny je nechaly naočkovat. Paradoxně jedna z nich jim narvala všechno, co šlo. Taky jsem z očkování nervózní a zjišťuju, co se dá, ale tady si myslím, že jsi trochu paranoidní.
A porvat se za svůj názor? To je právě to. Nemáme spolehlivé a zaručené informace, jsme laici, proto je těžké porvat se za něco, co si sice myslím, že tak je, ale nejsem si jistá. Obzvlášť když na druhé straně stojí někdo, kdo by ty informace měl mít. Já jsem si vybojovala alespoň ten jeden měsíc, ale nebyla bych tak zlá na někoho, kdo to neudělal a prostě věřil doktorům.

jandl
20. bře 2014

@hadroslava pravdu máš,ale mírni se ostrostí.Kdybych já věděla dřív,co vím teď....4 děcka mám plně očkované,ještě u 5. jsem si infanrix nechala vnutit.Taky jsem svůj názor na očkování nebyla schopna změnit hned po prvních upozorněních,že to nebude tak ,jak se to prezentuje,správné.Mám problém,jak to známým sdělit,aby o tom trošku pouvažovali. Někoho jsem už ťukla,jinde jsem hysterická,paranoidní,....Je strašně těžké se dívat,jak to někdo dělá špatně a nemůžu mu pomoci.Týká se to i jiných problémů. Může se stát,že to nebudu já,kdo měl pravdu. I když jde o vážnou věc,pouvažuj,než se do kritiky pustíš.Zkus to po dobrém.Pak jim dopřej svobodu,ať se rozhodnou podle svého,zodpovědnost si ponesou sami.