Máte zkušenost u svého chlapečka se zarudlými varlátky?

monyliny
7. bře 2013

Ahoj....Prosím o radu,názor....Při přebalování jsem zjistila,že má můj syn-14m.zarudlá varlátka....Jsou citlivá na dotek a prcek je plačtivější....Nevím,zda to nemá souvislost s plenkami Pampers,ale dávám mu je na noc a vždy v pohodě.Dnes jí měl vyjímečně i na odpoloední spánek.Nemůže to být jídlem,že by měl agresivnější moč?Měl dnes pomeranč a kyselejší jablko...Nevím.Prosím,napište mi své zkušenosti.Nebo radu,čím namazat,aby se mu ulevilo.Děkuji.

kettynka1234
7. bře 2013

Ahojky, doporučuji lékaře. Rozhodně bych se to nepokoušela doma nějak léčit. Lékař se na to mrkne, případně vás pošle na ulorogii. Mi sice zarudlá varlátka neměli, ale není to normální a kor když je má citlivá! a je plačtivý.

monyliny
autor
7. bře 2013

@kettynka1234 Děkuji,každopádně se zítra k dr. vydám 😒

maladama
8. bře 2013

@monyliny občasnou zarudlost řeším bepanthenem, stejně jako na opruzeniny a do druhého dne je to vždycky OK. ale ta citlivost je divná. Dej vědět, co vám doktor k tomu řekl.

monyliny
autor
8. bře 2013

@maladama Děkuju 🙂 Už je mu lépe.Jedna maminka mi napsala svojí zkušenost a je to zapařenina z plenek.Prý,že je normál,že to má jen na kuličkách.Citlivost ustoupila,červená ještě jsou,ale už ne tolik.Na radu jsem začala mazat imazolem a snad to bude dobrý.... 🙂

maladama
8. bře 2013

@monyliny tak jestli to po imazolu ustupuje a hlavně to už není citlivý, tak to fakt byla jen opruzenina. Stává se, že to nikde jinde není. Můj syn třeba na opruzeniny zadečku netrpí skoro vůbec, ale jednou za čas (tak co dva měsíce) právě má trochu na těch varlatech - tak to jistí bepanthen hned, jak si toho všimnu a než se to stihne zhoršit.
tak ať je chlapečkovi taky co nejdřív úplně dobře!

monyliny
autor
8. bře 2013

@maladama Můj syn právě taky nikdy opruzeninu neměl a najednou z ničeho nic v takové míře...Imazol zabral,už to má jen lehce narůžovělý...🙂