Mateřské znaménko v obličeji dítěte, máte zkušenost?

sebinka2013
23. říj 2013

Dcera (nyní 5 měs.) má od narození velké mateřské znaménko na čele (2x2 cm). Chtěla bych najít někoho, kdo má podobnou zkušenost a příp. konzultovat.

berenika39
23. říj 2013

@sebinka2013 ahoj, čemu říkáš znaménko? hnědé? petr má uprostřed tváře od narození taky tak velké klubko rozšířených cévek,a pořád stejné, je mu pět. tak nevím, jak se tohle řeší. naše mudra říká - nechat být.

sebinka2013
autor
23. říj 2013

ano hnědé a místy až skoro černé a má v něm i chloupky, my byly na vyšetření na kožním a tam ho vyšetřili, řekli, že je v pořádku a dále se bude řešit na plast. chirurgii, jakým způsobem odstranit a kdy - kdy to bude nejlepší co se elasticity kůže týká a tak.. ale kožní lékařka to viděla tak do 3-4 let

berenika39
23. říj 2013

@sebinka2013 aha, tak to je něco jiného. mě řekla, že pokud bych to chtěla dát pryč, tak kolem pátého roku. a že to spíš zmizí samo, což se tedy vůbec neděje. ale zatím to nebudu řešit.
Tak at něco vypátráš, a z vlastní zkušenosti - někdy je fajn konzultace dovu nezávislých lékařů, rptože oni se fakt ve spoustě názorů liší.
držím palce.

sebinka2013
autor
23. říj 2013

díky, no taky nad tím přemýšlím, že bych to chtěla pořešit s více lékaři.. ale musíme počkat, jsme objednaní na konzultaci na tu plast. chirurgii - na březen 2014!!! tak jsem zvědavá, co nám řeknou. Je to až hrůza takové čekací doby a to jen na konzultaci

jinak maličká má zezadu na hlavičce červený flíček, taky ho vyšetřili a řekli, že tady ty červené zmizí - ale kdy?? já když se narodila, měla jsem na krku - vypadalo to jak cucflek 😖 a zmizelo mi úplně snad tak v 15 letech...

berenika39
23. říj 2013

@sebinka2013 neboj, oni pohlídají, že jsou to věci řešitelné, spíš estetika, "aby to nebylo vidět", tak to tak nespěchá. já to petrovi na té tváři asi nechám🙂)), je to takové jeho poznávací znamení, nidko jiný to nemá🙂), akorát mě štve, že mi pořád někdo říká, že ho něco kouslo, že má na tváři něco špinavého, babičky že by se to mělo vyšetřit...uf. až bude chtít sám, tak si to třeba nechá odstranit.
tedy ale 5m mimčo objednat na konzultaci za víc než půl roku? děsný.

ditt
23. říj 2013

Ahoj holky, dcera má také na tváři mateřské znaménko, nejdřív to byl jen malý flíček, ale teď je to opravdu veliké znaménko, tmavě hnědé i s chloupkama ☹ Byla jsem u 2 kožních lékařek a obě řekly, že teď se to řešit nebude, až v dospělosti a taky, že bude potřeba plastika ☹ Nesla jsem to nejdřív těžce, ale jsem už s tím nějak smířená a bereme to tak, jak to je, i když mi taky přijde líto, když se mě lidi ptají, co to má na tváři... ☹

sebinka2013
autor
24. říj 2013

ditt: a jak je velké? to nám právě řekly, že pro ni bude nejlepší odstranit ho co nejdřív. Jinak my už to taky bereme, že to tak je, ale vždycky každý čučí, co to tam má. A taky se divím, že s tím nechce u vás nikdo nic dělat, když se jí to pravděpodobně zvětšuje. My se s tím narodily, maličká měla ještě v porodnici UZV hlavičky (mozku) v souvislosti s tím znamínkem a taky jsme byli na očním, aby zkontrolovali, zda to tam ničemu nááhodou nevadí.

ditt
14. lis 2013

@sebinka2013 promiň, že píšu až teď, vůbec se mi neukázalo žádné upozornění, že jsi tady psala. Malá má momentálně to znaménko asi tak 1,5cm, když se narodila, tak to byl jen malý flíček a zvětšuje se to, jak roste. Já to pochopila tak, že to odstranění může mít až v dospělosti proto, že je to na blbém místě na tváři a byla by tam ošklivá jizva a pak právě musí na plastiku. No, nevím, taky jsem si myslela, že bude lepší co nejdřív, ale nic s tím nenadělám...

sebinka2013
autor
16. lis 2013

Taky nám říkali, že jak jí poroste hlavička, tak se to bude pravděpodobně zvětšovat, ale to se nám nezdá. Jinak, jak už jsem dřív psala, jsme objednaní na konzultaci k plast. doktorce, tak jsem zvědavá, co a kdy bude následovat...

k2003
27. říj 2014

Ahoj holky vidím, že už je to dlouho co jste tu psali , tak nevím jestli to budete ještě číst. Tak jen stručně také máme dcerku se znaménkem na obličeji od narození měla flíček světlý byl velký asi 5x6mm samozřejmě jak rostla tak se zvětšoval a do půl roku to bylo evidentně tmavé znaménko. Byli jsme asi u třech doktoru abychom si udělali na celou věc nějaký náhled. Poprvé jsme byli u doktora když malá měla asi 8měsíců. První doktor nám řekl, že to není znaménko krásny, že je vhodné uvažovat o odstranění dokud je malá takže nám vyspal zrovna žádanku na plstickou chirurgii hned jak bude mít rok abychom se objednali. Další doktoři nás od toho odrazovali,ale jelikož ten první je primář a fakt kapacita, tak jsem neváhala a nechala malou objednat. Zrovna minulý týden jsme byli na další operaci už máme za sebou čtyři a vypadá to ,že byla poslední ,že už ji bude čekat jen plastika a to až bude velká jestli tedy vůbec bude potřeba. Operace snášela dobře samozřejmě je to náročné jak pro dítko , tak pro rodiče po první operaci jsem říkala, že už nikdy víc ,ale po půl roce jsem si to zase rozmyslela. Má sice na obličeji jizvu , ale určitě je to i z hlediska bezpečnosti ohledně sluníčka jsem fakt ráda, že to máme za sebou. Teda doufám, ještě nás čeká kontrola po operaci a pak ještě po vypadání stehů. Takže kdyby jste chtěli něco vědět bližšího ráda Vám napíšu. Na těch diskuzích se toho fakt najde hodně a tam si také člověk udělá svůj náhled na problém. Já zrovna hledám řešení jizvy jak nejlépe postupovat aby byla co nejméně vidět. 🙂 Mějte se pěkně

ditt
27. říj 2014

@k2003 Ahoj, úplně ses dnes trefila do mých myšelenek a ráda jsem přečetla tvůj příspěvek, protože pořád nad tím přemýšlím! U naší Anetky je znamínko fakt výrazné a hlavně z něho rostou čím dál víc tmavé chloupky☹ má nastoupit do školky a věřím,že děti se jí budou často na to ptát nebo ukazovat 😕 Kožařka stále tvrdí,že odstranit až v dospělosti, nechápu proč 😖 Můžu se zeptat, jaktože jste absolvovali ty operace čtyři? 😲 a kolik je malé?

k2003
28. říj 2014

Malé budou teď čtyři roky . a těch oprací měla proto tolik , protože to má blízko rtu a měli strach aby ji nevytáhl moc ret na jednu stranu . ,takže záleží hodně na tom kde znaménko je a určitě pokud je velké tak se stejně neodstraňuje na jednou. na první fotce je malá před třetí operací a na druhé hnde po operaci

k2003
28. říj 2014

a tady je zhruba po pěti měsících po té třetí operaci znaménko rostlo pořád takže měna je minimální . Teď už jí vzaly nejspíš celé ale vytáhli ji kousek ten ret takže nás čeká masáže no uvidíme co nám řeknou na kontole.

dave88
2. bře 2021

@sebinka2013 Ahoj, chtěl bych se zeptat, je to už pár let, řešili jste to již nějak? Děkuji 🙂 Máme podobný "problém" ale jsme teprve v začátku, tak bych se chtěl jen informovat, jaký je ideální postup apod.

sebinka2013
autor
2. bře 2021

@dave88 Dcerka bude mít 8 let, znaménko má stále. Jezdíme na kožní na kontroly, na plastiku na konzultace. Zatím jsme se pro odstranění nerozhodli (nelíbí se nám nabízené metody). Znaménko je sice velké, ale je schované pod vlasy a i v létě ho má pod kšiltovkou (kloboučkem) s tím nemá naštěstí od malička problém. Věříme, že do budoucna vymyslí šetrnější metody, než řezat různě po těle, aby získali dostatečně velký štěp a druhá věc je-teď na pohled vypadá normálně, není zaručené, že po ope2 by třeba obočí neměla trošku nadzvedlé, když by se jí kůži snažili stáhnout k sobě.. Jinak rozhodujeme se tak ze zdravotních důvodů, znaménko je v pořádku, v opačném případě by samozřejmě byla nutná operace ihned. Vy máte kde znaménko a jak velké?

dave88
2. bře 2021

@sebinka2013 Rostlo to znaménko nějak s věkem? Máme relativně čas, miminko je čerstvé. Znaménko má cca 1 cm v průměru a je právě na stejném místě, jako má tady k2003, akorát na druhé straně. Tedy blízko rtu, takové blbé místo. Zatím o odstranění neuvažujeme, má to ještě čas, spíš máme trochu strach, ale když se to bude hlídat, asi nic nehrozí. Zajímaní nás však možnosti, jaké aktuálně jsou, i třeba ten věk, kdy je to nejlepší řešit a nejlépe právě ze zkušenosti. Třeba i doporučení na kožní, kteří s tím mají zkušenosti, nebo i plastickou chirurgii.

dave88
15. bře 2021

Kdyby náhodou měl někdo ještě zkušenosti s podobnými znaménky a jejich odstraněním, uvítám jakékoliv rady, postřehy, apod. A kdyby někdo měl náhodou nějaký kontakt na paní s nickem "k2003" uvítal bych 🙂

hinata69
14. kvě 2023

@dave88 jak to u vás dopadlo? 😊

dave88
14. kvě 2023

@hinata69 No, malá má 2 roky, znaménko tedy hodně zesvětlalo, takže moc nejde vidět a zatím tedy neřešíme. Tak nějak jako rodiče ani nevíme, že tam něco má 🙂 ale nezmizelo to. Prý to ale nebude asi znaménko, ale pigmentová skvrna. Každý říká něco jiného 🙂