Mělo vaše dítě špatnou reakci na fenykl?

carolinlida
17. led 2013

Dcera má necelých 5 měsíců a stále nás trápí problém s prdíky a neustálým tlačením. Dala jsem jí teda na rady maminek cucnout fenyklového čaje a sama jsem ho vypila hrnek, abych jí účinky fenyklu předala mateřským mlékem (je plně kojená), bohužel reakce byla šílená, celý večer extrémně tlačila až to vyvrcholilo po 21 hodině v hroznou koliku, která trvala do 23 hodin. Takový křeče jsem u ní ještě nikdy nepozorovala. Dnes jsem jí namasírovala bříško olejem, který obsahoval fenyklový olej a objevila se vyrážka. Přitom dlouhodobě používáme babycalm a žádný problém nebyl. Budu moc ráda za každou odpověď a zkušenost kterou máte a moc děkuju za všechny reakce 😉

xsenova
17. led 2013

u nas sa zlepsili problemy s bruskom ked som vysadila vsetky kojace caje a zacala som pit cistu vodu.

katyxq
17. led 2013

Malá byla po fenyklu mnohem víc nadmutá než bez něj (možná tak reaguje doteď, ale nezkoušela jsem už víc jak 3/4 roku), vadilo, když jsem pila fenykl já, vadil masážní fenyklový olej, vadil BabyCalm.

pejtho
18. led 2013

U nás se po fenyklu hrozně zablokovala a nemohla se vykakat. Když se nám to pak s pomocí rourky povedlo, měla úplně husté bobky. Takže fenykl nedávám.
Ale u nás teda nezabral ani Babycalm a koupila jsem i drahé probiotické kapky Bio Gaia a po obou mi přišlo, že to bylo spíše horší než lepší.
Teď nedáváme nic a máme jakž takž pokoj. Malé jsou 3 měsíce.

ssassi
18. led 2013

moje dítě fenyklový čaj odmítalo. se mu ani nedivím, smrdí neskutečně. jelikož jsem nekojila, nemohl ho dostat ani přes mlíko. já jsem dávala probiotické kapičky. ale největším důvodem, proč moje dítě s prdíky nemělo nijak zásadní problém, je bezplenkovka. dítě se v klubíčku nad umyvadlem krásně vyprdíkovalo a vykakalo a byl svatý pokoj 😎 bez chemie, rourek, přirozeně 😉

denny1610
21. led 2013

V nemocnici jak jsem byla s dcerkou mi dali krém Flatulin. Měla jsem ji bříško namazat nad bříškem a hnedka zakrýt (at má na to teploučko). Bylo to do 5 min.účiné. U syna nebyl účiný žáden krém. A do 1 roku nebyli účiné ani probiotika, laktobacilky. Při měření teploty (v zadečku jak se u dětí dělá) byl potom klid, a i se vykakal. Doporučili nám nějaké trubičky, ale u tak malých dětí to není dobré. Dává jim to jen podnět, že když něco jim napomáhá, tak bez té dané pomoci se nemusí obejít později. Takže nechat vyplakat, případně zkoušet probiotika, krémy, cvičení s nožkama k příšku. NÁŠ TIP: V nezbytných případech dát do autosedačky, a povozit v autě. 100% zabírá- tato naše zkušenost pomáhá i dalším rodinám s dítětem s kolikou. Jinak k té vyrážce, to dělá každý takový krém myslím, protože se vztřebává až do bříška, hned by se to mělo zakrých a dítěti zateplit bříško. Pokud budete trpět často s prdíkama, tak zkoušet i ke kojení ˇštavičky (z jablíčka, mrkvičky). Syrová zelenina "prohání", vařená "zatvrzuje". Tyhle zkušenosti jsem pobrala u svých dětí, ale každé děti jsou jiné.

eficenka
21. led 2013

ano!!! daleko více nás nadýmal....

sisaman
25. led 2013

mám měsíční holčičku a od narození nás trápí koliky a prdíky, zkoušeli jsme už kde co,takže i fenyklový čaj a babycalm, po obojím se stav ještě zhoršil! Nekojím, tak jsme zkusili i změnu mléka, nejdřív Beba (vůbec nevyhovovala - po ní strašná zácpa), pak Babylove, zdálo se že bude dobré, ale koliky se začly stupňovat, takže teď jsme druhý den na Sunaru Nutradefens...a uvidíme :-/ vysadila jsem i infacol a zkusili jsme jen kmínový odvar...zatím se to zdá být lepší,ale nechci to zakřiknout! udělala bych cokoli,aby se malá přestala svíjet bolestí,křičet a plakat ☹ nezbývá asi ale než čekat než to přejde.

sonica
25. led 2013

cisty fenykl nam vse zhorsoval, pomohl cajik z DM pro spokojene brisko, kde uz byl mix bylinek, ale jakmile byl cisty fenykl, bylo zle...

prdecek
25. led 2013

nám pomáhá se pěkně vykakat a prdíky to taky zlepšilo, nejsou tak časté a silné