Mhouří oči, máte zkušenost? Může jít o oční vadu?

verulda86
8. srp 2012

Ahoj maminky,
poslední dobou jsem si u svého ročního prcka všimla, že když se zadívá na tv začne mhouřit, přivírat oči, jako by chtěl zaostřit. Nevím jak to líp popsat. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, ale dneska to udělal několikrát a já zase začínám plašit🙂 Nemáte některá podobnou zkušenost? Mohla by se takhle projevovat případná vada očí nebo jde jen o dačasný stav? K dr. jsme objednaní až za několik týdnů, navíc má teď dovolenou, tak nevím jestli s ním zajet někam jinam nebo počkat. Díky za každou odpověď.

verulda86
autor
9. srp 2012

Opravdu se tu nenajde někdo, kdo má podobnou zkušenost?

janoko
13. pro 2012

Ahojky, radšej choďte na vyšetrenie k očnému (ak ste to už nespravili) takto začala aj moja dcéra, žmúrila ľavé oko, škúlila (šilhala), nakláňala hlavičku doľava a potkýňala sa. Zistili jej tupozrakosť na ľavom oku a nosí okuliare, lepíme jej okluzory - nálepky na zdravé očko, aby to choré sa donútilo pozerať. Nejde o vadu, ktorá sa dá operovať, treba len cvičením a zalepovaním to choré oko vycvičiť. Mne to doki vysvetlila tak, že nejde o chybu oka, ale mozgu, ktorý z určitých dôvodov vyradí slabšie oko z činnosti a ak sa to nepodchytí, to oko prestane vidieť. http://www.ottlens.com/ortoptika