Mimčo je pravděpodobně alergický na pejska, co dělat?

akirchnerova
4. srp 2013

Holky nevíte náhodou co dělat, když je mimčo pravděpodobně alergický na pejska?Markovi je 7 měsíců a má exem..teď jsme byly bez pejska 4 dny a úplně se mu to zlepšilo, ale jakmile jsme zase 3 dny doma, začíná se mu vracet pod krčkem..mažeme krémem Biodermou na exem 2x denně...máme vyzkoušený koupání ve vločkách a kosmetiku Canaderm..nevíte co dalšího dělat, nebo nějaký homeopatika, vysavač atd? Nechceme Beníka dávat pryč, je to prostě člen rodiny, kterého se nechceme vzdát, jen v té úplně nejkrajnější chvíli..☹

sarkad2856
4. srp 2013

@akirchnerova Já bych se šla poradit s doktorkou.Ono by stejně nepomohlo mít pejska v jiné místnosti,tak jsou na to kapky,které píše i homeopatik,nebo dát pejska pryč 😒
Alergie se může i zhoršit,ted je to projev jen na kůži,ale neměl by si člověk moc zahrávat 😒
Taky jsem musela dát kočku pryč, kterou jsem měla víc jak rok,byla čistokrevná a nádherná 😒

speedygon
4. srp 2013

Bohužel vám dr nejspíše doporučí dát pejska pryč...malý má pravděpodobně alergii na srst, tudíž žádné osrstěné zvířátko doma ☹ Všeobecně se alergikům často domácí zvířátka moc nedoporučují a u vás je navíc původce alergie jasný...

veruska007
4. srp 2013

Taky bych dala pejska pryč. Bohužel, no. My jsme s manželem alergici, oficiálně na psy alergická nejsem, ale když jsme na návštěvě, kde psího člena rodiny mají, můžu se ukašlat a uškrábat si ruce ☹. Bohužel, pokud je malý alergický, zhoršoval by se mu ekzém, hrozilo astma... s pejskem jinak nic nenaděláš. Malý by se k němu nesměl vůbec přiblížit... a to asi moc reálné není. Naše děti zatím alergické nejsou, ale konzultovala jsem to s dr. a vzhledem k rodinné zátěži můžeme mít doma tak akorát rybičky v akvárku.

speedygon
4. srp 2013

@veruska007 nejen rybičky...existují i bezsrstá zvířátka vyšlechtěná, jenže ta se ne každému líbí...

veruska007
4. srp 2013

@speedygon Jo, ale četla jsem, že ani ta nejsou pro alergiky moc vhodná, tak nevím. U nás nebude nic, rybičky nemusím a ostatní nechci riskovat.

speedygon
4. srp 2013

@veruska007 je pravda, že pokud je alergie na moč, tak nepomůže ani "naháček"...ale pokud je to na srst, pomůže to...Nahatá zvířátka znám psy,kočky,potkánky,morčátka,myšky....

marketa137
8. srp 2013

@akirchnerova 😒 poradila bych se na alergo, tam nám dělali i testy na psa a syn neměl nic vidět ale alergie na psa se projevila astmatem 😖 , má toho víc, pes už neni a astma je mnohem lepší, no možná v pubertě s eto zlepší, do té doby žádné zvíře a většinou se to stupnuje, on i ten ekzém rpo něj musí být nepříjemný 😖 , on i furt byl nemocnej a to jsme si mysleli že kvůli školce, ted jsme bez psa 1,5 roku a nemarodí vůbec 😉 . napřed bych si ale nechala udělat testy jestli tam je alergie na psa a pokud jo tak pokud máte zahrádku tak mít psa tam nebo darovat v rodině?

akirchnerova
autor
8. srp 2013

@sarkad2856 Naša Mudra mi říkala, že to právě nemusí na toho pejska vůbec být, už se to nezhoršuje a spíš zlepšuje, ale říkala mi právě, že máme ještě počkat, že třeba za měsíc to bude v pohodě..jinak bychom chtěli zkusit ty homeopatika a denodenně uklízet a vytírat a kdyby ani to nepomohlo, tak bude muset jít Beník pryč..☹
@speedygon
@veruska007 HOlky doufám, že to fakt nebude tak horký..Beníka máme 3 roky a nedokážu si představit, že bychom ho museli dát pryč..ikdyby šel k naší rodině, on by tam umřel...je na nás hrozně závislej..☹
@marketa137 Máme v plánu jít právě na alergologii, ale žeprý u takto malých miminek to není stoprocentní..ale stejně tam zajdem a uvidíme, co nám řeknou..a chci jít i na kožní a uvidím, co mi řeknou aji tam..naše Mudra nás nikam neposlala...tak si to musím objehat sama..☹

marketa137
8. srp 2013

@akirchnerova my taky museli sami jenže na alergo jsme se dostali dlouho takže syn má astma, kdyby nás dětská poslala hned, od mimina měl různě po těle vyrážky tak jsme psa vůbec nepořizovali jenže tim že to nebylo poznat že by mu pes vadil 😖 tak to chce pořešit, min at udělají testy na psa at máte jasno.

akirchnerova
autor
8. srp 2013

@marketa137 Jojo bude to tak nejlepší..jádoufám, že se na to alergo dostaneme rychle..mám kontakt od tatkové manželky, že se mám odvolat na ni, že když už tam je rodina, že nás vezmou tak snad to bude ok..aspon s něčím..já bych to chtěla vyřešit co nejdřív, at víme, na šem jsme..

iina
9. srp 2013

...když poradím ve vtipu..lepší dát pryč pejska..než děcko..🙂 co rodina..já jednou musela řešit stejnou situaci a pejsek našel nový super domov u mých rodičů..pak už jsem věděla, že pejskové nejsou někdy jen pro radost..

zuzulice
9. srp 2013

Co to je za psa? Jaký má režim? Pokud je to tak, že pes lítá venku, nekoupe se, doma koberce, packy se nemyjou... 🙂 tak se není čemu divit. Naproti tomu pravidelně vyčesávaný pes koupaný v protialergenním šampónu, který je doma (a nikde nekravne s cizími psy a neválí se v exkrementech 🙂 ), krmený kvalitními granulemi, domov bez koberců, zbytečných závěsů, s dobrou čističkou vzduchu... minimem čalounění... myslím, že za zkoušku to stojí... Než hned vyhazovat člena rodiny k popelnicím 🙂