Miminko mi zvrací po jídle. Poradíte, prosím?

nagojka
18. bře 2022

Ahoj maminky sem uz trochu zoufala..Synek 7 mesicu mi zacal v noci se stredy na ctvrtek zvracet ...ale silene to bylo hrozny celou noc sme nespali,zvraceli a pohled na to bezvladne telicko me teda rozsekal...vcera pres den byl vesely normalne jako vzdycky od rana na brisku ale cokoliv sem se mu pokusila dat k jidlu okamzite to vyzvracel..jedine co jsem do nej dostala bylo par piskotu rozcvachtsnych v caji...caj pije dobre..a protoze pres odpoledne uz byl ok a nezvracel skusila sem mu dat na noc mlicko..s hroznou chuti vypil ,150ml bylo videt ze ma fakt hlad..jenze to opet cele vyzvracel..rikala sem si ze jestli bude v noci zvrscet pojedeme na pohotovost a dneska sem chtela za kazdou cenu k lekari.noc byla super malej usnul v osum vecer a vzbudil se az rano v pul sedme ale totalne vycerpanej..dostal opet piskutky s cajem a dobry ..dasli piskutky sem mu dala v deset a tim ze nezvracel sem si rekla zr mu k obedu skusim udelat jen mrkev s bramborem.. Holky ten tak krasne bastil..davala sem dokud otviral ale najednou hop a bylo to zase vsechno venku..doktor me prevezl dnes neordinuje kuli kongresu ani zadny jeho zastup.pohotovost funguje az od peti nemuzu se tam dovolat..poradte mi prosim co mu dat aby se mu ten zaludek srovnal nebo z ceho to muze byt .vcera mel dvakrat kasovitou stolici a jednou takovou divnou hlenovou.ale nastydly neni...teplotu nema rano sem ho merila mel 36,8 az se vyspinka zase ho premerim...diky za vsechny rady a pomoc..

lv
18. bře 2022

Černý čaj, oslazený glukopurem, po lžičkách, třeba co 10min lžička. A k jídlu nejlíp nic, nebo jen taky po lžičkách uvařenou rýži. Kup Hipp ORS, mléko Nestlé AL 110. Pár dní dietka a bude to dobrý, pokud prostě nezvrací jak tu první noc, tak bych na pohotovost nejela.

nagojka
autor
18. bře 2022

@lv kdyz mu dam normalne napit cajiku tak pije krasne a je to snad jediny co zatim nevyzvracel s tema piskotama...no ja zacala uz mit hruzu i z toho ze ma salmonelu i to teda fakt nevim kde by k ni prisel...diky zatip...na nem je videt ze ma hlad a me to hrozne trapi vzdyt preci takovy prcek musi neco jist..😢😢hlavne aby mi nejak hodne neschodil na vaze..

sirinfirst
18. bře 2022

Kriticky důležité je závodnění, takhle malý se strašně rychle dehydratuje. Já se synem po dvou dnech zvracení skončila v nemocnici na kapačkách. Takže zkoušet kulíšek nebo DM má myslím taky nějaký rehydratační nápoj.

nagojka
autor
18. bře 2022

@sirinfirst dm mam nejblizsi 50km🤦snazim se mi davat hodne caj ten pije dobre

nagojka
autor
18. bře 2022

@sirinfirst jako bejt s nim nekde v nemocnici tak se psychicky zhroutim kdybych ho videla na kapackach atd...uz tu prvni noc kdyz sem ho videla jak je unavenej nemuze spat byl takovej bezvladnej...no hruza..on je jinak opravdu veselej v pohode usmiva se po brise se vali od rana do vecera,plazi se po celem byte..sle proste mi zvraci..a me trapi ze nevim proc😢

cuuza
18. bře 2022

Hlavně jestli zvracel, tak začni dávat jen trochu jídla, par lžiček ačkoli by snědl mnohem víc. Člověk je sice rád, že mu chutná, ale ten žaludek normalni porci nezvládne. Takže časteji ale fakt po troškách...

zmrzlinka
19. bře 2022

@nagojka dávej mu sladký černý čaj nejlépe vychlazený.Vynech mlíko a kup si když tak v lékárně Kulíška nebo Enhydrol a ten mu dávej po lžičkách.