Miminko se budí a usne jen u prsu. Co s tím?

januskaababoo
8. lis 2007

Čaute holky,

je mi líto, že co má diskuze...to problém.

Elishka se mi začala opět budit (po metodě 5,10,15) v noci hooodně často (co půl hoďky, když se zadaří, tak co hoďku) a:
1) hlad nemá, bo se jenom pricucne a spí
2) zoubky ne, bo v minulosti jak jsem natřela byl klid
3) strach v noci nemá, bo spí se mnou v posteli
4) dudlem ji ošálit nejde, bo sevře zuby a konec
5) ještě pár takových nocí a jsem chodící mrtvola, bo to se vydržet nedá

Tak jsem byla na kojeni.net a dozvěděla jsem se, že je to běh na dlouhé tratě...a že jde o zvyk a že jsem živý dudel! Ale já se s tím nehodlám smířit. Do jiného pokoje jít spát nemůžu. Taťku nemáme. Flašku s vodou nechce.

Intervaly: 21:00 posl.kojeni
24:00 přícuc
01:00 přícuc
02:15 kojení a následný přícuc
04:00 přícuc
05:30 kojení

pak už nemůžu, jsem nasraná nevyspaná polomrtva, otevírám okno a malá mi vytuhne do 09:30!!!!!
Nevím, možná by mi pomohlo nechat přes noc tu ventilačku otevřenou...čerstvý vzduch možná...ale to pokojová doporučená teplota klesne na stupeň DOCELA SLUŠNÁ KOSA!

Holky, která z vás to zažila, ví...a doufám, že poradí. Díky polomrtva Januška a přicuclá Elushka. 😔

susik77
27. lis 2007

binki: napis mi tvoji e-mail. adresu do IP, poslu ti elektr. knizku 😉

orisek1
27. lis 2007

Mno, já jsem teda párkrát zkoušela nedat prso a vydržet řev, ale spíš to bylo den ze dne horší a řev delší. Tak jsem se na to vykašlala, protože pro nás všechny bylo míň stresující mu to prso prostě dát, i když to pak bylo každou hodinu. Už jsem s tím byla smířená, že to nějak do Martínkových 15tin přežiju, ale ze dne na den se to zlomilo a budí se v noci čím dál míň. Předevčírem dokonce od půl sedmé večer do sedmi do rána jen dvakrát.

anddy
27. lis 2007

binki ty mas jeste hodne maleho prcka na tyto metody, si teda myslim 😒

susik77
27. lis 2007

hm, to jsem si nevsimla, 2-tydenni miminko se musi napapat aj v noci vickrat 😎

viona
28. lis 2007

Ahoj ,tak jsem včera byla u dětský doktorky a ptala jsem se jí na to noční častý kojení a ona mi řekla,že takhle velký miminko(má skoro osm kilo na pěti měsících)už nemůže mít v noci hlad,říkala,že chce prostě mámu a pochovat a to teplý mlíčko do bříška přitom má jako bonus,který se mu moc líbí,říkala buďto to vydržet,nebo ho ošálit něčím jiným(třeba dudlíkem-ten ale Víťa nechce,nebo mu dát cucnout čajíku-ale Vítek ještě nikdy neměl v pusině nic jinýho,než moji bradavku)tak vydržim do šesti měsíců,než začnu přikrmovat a pak to možná zkusim s tim čajem a když to nepůjde,tak se z toho nezbláznim,ujistila mě,že to časem přejde samo a bude spát celou noc,u každýho mimča je to jiný,tak vydržet holky,bude líp 😀

binki
28. lis 2007

Jasně, papáme pořád, jak potřebuje, ale jen kdyby tak potom neplakal. Jsem občas bezradná, když křičí a křičí. Dneska mi mudr. poradil obkládky a kapky Sab Simplex na bolení pupíku, tak uvidíme. Jinak ten můj pardál rád dudlá, hlad už nemá, když to v něm šplouchá, že jo. 😝

viona
28. lis 2007

Binky,když byl náš prcek maličkej,tak by jedl pořád,klidně po půl hodině,jsem z toho byla zoufalá,pak začal postupně jíst po dvou hodinkách,to bylo po šestinedělí a teď jí po třech hodinách přes den,někdy i po čtyřech,jen v noci si kolikrát vymejšlí po hodině,nebo po dvou,vydrž to.I ty prdy přejdou,jen co trošku povyroste,ale ty kapičky a obklády mu dávej,taky ho nos na tygříka(bříškem dolů na předloktí)to taky zabírá na bolení bříška 😉

januskaababoo
autor
28. lis 2007

Caute damy,
protoze jsem tuhle diskuzi zalozila, mam pravo vkladat sve prispevky z jinych diskuzi...to je logicke, ze??? 😀 😀 😀 😀

Je to pro bramburku a holky, co neznaji metodu 5,10,15...je to ale ciste muj nazor 😉

je to zkopceno z Kvakam na metodu 5, 10, 15...

elishka spi se mnou od narozeni v posteli, ja nevim proc...asi jsem to ja debil nasla na netu...uz si nikdy nenecham radit a pojedu si podle sebe, me intuice, ridit se srdcem a laskou!!! a ne podle statistik!!!...rozhodla jsem se, ze...
....malou dam zvyknout na postylku, musi mit sve teritorium....to svoje male kralovstvi...kazdy to potrebuje, slo o to, ze mi "pila" z prsu v noci i kdyz nepila, jen se pricucla, delala si ze me zivy dudlik...a to se pak budis s kruhama pod ocima, no des! takze jsem ji smontovala postylku a davala usinat tam, v noci samozrejme sla ke me, bo kojeni a pak mi ji bylo lito davat zpet do studene postylky...tak mi spala do rana u me, ale uspech byl uz to, ze mi usinala v postylce...
...dalsi problem jsem chtela odstranit...usinani v me pritomnosti...evidentne na to jeste neni pripravena...tak jsem se rozhodla na ni vyzkouset metodu, ktera je uspesna u 96%deti, asi je elishka ctyrprocentni...hiihi...
...das ji haji, pusinku, plysaka, a jdes pryc...rev, vratis se az po minute, pusu, dudel, odchod...rev, vracis se po dvou minutach...tak prodluzujes intervaly... mit tak El slabsi srdicko, tak mi tam chudacek umre...debilni metoda!!!!!!!!! Busilo ji srdicko, myslim ze strachy ze uz se nevratim...vydrzela jsme to 20minut, pak jsme ji brala a byl klid...ona je moc hodne miminko, vubec neplace...a rano se mi vzbudila s brekem a ...
...a plakala pokazde co jsem ji dala na zada, nebo odesla, hodilo me to uplne na zacatek...opet musi mit moji kozu aby usla, predtim uz ji stacila jen ma ruka....se na to fakt vykvaknu!!!ale co...poucila jsem se, doufam, ze zadne trauma si neodnese, z 20min vriskotu...nejsem pro nechat dite vyrvat! nejsem a nikdy nebudu zastancem lamani osobnosti...pojedu si po svem...kvacim na neci rady!
miluju ji a tohle nebyla laska! jak bude pripravena, da mi sama vedet...spinka v postylce vedle me postele...

haluskacz
28. lis 2007

janusko,
nemam slov. Hrozne moc vam fandim. Blizkost je to nejlepsi, co muzes svemu diteti dat 🙂

aponchie
28. lis 2007

presne tak...ani mamy v prirode neodstrkuji sve mladata proc bychom meli!ja jsem mela terezku u sebe skoro porad a nemam pocit ze by tim stradala ba naopak,nakonec sama se prestala kojit sama si rekla ze chce na nocnik a sama si rekla o svuj klid.dite vi moc dobre samo kdy je na co pripravene a ne mu furt do neceho kecat jak o zavod nejdriv sem si taky nechala radit ala jit spat jinde umela vyziva atd nejvic jsem pak byla ve stresu ja..takze nikdy a ted mam dceru ktera snad i diky te blizkosti od mala umi projevovat lasku,dava mi pusinky objima me rika mi ze je moje laska a mysicka a ze maminku miluje a chce se tulit.pockejte za par let jak vam to projde lito z jste je nechali vyrvat a davali co nejvice pryc.jednou sem ji nechala vyrvat a uz bych to nikdy neudelala,nechapu kde bere clovek pravo porad neco urcovat tomu mrneti ,tim ze neumi mluvit krici a nasi povinosti je jit mu na pomoc a snazit s eporozumet mu.jednou jsme si je udelali tak se musime snazit a nejaka nevyspala noc je nic proti lidem co zaivaji denne desna utrpeni nad zivotem atd.takze ony to jsou v podstate radosti 🙂

januskaababoo
autor
30. lis 2007

aponchie...krasne receno, smekam...

aponchie
30. lis 2007

januska:souhlasim s tebou ve vsem mame stejne nazory na deti .... 🙂 zrovna zitra jdeme kupovat male velkou postel bo pada s postylky 😀 jinak v noci spatne spala porad rvala chtela proste za nama jenze manzel ze neeee ze ji nesmime vyhovet,mimochodme je trochu nemocna a ma opar rikam mu kdyz tam sel uz po osme behem dvou hodin at ji vememe k nam ze uzneme vseci a bude klid a ze je nemocna a potrebuje byt u nas tak neee no dneska uz otocil je unaveny chce se vyspat a hlavne sem mu rekla ze kdyz on byl churav v mladi jak rad chodil do postele rodicu atd ja na to sama pamatuju a v nemoci zvlast ne?prece jen ma teprve necele tri roky

sokolka
30. lis 2007

Holky úplně jste mě dojaly. Já poslední dny také řeším spinkání. Zkoušela jsem nechat vyřvat a nakonec to dopadlo tak, že Kubík křičel v postýlce a já řvala v kuchyni u chůvičky. ☹ Vydržela jsem to hodinu a půl a to je úspěch pak usnul. Další den řev trval 2 hodiny a to jsem ho už vyndala. Fakt se to nedalo. A když pláče v noci tak to je taky hrozný a prso ho prostě uklidní. Snad to přejde samo a doufám, že jsem to nezavinila sama tím, že jsem mu vždycky když začal v noci plakat dala prso. Ale když jenom to zabralo a zabírá. Jsem z toho v poslední době dost psychicky vyčerpaná, fyzicky ani ne, a ani jsem neměla na nic náladu. Celý dny jsem jenom přemýšlela, co s tím udělat. Teď už je to lepší a fakt to asi přestanu řešit. Dokud se mi zase nezačne budit po hodině tak na to kašlu. Rve mi to srdce, když ho slyším jak hrozně pláče.....

aponchie
30. lis 2007

sokolka:musis vydrzet ale malej je jeste fakt malej az bude rvat ve 2 letech ze neusne bez prsu tak to res zatim ma narok na to mit ho v pusine,ja si obcas zkousim predstavit na co ti prcci mysli kdyz placou,asi budou trosku vycurani obcas ale to je prece prirozene ze krici kdyz vi ze mamina projde a kdyz prijde je to super,ja sem kojila v noci tak ze sem mela prso venku a spala sem mala se pricucla jak chtela,proste sem to nedavala fyz.vstavat a jeste odnaset a uspavat.chuvu nemam ani senzor dechu atd.chodili sme se divat jak paka jestli dejcha atd.tchyne na nas cucela ze mame dat spat a zavrit dvere a dej se vule bozi tak to ne🙂nekdo jo ale ja ne..nejvic je z tech pokusu na nervy vzdycky podle me matka pak az dite alespon ty senzitivnejsi🙂ted ma terezka skoro 3roky a uz je mi lito kdyz s nama nemuze spat obcas ale uz to ted nejde pokud neni nemocna,nase mala je dooost temperamentni a jak ji jednou zabehlou vec zase nejak povoli je to srumec🙂)ale drzim palce a radsi si ho vem k sobe jak bude rvat..hele jednoho dne jak ja rikam budou spat sami bez nas nauci se vsecko jen to musime vydrzet🙂)

sokolka
1. pro 2007

aponchie díky moc. Fakt jsem z toho byla hotová, ale řešit to asi nebudu. A to, že mi lidi říkají, že si naběhnu a malej se nenaučí spinkat sám fakt prdim.

januskaababoo
autor
1. pro 2007

sokolka: prd na to! At si kazdy co chce rika...ja to taky furt omylala v hlave dokola, co a jak...a jak to bude dal...a proc a bla bla bla...a kam jsem dosla? NIKAM! Akurat v nervech, mela jsem zlost na malou a cim vic jsem ji to prso nechtela dat, tak tim vic ho ona chtela...neni to tak, ze ustupuju a dam ji co chce, ale snazim se ji dat vsechno ohmatat...samo, ze zehlicku nee. Zjistila jsem , ze jak si na neco sahne, pak ztrati zajem a ja jsem v klidu, bo ona jak by si nesahla...tak to bude furt vic a vic chtit...vsak tu znate o tom zakazanem ovoci! No a tak nejak to je i s prsem...jsem tak nejak "prirodne" naladena, a snazim se tak vychovat i El...nebudu delat neco co je pro ni neprirozene. A kazda vec ma sve zastance i opozici...takze ja to delam tak a pokud toho budu litovat, nasypu si POTOM popel na hlavu 😉 , nesoudim nici postup...ani metodu 5,10,15...
sokolko a aponchie...jsem s vama!

Vse se urovna samo, dite si rekne kdy ma dost (kozy aji spanku s rodici), jen si to maminy urovnejte v hlave co chcete a jak, jak mimco citi, ze tak to bude, bude klidne, jak budete furt vahat...DAT kozu, ci NEDAT kozu...uciti to a bude zmatene...ja jsem se rozhodla DAT kozu, a mala mi ji postupne ocucava min a min...je to zvlastni, ale myslenka ma velkou silu!

Takze kozam zdar a tem s bradavkama zvlaste!

lennis
1. pro 2007

SOKOLKO, mám úúúúppppllllnněěě stejný problém a neřeším to. Malej spí s náma, kojim co 2 hodiny, poslední týden se mi budí i 10x za noc a měla bych ho dávat a přendávat pokaždý do postýlky???? Bych se zbláznila a ztratila mlíko. Včera jsem mluvila s kámoškou, 2letá holka, stále usíná jen a jen na prsu a spí s nima v posteli. TAkže neřešim, znám spoustu párů co maj mrňata v posteli. Já byla stejná, chtěla jsem být u mámy furt. Kdyby mi to nebylo trapný, tak si tam vlezu i teď 😀 , pamatuju si, jak jsem to milovala vlízt si k ní do postele ještě na základce, máme super vztah do teď. Prostě neřeším co bude, řešim co je teď. Prostě každý dítě je jiný. Kámošky holka zas total odmítá být u ní přitulená, je stejně stará jak náš a chce mít svůj prostor, nesnese ji, aby na ni "funěla".
Přesně jak píše Januska, když budeš nervozní, bude on nervozní.
Já taky uklidňuji prsem, občas se uklidní sám, ale pobrekává mi v noci furt a já nevím proč. Pár nocí spal tak krásně. Jestli mu rostou zoubky a bolí ho to v noci, nevím...jo a to máš teda kuráž vydržet to u chůvičky takhle dlouho, já nevydržím ani 5 min. Jsem měkota!!!!!!! Až budem učit usínat bez prsa, tak bude muset nastoupit manžel na balonu, jinak to nevidim, nebo číst pohádky a medvěd. Dost často chodíme brzy do postele a čteme si, takže budu číst malýmu a snad se naučí usínat sám. Prostě to budu řešit, až přijde čas. Je mi jedno co říkaj ostatní, tohle je náš život a naše dítě a budeme si to dělat jak chceme my!!!!!!!!!!!!! 😝

januskaababoo
autor
1. pro 2007

Jo holky, jeste jsem si vzpomela...je dobry pri odnaucovani od prsa, prejit treba na ten balon....neco jako VYBER SI MENSI ZLO!...pak postupem casu odbourat i ten balon...

A ted si predstavte, ze mala ma uz 8 zubu!!! Jak ji to sem tam ujede, tak mam sto chuti zacit odbouravat vsechno kolem...ale neni to tak casto, jen kdyz ji rostou...nedela to naschval.

Lennis...ja delala to stejne, je to fajn si vlezt k mamce do postele...a nemusi ti to byt trapne, ja se k ni tulim i ted!!! Ale pst, hihi...

lennis
1. pro 2007

Jani, my nemáme ani jeden zub, my budeme asi bezzubci......jo jo maminky jsou fajn 😀

aponchie
1. pro 2007

este sem si vzpomela jak mi jednou jedna doktorka rekla ze nesmim kojit vic jak 20min jak byla mala z porodnice ha ha ha ze uz si semnou prej cvici a mam ju odstavit.kaslala sem na to a kojila skoro45min a fakt tahala schvalne sem ju zvazila pred i po kojeni ...proste miluje mleko ted ma skoro tri roky a grnga mleko i pul litr a vic denne je fakt blazinek misto jidla vali mleko treba ale to neva mleko je jak jidlo,te dmam super doktorku je i homeopatka a hlavne ma 5deti sama a sestricka 4 a jsou desne super,dokonce mi rikala at ji nedavam do skolky jeste ze dite ma byt s mamou aspon do 4az 5let doma ale ja nemam zadne hlidani tak musim at se nezhroutim ale sama mi rika maminko hlavne klid,zastava nazory jako treba zadne antibiotika zvytecne,radsi chladek nez pretopeno,koj jak dlouho chces nebo vydrzis,vse ma svuj cas atd je uuuzasnaaa mala byla nemocna asi3x pominuli smrkani obcas kuckani a ona sama rikala ze spala s detma a ze by to taky vratila nejradsi samozrejme ze jsou obcas vycurane ale chce to odhadnout trosku i povahu kazde ditko je fakt jine jak rikas nektere se nerady mazli jine hodne takze tak..hele ja taky spavam s manzelem a ne zvlast🙂)ale je fakt ze uz se s ni moc spat neda,otvira nam oci,sviti lampickou do oci v noci ve3rano rikala tatinku pod pujdeme se divat na minimax a budeme se divat na madagaskar atd.ale jinak odesla od nas v roce do sve postele sama dnes sem koupila v ikea velkou postel zitra ji postavime a uvidime co bude.takze pevne nervy s miminkama,hoodne lasky a muchlovani v perinach a nebojte vsechno se nauci🙂

januskaababoo
autor
2. pro 2007

Aponchie, mas stesti, ze mas takovou doktorku...budu z tebe nekdy tahat rozumy, jo???

lennis
2. pro 2007

to já taky, jsme u mojí bývalé Mudry a ona mi tyká a někdy je to takový divný. Navíc v našem městě jsou 2 dětský DR. a každá maminka má jinej názor na každou, takže s kámoškama vždycky řešíme co nám jaká řekla a hodně mamin pomlouvá tu druhou ke který nechodí, no prostě mazec. Nejradši bych jezdila úplně jinam.

aponchie
2. pro 2007

jasne v pohode🙂)me puvodni doktorka malou ve 2mesicich ani ne zacala davat do sedu prej at si prothne zada kdyz jen lezi 😨 no a pak mi ji nechala s prujmem ve 2tydny bez vyteru atd a to mala mela streptokoka agalacticae no bomba no tak sem vzala kartu a sla sem sice pres cele mesto ale spokojena

janatobias
16. pro 2007

Ahoj holky, já jsem to zažívala po příchodu z porodnice.Stala jsem se taky živým dudákem, malého jsem měla neustále přisátého jako pijavici. Dokonce jsem i chodila po pokoji a v náručí pijavku 😎 Ale pak jsem si přečetla články na www.rodina.cz a taky dala malému dudáka i když mi to v porodnici nedoporučovali a byl klid. Akorát se to teď trochu vrátilo, ale to jsme byli v nemocnici a to vše jsem přisuzovala stresu. Po příchodu domů to ještě trochu přetrvává, ale vypadá to, že se vše uklidní. Takže Januško - pevné nervy !!! jsou to miláčkové !!! 😀

assddffbgh
28. lis 2014

Ahoj holky mám úplně,ten samí problém,malému je 9 měsíců,usne jedině u prsu s tou vyjímkou,že večer usne v postýlce sám po kašičce,jenže tak od 23 hod se mi budí každé 2 neli 1 hodinu a chce se jen přicucnout,jde o to že mě trápí ošklivé akné na obličeji které je na antibiotika,navíc od ledna mám jít už na neodkladnou operaci cysti na vaječníku,takže malí bude doma s manželem,takže bych už mého miláčka potřebovala odstavit,přes den nepotřebuje prso,hezky mi naštěstí papá příkrmy ale sunar nechce v žádném případě,takže je to nejhorší přey noc,vůbec nevím jak to zařídit

drakenn
5. pro 2014

Já spala s oběma svými syny v posteli. Přicucli se i v hoodně útlém věku a já to ani nijak nepostřehla - takže nechápu co řešíte.. jaké mrtvoly ráno? Vy jako nějak asistujete u pití či co? Děcka nejsou ani vyčurané nebo na nas nic nezkošejí - furt opakujete moudrosti svých rodičů. Chtějí být prostě s maminami a pokud budou mít vaši důvěru a budou plnně spokojeny - budou samy spát v klidu ve své posteli.. jelikož budou vědět, že jste na blízku a že vždy, když zavolají, budete na blízku. To je ta jistot!!!!!!. Ale metodou 5 -10 15- tuto jistou NIKDY nezískají..

majkoz
5. pro 2014

@assddffbgh Ahoj. Mně nepřijde, že by to byl důvod k odstavení, ale sama víš nejlíp..každopádně to,že se bude o mimi starat tatínek určitě k odstavení pomůže..já nevím noo, kór když nechce sunar, tak bych ho neodstavovala a na to noční buzení..holky tu psaly pěkné příspěvky, tak třeba Tě něco inspiruje..Držim pěsti, ať operace dopadne ok 😉
K metodě 5-10-15..a to reaguji na drakenn hlavně..myslím, že když tuto metodu uzpůsobí si každá maminka podle svého děťátka, jak na tom je atd a podle sebe a svého, tak myslím, že na tom není nic špatného..Samozřejmě, že miminko potřebuje jistotu, a ta jistota je, že maminka vždycky přijde, že je mimi ve svém..Trochu mi to přijde, že mamky, co by nenechaly své potomky poplakat, jim vlastně nevěří..pokládají je za uzlíček, který potřebuje jen maminku, ale děti se sami přeci taky potřebují s něčím "poprat", neříkám, nechat je plakat bez povšimnutí, ale trochu důvěry v to, že můžou usínat sami, že to dokáže mamka a mimi společně, aby byli spokojeni oba..A pokud se pak týká maminek více dětí, jak to mají udělat, když mimi nemůže usnout, starší sourozenec chce už konečně večeři a nejstarší ještě nemá úkol do školy? 😝
Jenom na okraj a vlastně ke kořenu této diskuze.. já si kolikrát, když jdu spát, přeju, aby se malej vzbudil a přicucnul se, já to milujuuu, usínat s nim a taaak 🙂 Tak se mějte a dobře spěte!!!!

katyxq
5. pro 2014

@majkoz ono sice nechání vyplakat (a to 5-10-15 je) sice poškozuje chemii mozku, ale každého volba - pro pochopení doporučuju toto video

https://www.youtube.com/watch?v=arUFN_oP_sQ

😉

majkoz
6. pro 2014

@katyxq Já rozhodně nesouhlasím s těmi časy, proto jsem psala, že si to každý může podle sebe a hlavně podle mimi uzpůsobit. U všech svých synů jsem toto praktikovala, když už se nechtěli uspat u prsa, tři dny jsem k nim běhala, když se pobrekávání změnilo v řev a od té doby, kromě toho, když lezly zuby, kluci spinkali a usínali krásně.Kdybych měla myslet na to, že pláč poškozuje chemii mozku vždycky, když řve! třeba v autě, tak bych se asi opravdu nikam nedostala..to by mě zajímalo..jak to děláte Vy? Když řídíte, dítě začne brečet..Okamžitě zastavíte, ať jste, kde jste a začnete konejšit? Nebo když k němu prostě hned nemůžete, protože např.starší dítě něco nutně potřebuje? To podle mně prostě nejde..

latkovkybrno
6. pro 2014

@katyxq Katy to je velmi zajímavé video...