Miminko se budí a usne jen u prsu. Co s tím?

januskaababoo
8. lis 2007

Čaute holky,

je mi líto, že co má diskuze...to problém.

Elishka se mi začala opět budit (po metodě 5,10,15) v noci hooodně často (co půl hoďky, když se zadaří, tak co hoďku) a:
1) hlad nemá, bo se jenom pricucne a spí
2) zoubky ne, bo v minulosti jak jsem natřela byl klid
3) strach v noci nemá, bo spí se mnou v posteli
4) dudlem ji ošálit nejde, bo sevře zuby a konec
5) ještě pár takových nocí a jsem chodící mrtvola, bo to se vydržet nedá

Tak jsem byla na kojeni.net a dozvěděla jsem se, že je to běh na dlouhé tratě...a že jde o zvyk a že jsem živý dudel! Ale já se s tím nehodlám smířit. Do jiného pokoje jít spát nemůžu. Taťku nemáme. Flašku s vodou nechce.

Intervaly: 21:00 posl.kojeni
24:00 přícuc
01:00 přícuc
02:15 kojení a následný přícuc
04:00 přícuc
05:30 kojení

pak už nemůžu, jsem nasraná nevyspaná polomrtva, otevírám okno a malá mi vytuhne do 09:30!!!!!
Nevím, možná by mi pomohlo nechat přes noc tu ventilačku otevřenou...čerstvý vzduch možná...ale to pokojová doporučená teplota klesne na stupeň DOCELA SLUŠNÁ KOSA!

Holky, která z vás to zažila, ví...a doufám, že poradí. Díky polomrtva Januška a přicuclá Elushka. 😔

alcatko.j
8. lis 2007

Janinko, taky mame CELOU no otevrenou ventilacku..taky je mi kosa jak svona, ale Nelis to evidentne vyhovuje!!!! 😅

Ja bych ti tak rada poradila..uz jsem to tu psala asi bilionkrat, nase reseni...

Taky jsem byla zivy dudela nelis se pricucavala jako Elis co pul hodky...jsem ti uz psala, ze jsem to nezvladla a jednou, kdyz prisel jira z prace jsem se rozbulela, ze uz to nedavam...no a nastoupil on, ty jsi na to sama, tak bys to zkratka mohal zkusit ty...

Nelis taky spi ve velke posteli a usinani probiha tak(driv se usinala s ceckem u huby, v leze)ze nakojim, jako fakt nakojim a pak se Nelis polozi a nekdo(ja ci Jirka)si lehnem k ni, ale bez prsa.Jakoby ji mirne pridrzujem, aby lezela a nemela tendence se na me sapat za kozou.Asi prvni dve noci rvala a porad se sapala za mnou, ale ja ji furt nebo Jirka pridrzovala, mirne jsem ji tlacila zpet do lehu, az si polozila halvinku, koukala na me a nakonec usnula, pritom jsme ji drzeli za ruku.V noci se treba za tu hodku vzbudila, ja ji dala prso, jestli nema zizen a jak jsem zjistila, ze zase jenom cumla ne saje, tak jsem ji nekompromisne polozila zpet a opet malinko pridrzovala, zase se chvilku vztekala, ale zase polozila hlavinku a spala, dve noci to bylo furt co hodinu, nebo pul, ale treti néoc jako by pochopila, ze ji caste buzeni nepomuze, ze stejne jak zjistim, ze nesaje, ale jenom duda, ze ji pokladam zpet,tak se na to vykvakla a zacala se bgduit 2x 3x a jen na kojeni.
Ja jsem ji proste prilozila pokazde kdyz chtela, ale jak nesala, zpet...
Jde o to asi vydrzet jeji brblani a neustoupit, hladit ji po zadickach, jo, ja jeste zpivala tluemene pisnicku, aby ji to uhoupavalo...

januskaababoo
autor
8. lis 2007

Alci...kdyby to bylo jen brblani-ona pobrekava a kdyz nic...tzn.koza nebude, tak zacne hlucneji a hlucneji az je nejhlucnejsi v celem nocnim okoli...jinak...miluju te Alcatko.j 😉 !

brnda
8. lis 2007

ahoj taky sinekdy připadam jak ten živy dudel,nekdy je dobry to třeba v 19h nakojim aspi tak do23h a pak do 3h a pak se budi tak v6h to je dobra noc,ale nekdy se budi každou hodinu apul,je to teda mali žrout ale myslim že pokažde hlad nema,snažim se mu dat dudlik, ale to vetšinou nezabere a breči dal tak musime dat k prsu,chvili taha zachvili u toho spi tak dam do postylky a za1.5h je vzhuru a zase nanovo,takže jsem taky už nekdy pekne unavena ale bohužel ti neporadim co s tim,protože sama nevim mam nekdy strach abych ho vubec odnaučila od toho prsu aby z nej nebyl zavislaček na prsu ješte buhvijak dlouho

gedren
8. lis 2007

Ja jsem zvej dudlik odjakziva, Helca pri tom spi, ja taky a je to 🙂 Ale chapu, ze pokud se pritom dite mele, tak je to blby, a tam asi nevim, co poradit...

syrael
8. lis 2007

Hlasim se do klubu, jenom je to s tim buzenim horsi a horsi. Mazec ovsem je, kdyz uz ani prso nezabira, lezou nam zoubky a vcerejsi noc jsem se modlila, aby tu kozu broucek chtel🙂

kacka79
8. lis 2007

Tak u nás je to taky jasná závislost na cecku 😀 Radu nemám, páč s tim taky bojujeme, ale to radši budu celou noc vytahovat prsa, než aby řval.. no nevim co uděláme až mlíčko jaksi dojde..

natalie77
8. lis 2007

Jani, bohužel neumím poradit, jsem taky matka-začátečnice.
Můj velký obdiv, že to zvládáš sama, klobouk dolů!
Jsi krásná baba...sama dlouho nebudeš 😉 Drž se!

anddy
8. lis 2007

Jani, bohuzel jsem uplne stejnej pripad jako ty. Jednou jsem ho nechala trosku vybrecet (ne vyrvat, to nedavam) a spal od pulnoci do 5.30hod. 😔 Ale minulou noc zase pokazde papal ☹ , takze ja nevim kdy ma hlad a kdy chce jenom pricucnout. Nekdy se jen pricucne a ja ho hned oddelam a on chrni, ale hold vzdy vstavam 😠 . Snad to prejde samo. on ten nas malej prcek taky jinak nez u prsa neusne 😒 . Takze prsomilum trikrat zdar 😝
Jo a holky uz nam nektera neco poradte prosiiiiim 😀

berry07
8. lis 2007

Ahoj Jani, mně se taky osvědčilo noční větrání : kojim v sedačce v obýváku, deku z postýlky v ložnici dám nahřát na topení, pak prdnu holku do postýlky, přikryju a na 5 minut natvrdo otevřu okno. Jinak mírně topíme, aby nám nebyla vyloženě zima...
Divim se chlapovi, kterej nechal dvě tak krásné holky samotné. Asi za to nestál...Držte se! Je prima, že se máte !!!!!!!!!! 😉

kacka79
8. lis 2007

Berry, dneska najíždíme na "studenej odchov" - budu větrat o 106,
hlavně ať chrápe!!! Je to miláček, ale ty noci jsou holt slabší

karla6
8. lis 2007

Holky, já jsem tímto se synem prošla taky a vyřešila jsem to tak, že jsem mu v noci nedala napít z prsu vůbec. Prostě jsem nakojila naposledy v 10 hod večer, malého dala do postýlky, a když se vzbudil, dala jsem mu napít přes noc jen z láhve a vůbec už jsem ho k sobě do postele nepustila. Není potřeba ho zvykat na umělou výživu, normálně jsem mu vlastní mléko odstříkala. Přes den jsem normálně kojila.

zonja
8. lis 2007

januska fakt v tom nejsi sama. právě mi řve v postýlce, už je po půl hodině spánku vzhůru a já fakt už odmítám půl hodiny u něj ležet a hlavně mám rozkousané bradavky! 😖 ☹ 😠 bohužel taky neporadím, nevím, jak dál 😝

myschka
8. lis 2007

holky já to měla takhle na začátku, malou pořád u prsa, dudlík nechtěla a z prsa nesála jen dudala. Pak nastoupila moje mamka která mi přijela pomoc, vnutila jí dudlíka a naučila spát s plenou přes očíčka. Od té doby pohoda🙂 díky bohu za maminku😉

kacka79
9. lis 2007

Ahojky všichni "dudlíci". Vypozorovla jsem, že když jsem doma já, malej by se furt věšel na kozu, akdyž hlídá dopol. manžel nebo moje mamča - vůbec to nevyžaduje, klidně dudá dudlík, papá příkrmy.. jak jsem doma já, tak jen tu kozu.. Jsou to malý vychcánci 🙂 ale on se u toho tváří tak blaženě, že mu to prostě nemůžu odepřííít

januskaababoo
autor
10. lis 2007

Baby, dik za prispevky...

...v noci jsem se uz chtela vyspat, tak jsem ji nechala pricuclou...bo jak jsem ji dala mimo "svoji zonu", zacala sebou mlet a bylo po mem spanku...takze se schoulila pod mou perinu (toz to tez nechapu tu jeji termoreglaci, normalne spi pod moji duchnou a neni horka ani ji neni HORKO) papla cicek do svoji papule a byt opravdove kotatko, tak vrni...no, ja se aspon vyspala...ale nechcu z ni zavislaka, i kdyz si rikam...(zase ta afrika, jo?), jak ony to tam delaji, UM nemaj, jenom ty cecky...a taky jim ty mimca na nich jen visi...mnoooo, tak na to ted kaslu, disciplina bude pozdeji...

Holky, dik, ze jste tez jako dudle!!! Moc to pro me znamena 😀

Kdyby jste prisly na fiiigl, jak na to, aby to jako nebylo, tak napiste, ju?

schnek
10. lis 2007

ahojky,
tak já s tímhle zkušenost nemám, ale byla jsem v porodnici s paní, která měla starší dvou a půl roční holčičku, kterou neustále kojila s tím, že po návratu s porodnice bude muset dál pokračovat, protože se ani za nic nechce vzdát prsa. Malá to měla rozdělený - jedno prso bude její a jedno miminka.

kacka79
10. lis 2007

Holky, ono je to prostě jednou přejde, nebojte, do maturity se nám tam snad věšet nebudou..

jitka83
10. lis 2007

Ahoj, já takovýto problém nemám. Kojila sem jen do třech měsíců. Ale má sousedka to zažívala nedávno. Holčina jí vydržela hodinu probrečet, když jí prostě to prso nedala. A i tak jí ho nedala. Pak holku přestěhovala do pokojíčku, kde spí sama a včera po jaké době opravdu spala celou noc bez probuzení. To děcko tu mámu prostě cítí a tím, že jí nemá v takové blízkosti mu nedává důvod se budit. Teda tak mi to alespoň připadá. 😅

schnek
10. lis 2007

holky, přečtěte si fejeton v aktuálním čísle Máma a já 😉

anddy
11. lis 2007

schnecku zkopiruj to sem prosim, ja se tam nemuzu dostat 😅 dekuji

schnek
11. lis 2007

já mám pocit, že z netu to nejde

sokolka
11. lis 2007

tož já se hlásím k dudlíkům. Taky to máme úplně stejné jako většina z vás. Někdy se vzbudí jen 3 krát a jindy co hodinu. Taky nevím a bohužel neporadím, ale už jdou z toho na mě depky..... ☹

kacka79
11. lis 2007

Holky, tak na dnešní noc jsem se připravila, že mu dám pro jen opravdu na kojení, takže max 2 x za noc a jinak čajdu. Zítra napíšu jak jsme dopadli..

lukynek
15. lis 2007

Holky, po včerejší noci jsem taky vyřízená. Prcek se mi budil co dvě hodiny, pak co hodinu. No děs! Už bych se taky ráda vyspala, ale kdy, že? Vždycky se jen trochu napije a spinká dále. Ale když se přicucne pořádně, a vydindá oba dva, tak spí i 4 hodiny!! No já to fakt nechápu. Jednou tak, a potom jinak. Snad ho to jednou přejde a zjistí, že se v noci spinká. 😀

cermonca
15. lis 2007

Take se hlasim mezi zive dudle.jak tak koukam ze u nas to neni tak hrozne jako u vas tuk tuk 🙂 V noci v pohode to se naji a spi,ale nekdy vecer usne jen u kozy 😠 U nas je to nejhorsi pres den dopoledne,nemuze usnout a porad chce kozu 😠 Take jsem zvedava co bude az nebude mlicko,nemuzu ji ani nechat manzelovi nebo babicce.Ale jak rikam hlavne ze jsou spokojene 😉

orisek1
15. lis 2007

cermonca-nejdřív jsem se chtěla zeptat, jestli by nepomohlo na spaní přes den šoupnout malou do kočárku, ale pak jsem koukla, že už má Nikolka 8 měsíců, tak to asi v kočárku moc neusne, viď. Náš Martínek v noci usne sám bez uspávání, ale pak se často budí a bez prsa znova nezabere. Přes den doma usne jen výjimečně,a to jen když ho kojím a to ještě musí být jó hodně utahanej. Jinak přes den jedině v kočárku venku. Tak mě teď napadlo, jak to bude, až bude větší. To asi bude venku místo spaní pořád koukat, ne?

kacka79
15. lis 2007

Tak hlásím, že z čaje nebylo nic, zase ty kozy..no usoudila jsem, že je lepší spát v vyhrnutým tričkem než se řvoucím dítětem 😀

januskaababoo
autor
22. lis 2007

kacka...ty me desis!!!

Ja spim taky tak, ale chci uz prestat, holky...nechci, ale asi ji odstavim, ja uz nemuzu!!!!!!!! Fakt jsem zoufala...uplne na dne...a ona si to holka vyzaduje uz i pres den... Tohle je me zoufale volani o pomoc!!!! Ja ji opravdu potrebuji! Nekam zavolat, at mi poradi, musi existovat cesta ven! Mala mela ted horecky...leze ji 6 zubu naraz!!! Takze to je asi aji tim, ale nedovedu si predstavit, ze u kazde bolistky bude chtit prso: HOLKY POMOZTE MI!!! KAZDA RADA DOBRA? PROSIM... 😢 😢 😢

eli88
22. lis 2007

ahojky,
holky tak jsem na tom stejně. Večer kolem šestý barča dostane misku kaše + kojendo z obou prs a spí do 23.00. a pak se budí tak 3x a vstáváme kolem 5.30.Uff ale ted poslední dny od 23.00. se budí každou hodku. Jsem už fakt vyčerpaná u nás se bohužel drží zásada chlap vydělává a ženská se stará o děti a domácnost. Takže spim sama v ložnici s Barčou a přítel v jiný ložnici . Jsem taky na dně a nevim jak to bude s odstavenim mam z toho hrůzu,snad brzo bude líp.
Tak pa a DRZTE SE. 😅

eli88
22. lis 2007

Zkoušela jsem dávat kaši později ale to mi nechce jíst ze lžičky a s flaškou si hraje takže jedině to prso, ona se na něj ale taaak těší.Zkusim jí dát dneska malinovou štávu místo kojenda tak uvidim...a 😉 napísnu zda to mělo efekt
P.S. my ještě nemáme ani jeden zub tak nevim co pak.. 😲